Žena se střihem ghost layers a slunečními brýlemi
Vlasový styling | Jemné vlasy

Máte jemné vlasy? Vyzkoušejte nový trend – Ghost Layers!

Toužíte po střihu, který by Vašim jemným vlasům dodal objem? Pak je Ghost Layers pro Vás to pravé! Tato technika ve vlasech vytváří vrstvy, aniž by jim ubírala na délce nebo objemu.

Žena s polodlouhými vlasy a střihem ghost layers

Střih Ghost Layers dodává jemným vlasům objem.

Základní pravidlo: Pokud svým vlasům chcete dodat objem a pohyb, vyzkoušejte vrstvený sestřih. Je to tak! Platí to ale jen pro vlasy, které mají alespoň nějaký objem. Opravdu jemné vlasy vypadají s vrstveným sestřihem ještě řidčeji. Nový trendy sestřih s velmi příhodným názvem Ghost Layers by Vám ale mohl pomoct. Tento střih, který vytvořil stylista z Beverly Hills, je teď velmi populární na celém Instagramu. Ghost Layers lze také vytvořit ve vlasech různé délky. V tomto článku se o něm dozvíte více – a slibujeme, že není děsivý.

Střih Ghost Layers je skvělý pro jemné vlasy

Žena s kudrnatými vlasy a střihem Ghost Layers

Střih Ghost Layers je skvělý také pro jemné kudrnaté nebo vlnité vlasy.

Proč je tento střih tak výjimečný? Vrchní vlasy totiž neztratí téměř žádnou délku a vrstvení je prakticky skryté. Jemné vrstvy se tvoří pouze ve spodních vlasech. Vrchní vlasy jsou pak střižené jen u konečků. Ve výsledku tak Vaše hříva vypadá plnější a objemnější. Důvodem je, že vrstvy skryté pod vrchními vlasy vytváří více pohybu. Aby tento střih vypadal dobře, je ale třeba mít vlasy alespoň po ramena.

Ještě více objemu pro jemné vlasy

Kromě správného sestřihu existují ještě jiné tipy a triky, jak jemným vlasům dodat objem. Při mytí například nepoužívejte produkty, které je zbytečně zatíží. Používejte pečující řady určené pro jemné vlasy. Tip: Obraťte pořadí šamponu a balzámu. Přesně tak! Tento trend se jmenuje obrácené mytí. Nejprve použijte balzám a teprve potom šampon. Vlasy pak zůstanou krásně nadýchané. Před fénováním použijte tužidlo pro objem. Ještě více hustoty ale můžete při fénování vlasům dodat také kulatým kartáčem, a to hlavně u kořínků. Bojíte se, že Vám vlasy přes den zplihnou? Řešením může být suchý šampon. Jednoduše si trochu nasprejujte do vlasů, vmasírujte a vyčešte veškeré zbytky, pokud je to potřeba. Dodáte tak svým vlasům svěžest a objem.

 

Objem Vašich vlasů ale může opticky zvětšit také správná barva. Nejlepší je kombinace různých melírů, které vlasy krásně rozhýbou. Barvicích techniky jako balayage nebo palm painting dodají vaší barvě přirozené, trendy zakončení. A nejlepší na tom je, že s těmito technikami si barvu nemusíte obnovovat tak často. Vaše vlasy totiž vypadají spíš jako od sluníčka, než celé nabarvené. Nic už nemůže být jednodušší!

Objevte: