Skip to Content

Budou mi krátké vlasy slušet?

Nelze popřít, že ostříhat si dlouhé vlasy nakrátko vyžaduje určitou dávku odvahy. Pokud však krátké vlasy dobře upravíte, mohou vypadat opravdu senzačně. Účesy z krátkých vlasů mohou být konzervativní a strohé, elegantní či sofistikované, noblesní i ležérní. Ukážeme vám, jak sluší krátké vlasy hvězdám filmového nebe a prozradíme vám potřebné stylingové tipy

Pro začátek je třeba uvést, že vám tvrzení „krátké vlasy mi nesluší“ neuvěříme. Víme, že tomu tak není. V první řadě nemusí krátké vlasy nutně znamenat kratičký chlapecký sestřih. Ke krátkým sestřihům patří totiž i mikáda s ostrými liniemi, nadýchané stupňovité sestřihy k uším a chlapecké sestřihy s delšími horními vlasy. Většina těchto účesů lichotí (téměř) každé ženě. Někdy je však zapotřebí sestříhat vlasy velice výrazně, aby plně vynikly všechny rysy obličeje.

Cate Blanchett vypadá s dlouhými blond vlasy krásně. Také v novém krátkém blond účesu vypadá fantasticky, ale navíc: tímto vzhledem ještě více dává najevo svůj vlastní jedinečný styl. Totéž můžeme říci o Ashlee Simpson. V obou případech chlapecký sestřih ještě více odhalil půvab a nesmírnou atraktivitu obou mladých žen.

Krátké vlasy se snadno udržují

Zapomeňte na zdlouhavou úpravu s natáčkami, pěti kulatými kartáči či vlasovou žehličkou. Většinu krátkých účesů upravíte s minimem přípravků. V ranním spěchu vám k tomu postačí fén na vlasy, plochý kartáč, trocha stylingového přípravku a pět prstů. Nezbytné je pochopitelně také pravidelné zastřihávání každé čtyři až šest týdnů. Dobrý vlasový stylista vám vlasy dokáže ostříhat tak, aby se do žádané podoby tvarovaly bez dalších zásahů.

Krátké sestřihy: Dbejte na správné proporce

 • Ženy s hranatým obličejem by se měly vyvarovat mikád a sestřihů s ostrými liniemi. Namísto toho by měly volit ofiny a stupňovité sestřihy, s nimiž obličej působí jemněji, mladistvěji a více žensky.
 • Úzkému obličeji často prospěje zvětšit objem účesu, s nímž působí dlouhý obličej kulatějším dojmem. Ofiny jsou v pořádku, ale měly by začínat až na úrovni uší.
 • Srdcovité obličeje působí vyváženějším dojmem, když se pozornost zaměřuje na oblast čela. Tohoto efektu se dosahuje velmi dlouhými ofinami nebo několika prameny vlasů spadlými do čela, jak to vidíme u Ashlee Simpson.
 • Dojem nízkého čela kompenzují stupňovité ofiny, jakožto i vlasy pevně sčesané dozadu, jak to vidíme u Hayden Panettiere
 • Vysoké čelo skryjí dlouhé ofiny.
 • Krátké ofiny mají tendenci odvádět pozornost od nosu, který může jinak obličeji dominovat. Naopak dlouhý ohon velmi výrazný nos ještě zdůrazní.
Související články
 • Účesy pro dlouhé vlasy

  Dlouhé vlasy

  Účesy pro dlouhé vlasy
  ...
 • Copánky: roztomilé, praktické a univerzální

  Spletené vlasy

  Copánky: roztomilé, praktické a univerzální
  ...

  Copánky vypadají prostě skvěle, jsou moderní a ve vlasech vydrží, ať budete dělat cokoliv. Ale jaké máte při zaplétání vlasů možnosti? A jaký cop Vám bude slušet nejvíc? Čtěte dál a dozvíte se vše, co o copáncích potřebujete vědět.

  ...
 • Větší objem v zadní části hlavy

  Šik účesy

  Větší objem v zadní části hlavy
  ...

  Nezapomeňte na objem! Vlasy v zadní části hlavy by měly mít dostatečný objem bez ohledu na účes. Ale jak vlasy natupírovat abyste si na temeni hlavy nevytvořili legrační hnízdo? Prozradíme vám pět tipů pro plnější účes.

  ...
 • Jak na dokonalý sestřih

  Tipy a triky

  Jak na dokonalý sestřih
  ...
 • Jak vytvořit rozcuchaný účes

  Tipy a triky

  Jak vytvořit rozcuchaný účes
  ...

  Sáhněte po vhodných stylingových produktech, o ostatní se už postarají vaše šikovné prsty. Půvab aktuálních účesů je v jejich nedokonalosti!

  ...
 • Stylingové produkty

  Pudr na vlasy

  Stylingové produkty
  ...

  Jak se v záplavě stále nových stylingových produktů na trhu neztratit? Dáváte přednost spreji nebo laku na vlasy, gelu nebo vosku, vodě, toniku či pěnovému tužidlu? A kromě toho – jak všechny ty stylingové produkty správně používat? I na tyto otázky vám rádi odpovíme.

  ...
 • Páže – elegantní, nadčasový účes

  Krátké vlasy

  Páže – elegantní, nadčasový účes
  ...

  Páže je jedním z klasických účesů. Je nadčasový a v současné době opravdu trendy. A navíc působí velmi sebevědomě. V tomto článku se o tomto střihu dozvíte vše, včetně toho, jestli Vám bude slušet.

  ...
 • Krátké účesy pro ženy - od jemných po ježaté

  Krátké vlasy

  Krátké účesy pro ženy - od jemných po ježaté
  ...

  Už jste si vybraly délku, střih a styling pro svůj nový krátký účes? Nechte se inspirovat slavnými kráskami, kterým krátký styl mimořádně sluší!

  ...
 • Odvážně krátké sestřihy

  Krátké vlasy

  Odvážně krátké sestřihy
  ...

  Ostříhat si dlouhé vlasy nakrátko vyžaduje určitou dávku odvahy. Jakmile k tomu jednou dojde, trvá náprava dlouhé měsíce. My vám prozradíme všechno, co byste o krátkých sestřizích a stylingu měli vědět. Naše obrázky celebrit, ukazující vzhled před a po ostříhání dlouhých vlasů vám ukážou, jak senzačně a krásně mohou krátké vlasy vypadat.

  ...
 • Dnes krátké, zítra dlouhé – prodlužování vlasů

  Krátké vlasy

  Dnes krátké, zítra dlouhé – prodlužování vlasů
  ...

  Zjistěte více o prodlužování vlasů, jeho výhodách a podívejte se na celebrity, které si vlasy nechaly prodloužit.

  ...
 • Boxerské copy: vstupte do ringu s trendy zapletenými copy

  Copy

  Boxerské copy: vstupte do ringu s trendy zapletenými copy
  ...
 • Falešné mikádo

  Mikádo

  Falešné mikádo
  ...

  Nepotřebujete nůžky, abyste vypadala, že jste si dlouhé vlasy ostříhala na krátko. Díky falešnému mikádu snadno a překvapivě osvěžíte svůj vzhled.

  ...