Skip to Content

Spletené vlasy: Jak učesat holandský cop

Zapletené účesy jsou právě teď obzvlášť populární – a my vám přinášíme ty nejlepší modely. Tentokrát je naším tématem holandský cop. Nemusíte se obávat žádné složité ani komplikované zaplétací techniky – jakmile ho vyzkoušíte, je tento zapletený účes tak jednoduchý, jak je geniální. Vysvětlíme vám, co vše potřebujete vědět o holandském copu včetně splétací techniky.

Copy už ztratily svoji image malé holčičky. Mezitím získaly své stálé místo na hlavách světových módních nadšenců. Proč jsou copy dnes opět tak oblíbené? Existuje pro to spoustu důvodů. Tak především je to atraktivnost a univerzálnost, která přináší tomuto účesovému evergreenu úspěch. Francouzské, rybí, peří a krajky…zapletené účesy nabízejí široké možnosti splétacích technik a stylů. Tak už jste se rozhodli? Stačí následovat naše doporučení. Vyzkoušejte jich co nejvíce! Co třeba holandský cop? Ten je právě teď extrémně trendy!

Co je to holandský cop?

3D efekt: holandský cop vypadá vždy poněkud vystouple díky speciální zaplétací technice.

Holandské copy vypadají, jakoby seděly navrch hlavy. Jasně vystupují z okolních vlasů a vypadají objemněji, než klasické copy. To je způsobeno technikou splétání, která se podobá francouzským copům – jen je to opačně. A to je celý rozdíl: místo, abyste každý nový pramen přidávali přes předchozí pramen, vlasy se splétají zespodu. A výsledkem je 3D efekt.

Pro rychlé připomenutí, tady uvidíte, jak se zaplétá francouzský cop:

Holandský cop krok za krokem:

Dokonalé copy vyžadují dokonalou přípravu. Abyste měli jistotu, že vlasy budou dobře držet, neměly by být čerstvě umyté. Díky tomu nebudou vlasy tak snadno z copu utíkat. Můžete také použít suchý šampon. Ten dodá vlasům extra objem a také trendy matný efekt.

1. Vlasy sčešte dozadu a u vlasové linie s pomocí prstů oddělte tři prameny.

2. Pravý pramen vlasů podstrčte pod prostřední.

3. Pak levý pramen vlasů podstrčte pod prostřední.

4. Pokračujte tímto způsobem a stále střídavě pokládejte vnější prameny pod prostřední pramen vlasů, zatímco budete přidávat stále více a více vlasů z postraních sekcí.

5. Když dosáhnete krku, jednoduše spleťte cop ke konci s použitím stále stejné techniky „zespodu“.

6. Nakonec celý účes zafixujte lakem na vlasy a máte hotovo!

Trendy tip: Můžete také použít efekt zvaný 'braid pancaking', který vašemu copu dodá efektní plnost. Stačí povytahovat jednotlivé pramínky z copu, poté, co jste jej zajistili gumičkou. Získáte tak skvělý objem a ležérní účes.

Související články
 • Účesy pro dlouhé vlasy

  Dlouhé vlasy

  Účesy pro dlouhé vlasy
  ...
 • Copánky: roztomilé, praktické a univerzální

  Spletené vlasy

  Copánky: roztomilé, praktické a univerzální
  ...

  Copánky vypadají prostě skvěle, jsou moderní a ve vlasech vydrží, ať budete dělat cokoliv. Ale jaké máte při zaplétání vlasů možnosti? A jaký cop Vám bude slušet nejvíc? Čtěte dál a dozvíte se vše, co o copáncích potřebujete vědět.

  ...
 • Větší objem v zadní části hlavy

  Šik účesy

  Větší objem v zadní části hlavy
  ...

  Nezapomeňte na objem! Vlasy v zadní části hlavy by měly mít dostatečný objem bez ohledu na účes. Ale jak vlasy natupírovat abyste si na temeni hlavy nevytvořili legrační hnízdo? Prozradíme vám pět tipů pro plnější účes.

  ...
 • Nejlepší účesové nápady: zapletená ofina

  Ofina

  Nejlepší účesové nápady: zapletená ofina
  ...
 • Trendy účes: krátká ofina, dlouhé vlasy

  Ofina

  Trendy účes: krátká ofina, dlouhé vlasy
  ...
 • Stylingové produkty

  Pudr na vlasy

  Stylingové produkty
  ...

  Jak se v záplavě stále nových stylingových produktů na trhu neztratit? Dáváte přednost spreji nebo laku na vlasy, gelu nebo vosku, vodě, toniku či pěnovému tužidlu? A kromě toho – jak všechny ty stylingové produkty správně používat? I na tyto otázky vám rádi odpovíme.

  ...
 • Páže – elegantní, nadčasový účes

  Krátké vlasy

  Páže – elegantní, nadčasový účes
  ...

  Páže je jedním z klasických účesů. Je nadčasový a v současné době opravdu trendy. A navíc působí velmi sebevědomě. V tomto článku se o tomto střihu dozvíte vše, včetně toho, jestli Vám bude slušet.

  ...
 • Krátké účesy pro ženy - od jemných po ježaté

  Krátké vlasy

  Krátké účesy pro ženy - od jemných po ježaté
  ...

  Už jste si vybraly délku, střih a styling pro svůj nový krátký účes? Nechte se inspirovat slavnými kráskami, kterým krátký styl mimořádně sluší!

  ...
 • Odvážně krátké sestřihy

  Krátké vlasy

  Odvážně krátké sestřihy
  ...

  Ostříhat si dlouhé vlasy nakrátko vyžaduje určitou dávku odvahy. Jakmile k tomu jednou dojde, trvá náprava dlouhé měsíce. My vám prozradíme všechno, co byste o krátkých sestřizích a stylingu měli vědět. Naše obrázky celebrit, ukazující vzhled před a po ostříhání dlouhých vlasů vám ukážou, jak senzačně a krásně mohou krátké vlasy vypadat.

  ...
 • Dnes krátké, zítra dlouhé – prodlužování vlasů

  Krátké vlasy

  Dnes krátké, zítra dlouhé – prodlužování vlasů
  ...

  Zjistěte více o prodlužování vlasů, jeho výhodách a podívejte se na celebrity, které si vlasy nechaly prodloužit.

  ...
 • Boxerské copy: vstupte do ringu s trendy zapletenými copy

  Copy

  Boxerské copy: vstupte do ringu s trendy zapletenými copy
  ...
 • Falešné mikádo

  Mikádo

  Falešné mikádo
  ...

  Nepotřebujete nůžky, abyste vypadala, že jste si dlouhé vlasy ostříhala na krátko. Díky falešnému mikádu snadno a překvapivě osvěžíte svůj vzhled.

  ...