Skip to Content

Co s namáhanými vlasy v zimě

Ledově chladný vítr, suchý vzduch ve vytopených místnostech a tlusté vlněné čepice – to vše pokožku hlavy i vlasy namáhá. K tomu, aby namáhané vlasy přežily zimní období, není zapotřebí víc než jen pár triků.

Namáhané vlasy v zimě
Namáhané vlasy v zimě: Aby zimu přežily stylově, potřebují hýčkat a hýčkat.

Jedním z nejvážnějších problémů, s nimiž se v zimě vlasy a pokožka hlavy potýkají, je suchý vzduch. Nemáme však na mysli pouze vytopené místnosti, ale i vzduch venkovní. Platí následující fyzikální zákon: Čím je vzduch chladnější, tím je vlhkost vzduchu nižší - a s tím jde ruku v ruce zvýšená snaha vzduchu absorbovat vlhkost z okolí. Důkazem nám může být pohled na naše mdlé a kadeřavé vlasy a také citlivější pokožka hlavy. A to není vše: S poklesem teploty o každý stupeň snižují mazové žlázy produkci kožního mazu o 10 %, až ji při mínus 8 °C zcela zastaví. Také tlusté vlněné čepice mohou vytvořit nepříjemné klima pro vlasy i pokožku hlavy, což ve výsledku způsobuje svědění. Existuje jen jeden způsob, jak namáhaným vlasům v zimě pomoci - hýčkejte své vlasy i pokožku hlavy šetrnou péčí a produkty s intenzivní péčí.

Sedm tipů, jak zkrotit poletující vlasy

 • Poletující vlasy zvedá od hlavy elektrický náboj. K tomu dochází, když je vzduch velmi suchý. Proto je důležité, abyste používali takovou péči, která vlasům zajistí potřebnou míru hydratace.
 • Používáte-li vlasovou žehličku, měli byste na vlasy vždy nejprve nanést speciální ochranný přípravek. Vlasové žehličky nikdy nepoužívejte na mokré vlasy - voda by se v nich zahřála až k bodu varu a napáchala by nesmírné škody.
 • Buďte o něco tmavší. Blondýnky by v zimě měly zvolit odstín o něco tmavší. Působí to přirozeněji a k vlasům je to šetrnější. Zesvětlování je totiž ke struktuře vlasů nešetrné a vlasy vysušuje.
 • Neutralizovat elektrický náboj vlasů dokážou kartáče s pozlacenými hroty. Stejného účinku obvykle dosáhne i kartáč s přírodními štětinami, který i správně uhladí povrch vlasů.
 • Opravdu vám vlasy poletují, nebo máte ve vlasech několik extrémně neposlušných pramenů, které nekontrolovaným kroucením způsobují na hlavě zmatek? Pokud máte problém je zkrotit, spolehněte se na produkty proti zkadeřavění vlasů.
 • Stále vám vlasy poletují? Pak byste měli používat bezoplachovou masku. Bezoplachové přípravky o vaše vlasy nejen pečují, ale také kolem nich vytváří tenký film, který je ochrání před nepříznivými vlivy zimního vzduchu.
 • Klasickým řešením je lak na vlasy, který má také antistatický účinek. Nastříkejte jej ze vzdálenosti 20 až 30 cm a rukama rozprostřete po vlasech. A je po statickém náboji!
Související články
 • Účesy pro dlouhé vlasy

  Dlouhé vlasy

  Účesy pro dlouhé vlasy
  ...
 • Copánky: roztomilé, praktické a univerzální

  Spletené vlasy

  Copánky: roztomilé, praktické a univerzální
  ...

  Copánky vypadají prostě skvěle, jsou moderní a ve vlasech vydrží, ať budete dělat cokoliv. Ale jaké máte při zaplétání vlasů možnosti? A jaký cop Vám bude slušet nejvíc? Čtěte dál a dozvíte se vše, co o copáncích potřebujete vědět.

  ...
 • Větší objem v zadní části hlavy

  Šik účesy

  Větší objem v zadní části hlavy
  ...

  Nezapomeňte na objem! Vlasy v zadní části hlavy by měly mít dostatečný objem bez ohledu na účes. Ale jak vlasy natupírovat abyste si na temeni hlavy nevytvořili legrační hnízdo? Prozradíme vám pět tipů pro plnější účes.

  ...
 • Nejlepší účesové nápady: zapletená ofina

  Ofina

  Nejlepší účesové nápady: zapletená ofina
  ...
 • Trendy účes: krátká ofina, dlouhé vlasy

  Ofina

  Trendy účes: krátká ofina, dlouhé vlasy
  ...
 • Stylingové produkty

  Pudr na vlasy

  Stylingové produkty
  ...

  Jak se v záplavě stále nových stylingových produktů na trhu neztratit? Dáváte přednost spreji nebo laku na vlasy, gelu nebo vosku, vodě, toniku či pěnovému tužidlu? A kromě toho – jak všechny ty stylingové produkty správně používat? I na tyto otázky vám rádi odpovíme.

  ...
 • Páže – elegantní, nadčasový účes

  Krátké vlasy

  Páže – elegantní, nadčasový účes
  ...

  Páže je jedním z klasických účesů. Je nadčasový a v současné době opravdu trendy. A navíc působí velmi sebevědomě. V tomto článku se o tomto střihu dozvíte vše, včetně toho, jestli Vám bude slušet.

  ...
 • Krátké účesy pro ženy - od jemných po ježaté

  Krátké vlasy

  Krátké účesy pro ženy - od jemných po ježaté
  ...

  Už jste si vybraly délku, střih a styling pro svůj nový krátký účes? Nechte se inspirovat slavnými kráskami, kterým krátký styl mimořádně sluší!

  ...
 • Odvážně krátké sestřihy

  Krátké vlasy

  Odvážně krátké sestřihy
  ...

  Ostříhat si dlouhé vlasy nakrátko vyžaduje určitou dávku odvahy. Jakmile k tomu jednou dojde, trvá náprava dlouhé měsíce. My vám prozradíme všechno, co byste o krátkých sestřizích a stylingu měli vědět. Naše obrázky celebrit, ukazující vzhled před a po ostříhání dlouhých vlasů vám ukážou, jak senzačně a krásně mohou krátké vlasy vypadat.

  ...
 • Dnes krátké, zítra dlouhé – prodlužování vlasů

  Krátké vlasy

  Dnes krátké, zítra dlouhé – prodlužování vlasů
  ...

  Zjistěte více o prodlužování vlasů, jeho výhodách a podívejte se na celebrity, které si vlasy nechaly prodloužit.

  ...
 • Boxerské copy: vstupte do ringu s trendy zapletenými copy

  Copy

  Boxerské copy: vstupte do ringu s trendy zapletenými copy
  ...
 • Falešné mikádo

  Mikádo

  Falešné mikádo
  ...

  Nepotřebujete nůžky, abyste vypadala, že jste si dlouhé vlasy ostříhala na krátko. Díky falešnému mikádu snadno a překvapivě osvěžíte svůj vzhled.

  ...