Skip to Content

Jak vytvořit rozcuchaný účes

Vytvořit populární rozcuchaný účes je rychlé a snadné. Potřebujete málo, stačí vaše ruce a správná metoda. Ukážeme vám, jak zapomenout na složité účesy a navrhneme stylingové produkty, které vám s tím pomohou.

Nyní si můžete ráno poležet o trochu déle, protože styling vašich vlasů bude hračka. Neučesaně vypadající účesy jsou moderní a snadno se tvoří. Důležité je důkladně zamaskovat všechny stylingové snahy. Zatoulané pramínky vlasů musí vypadat, jakoby přirozeně unikly z účesu a nepravidelně střižené vlasy musí být důkazem vašeho nezájmu o rovné linie. Poletující vlasy a asymetrie musí zkrátka odrážet váš postoj. Jako stylingové nástroje nepotřebujete o moc víc, než své ruce.

Rozcuchané účesy a nezbytné finální úpravy

Ať jim říkáte rozcuchané, nedodělané, ležérní nebo chaotické, či účes „jakoby vstal z postele“, je takový účes dokladem toho, že tvorba perfektního účesu není středobodem vašeho vesmíru. Rozcuchané účesy pozoruhodně kontrastují s elegantním oblečením. Rozcuchaný, téměř „neučesaný“ drdol může zjemnit strohost jinak elegantního outfitu. Tradiční sako do kanceláře může zaujmout, pokud váš účes bude odrazem vašeho bezstarostného či pohodovějšího já. Ležérní účesy mohou vytvořit živý kontrast k perfektně sladěnému outfitu.

Nemáte na složitý účes čas nebo trpělivost? Možná se vám budou líbit rozcuchané účesy našich tří modelek níže:

Jak vytvořit rozcuchaný účes

Pro rozcuchané účesy potřebujete vytvořit tolik objemu, kolik můžete s pomocí stylingové pěny nebo objemového pudru. Tím podpoříte svůj účes obzvlášť u dlouhých rozpuštěných vlasů.

Rozcuchaná variace culíku

Sepněte nebo zatočte vlasy do culíku, copu nebo výčesu (např. drdol nebo banánový drdol). Je důležité nezabývat se perfekcionalismem jakéhokoliv druhu. Nechte vlasy „neupravené“ jak je to jen možné. Pak podpořte rozcuchaný dojem tím, že vytáhnete několik pramínků vlasů z gumičky nebo z drdolu nebo vytáhnete jednotlivé pramínky vlasů z vašeho copu. Lakem byste měli u rozcuchaných účesů šetřit. Vlasy by měly zůstat přirozeně flexibilní.

Rozcuchaná verze rozpuštěných vlasů

Nejdříve své vlasy vyfoukejte hlavou vzhůru nohama. Pokud máte rovné vlasy, vytvořte na koncích několik vln. Pak vlasy rozcuchejte, co hrdlo ráčí. Několik pramínků vlasů zvýrazněte tím, že oddělíte u konečků vlasů menší pramínky, které otočíte do opačného směru, směrem ke kořínkům. Můžete také náhodně u několika pramínků použít vosk ke zvýraznění konců nebo konce vlasů u několika pramínků zatočte kolem svého prstu. Obraťte hlavu k zemi a důkladně s ní zatřepte, abyste rozcuchaný účes z rozpuštěných vlasů oživili.

Související články
 • Účesy pro dlouhé vlasy

  Dlouhé vlasy

  Účesy pro dlouhé vlasy
  ...
 • Copánky: roztomilé, praktické a univerzální

  Spletené vlasy

  Copánky: roztomilé, praktické a univerzální
  ...

  Copánky vypadají prostě skvěle, jsou moderní a ve vlasech vydrží, ať budete dělat cokoliv. Ale jaké máte při zaplétání vlasů možnosti? A jaký cop Vám bude slušet nejvíc? Čtěte dál a dozvíte se vše, co o copáncích potřebujete vědět.

  ...
 • Větší objem v zadní části hlavy

  Šik účesy

  Větší objem v zadní části hlavy
  ...

  Nezapomeňte na objem! Vlasy v zadní části hlavy by měly mít dostatečný objem bez ohledu na účes. Ale jak vlasy natupírovat abyste si na temeni hlavy nevytvořili legrační hnízdo? Prozradíme vám pět tipů pro plnější účes.

  ...
 • Nejlepší účesové nápady: zapletená ofina

  Ofina

  Nejlepší účesové nápady: zapletená ofina
  ...
 • Trendy účes: krátká ofina, dlouhé vlasy

  Ofina

  Trendy účes: krátká ofina, dlouhé vlasy
  ...
 • Stylingové produkty

  Pudr na vlasy

  Stylingové produkty
  ...

  Jak se v záplavě stále nových stylingových produktů na trhu neztratit? Dáváte přednost spreji nebo laku na vlasy, gelu nebo vosku, vodě, toniku či pěnovému tužidlu? A kromě toho – jak všechny ty stylingové produkty správně používat? I na tyto otázky vám rádi odpovíme.

  ...
 • Páže – elegantní, nadčasový účes

  Krátké vlasy

  Páže – elegantní, nadčasový účes
  ...

  Páže je jedním z klasických účesů. Je nadčasový a v současné době opravdu trendy. A navíc působí velmi sebevědomě. V tomto článku se o tomto střihu dozvíte vše, včetně toho, jestli Vám bude slušet.

  ...
 • Krátké účesy pro ženy - od jemných po ježaté

  Krátké vlasy

  Krátké účesy pro ženy - od jemných po ježaté
  ...

  Už jste si vybraly délku, střih a styling pro svůj nový krátký účes? Nechte se inspirovat slavnými kráskami, kterým krátký styl mimořádně sluší!

  ...
 • Odvážně krátké sestřihy

  Krátké vlasy

  Odvážně krátké sestřihy
  ...

  Ostříhat si dlouhé vlasy nakrátko vyžaduje určitou dávku odvahy. Jakmile k tomu jednou dojde, trvá náprava dlouhé měsíce. My vám prozradíme všechno, co byste o krátkých sestřizích a stylingu měli vědět. Naše obrázky celebrit, ukazující vzhled před a po ostříhání dlouhých vlasů vám ukážou, jak senzačně a krásně mohou krátké vlasy vypadat.

  ...
 • Dnes krátké, zítra dlouhé – prodlužování vlasů

  Krátké vlasy

  Dnes krátké, zítra dlouhé – prodlužování vlasů
  ...

  Zjistěte více o prodlužování vlasů, jeho výhodách a podívejte se na celebrity, které si vlasy nechaly prodloužit.

  ...
 • Boxerské copy: vstupte do ringu s trendy zapletenými copy

  Copy

  Boxerské copy: vstupte do ringu s trendy zapletenými copy
  ...
 • Falešné mikádo

  Mikádo

  Falešné mikádo
  ...

  Nepotřebujete nůžky, abyste vypadala, že jste si dlouhé vlasy ostříhala na krátko. Díky falešnému mikádu snadno a překvapivě osvěžíte svůj vzhled.

  ...