Skip to Content

Vlasový gel a další stylingové přípravky: a bude pořádek

Gel, vlasový vosk a pomáda zažívají v současnosti svůj velký comeback. Tyto stylingové přípravky se vrátily i do vlasů modelek na přehlídkových molech. My vám je nyní stručně představíme, a spolu s nimi i ty nejkrásnější účesy, které si můžete sami vytvořit.

Klasický účes od značky Chloe
Gel, pěšinka na straně a nízko posazený ohon – tak lze popsat klasický uhlazený účes značky Chloe.

Jestliže používáte „krotitele vlasů“ ukryté v tubách či malých kelímcích, šetřete. Heslo totiž zní: „Méně znamená více!“ Přidat můžete vždycky, ale pokud to jednou přeženete, vytvoříte již jedině účes plážový nebo účes ve stylu gelové helmy a jediným možným řešením bude umýt vlasy šamponem. Gely se vyrábějí různými technologiemi - proto budete muset trochu experimentovat, abyste našli stylingový produkt, který vašim vlasům vyhovuje nejlépe. Některé gely vytvářejí mokrý vzhled, zatímco s jinými budete brzy vypadat jako dikobraz. Gely mohou vlasům dodat lesk nebo vytvořit matný vzhled. Užitečné je číst informace uvedené na obalech, kde je uveden stupeň fixace.

Účinky vlasových gelů a dalších stylingových přípravků:

 • Produkty s obsahem tuku, jako jsou vosky či pomáda, používejte, když chcete účesu dodat hodně lesku a měkký uhlazený vzhled.
 • Produkty s obsahem alkoholu, jako je gel či stylingový krém, dodají účesu pevnost a objem.
 • Gelové vosky, jak napovídá jejich název, v sobě spojují vlastnosti obou výše uvedených produktů. Pomohou vám dobře definovat strukturu vlasů a dodají účesu mírné zpevnění i trochu lesku.

Když používáte jakýkoli stylingový přípravek, nezapomeňte začít tím, že si jen velmi malé množství promnete mezi prsty a zapracujete do spodní části vlasů v blízkosti kořínků. Teprve potom byste měli příslušný produkt použít k úpravě jednotlivých pramenů v horní části hlavy. Chcete-li vytvořit velmi hladký a rovný účes, rozdělte vlasy pěšinkou a všechny sčešte dozadu. Rozetřete si trochu vosku na dlaně rukou a pak jimi vlasy několikrát jemně uhlaďte.

Související články
 • Účesy pro dlouhé vlasy

  Dlouhé vlasy

  Účesy pro dlouhé vlasy
  ...
 • Copánky: roztomilé, praktické a univerzální

  Spletené vlasy

  Copánky: roztomilé, praktické a univerzální
  ...

  Copánky vypadají prostě skvěle, jsou moderní a ve vlasech vydrží, ať budete dělat cokoliv. Ale jaké máte při zaplétání vlasů možnosti? A jaký cop Vám bude slušet nejvíc? Čtěte dál a dozvíte se vše, co o copáncích potřebujete vědět.

  ...
 • Větší objem v zadní části hlavy

  Šik účesy

  Větší objem v zadní části hlavy
  ...

  Nezapomeňte na objem! Vlasy v zadní části hlavy by měly mít dostatečný objem bez ohledu na účes. Ale jak vlasy natupírovat abyste si na temeni hlavy nevytvořili legrační hnízdo? Prozradíme vám pět tipů pro plnější účes.

  ...
 • Jak na dokonalý sestřih

  Tipy a triky

  Jak na dokonalý sestřih
  ...
 • Jak vytvořit rozcuchaný účes

  Tipy a triky

  Jak vytvořit rozcuchaný účes
  ...

  Sáhněte po vhodných stylingových produktech, o ostatní se už postarají vaše šikovné prsty. Půvab aktuálních účesů je v jejich nedokonalosti!

  ...
 • Stylingové produkty

  Pudr na vlasy

  Stylingové produkty
  ...

  Jak se v záplavě stále nových stylingových produktů na trhu neztratit? Dáváte přednost spreji nebo laku na vlasy, gelu nebo vosku, vodě, toniku či pěnovému tužidlu? A kromě toho – jak všechny ty stylingové produkty správně používat? I na tyto otázky vám rádi odpovíme.

  ...
 • Páže – elegantní, nadčasový účes

  Krátké vlasy

  Páže – elegantní, nadčasový účes
  ...

  Páže je jedním z klasických účesů. Je nadčasový a v současné době opravdu trendy. A navíc působí velmi sebevědomě. V tomto článku se o tomto střihu dozvíte vše, včetně toho, jestli Vám bude slušet.

  ...
 • Krátké účesy pro ženy - od jemných po ježaté

  Krátké vlasy

  Krátké účesy pro ženy - od jemných po ježaté
  ...

  Už jste si vybraly délku, střih a styling pro svůj nový krátký účes? Nechte se inspirovat slavnými kráskami, kterým krátký styl mimořádně sluší!

  ...
 • Odvážně krátké sestřihy

  Krátké vlasy

  Odvážně krátké sestřihy
  ...

  Ostříhat si dlouhé vlasy nakrátko vyžaduje určitou dávku odvahy. Jakmile k tomu jednou dojde, trvá náprava dlouhé měsíce. My vám prozradíme všechno, co byste o krátkých sestřizích a stylingu měli vědět. Naše obrázky celebrit, ukazující vzhled před a po ostříhání dlouhých vlasů vám ukážou, jak senzačně a krásně mohou krátké vlasy vypadat.

  ...
 • Dnes krátké, zítra dlouhé – prodlužování vlasů

  Krátké vlasy

  Dnes krátké, zítra dlouhé – prodlužování vlasů
  ...

  Zjistěte více o prodlužování vlasů, jeho výhodách a podívejte se na celebrity, které si vlasy nechaly prodloužit.

  ...
 • Boxerské copy: vstupte do ringu s trendy zapletenými copy

  Copy

  Boxerské copy: vstupte do ringu s trendy zapletenými copy
  ...
 • Falešné mikádo

  Mikádo

  Falešné mikádo
  ...

  Nepotřebujete nůžky, abyste vypadala, že jste si dlouhé vlasy ostříhala na krátko. Díky falešnému mikádu snadno a překvapivě osvěžíte svůj vzhled.

  ...