Skip to Content

Bandana-Rama: Účesy se šátky bandana

Současné bandana šátky jsou čtvercové s tradičními paisley vzory. Asi před 200 lety byly šátky bandana čtvercové látky s tkanými obrazy prezidentů nebo zachycovaly významné historické události. V současnosti jsou žádané jako doplňky do vlasů. Ukážeme vám tři z mnoha účesů, které můžete doplnit bandana šátky.

Bandana šátky jistě nejsou něčím, co podléhá módě. Nikdy nezmizely z krků kovbojů a jejich žen, stále jsou používané jako reklamní předměty v politických kampaních. Jsou také oblíbeným módním prvkem u mužů a žen, kteří tak chtějí ukázat příslušnost k dané skupině. Bandana šátky se nejčastěji nosí omotané kolem krku nebo kolem hlavy. Blogerka Leandra Medine (Man Repeller) je nosí zavázané také kolem svého zápěstí. Topmodelka Alessandra Ambrosio a popová hvězda Rihanna používají šátky bandana už dlouho. Bandana šátky ušly ve své historii dlouhou cestu.

Zajímavá data o šátcích bandana

Slovo bandana pochází z jazyka Hindi, konkrétně ze slova bāṅdhnū, znamenajícího vázanou tkaninu. Standardním rozměrem je 60 x 60 cm (nebo 24 x 24’’). Zatímco první šátky bandana zobrazovaly důležité osoby (první bandana šátek zobrazoval velitele kontinentální armády George Washingtona na hřbetu koně), současné šátky bandana jsou známé svými paisley vzory. Barevné čtverce skýtají nekonečné možnosti. Většinou se šátky používaly jako pokrývka hlavy, uvázané kolem hlavy nebo kolem krku. Také se vázaly do různých druhů váčků a sáčků, aby v nich lidé mohli nosit všechno možné. Bandana šátky nikdy ve skutečnosti nezmizely. Byly stejně žádané v roce 1800 a 1990 stejně jako jsou dnes. Opatrované sběratelské kusy bandana šátků vyzývají ke kreativitě. Šátky lze skládat mnoha různými uměleckými způsoby. Na webu můžete najít hromadu návodů na jejich skládání. Mnoho účesů může být šátky bandana doplněno nebo vlasy dokonce drží na svém místě. Ukážeme vám tři trendy účesy se šátky bandana.

Skládání a uvázání bandana šátku pro trendy účes

Candice Swanepoel

Standardní verze: Šátek bandana se používá jako čelenka kolem hlavy. Pečlivě složený šátek je zatočen kolem hlavy a vzadu zavázán. Tento účes je populární u hippies, rockových fanoušků a cyklistů. Čelenky se dobře hodí k rozpuštěným splývajícím vlasům nebo k výčesům. Náš oblíbený bandana účes vznikl s téměř 3 palce širokým bandana šátkem uvázaným kolem dlouhých vlnitých vlasů s pěšinkou uprostřed.
Tip: Špičky složeného šátky by měly směřovat k čelu.

Klasická verze: Sklady na šátku bandana jsou jen o trochu širší než palec, když se nosí kolem hlavy. Současné šátky bandana uvázané kolem hlavy mají připomínat dobu 50. nebo 90. let. Struktura a barvy dodávají šátkům bandana speciální výraz. Účesy doplněné šátky jsou skvělou volbou na festivaly, prázdniny nebo sportovní aktivity. Kreativní ženy si zavazují šátky bandana vpředu a rohy na uzlu u obou konců ohnou nahoru.

Brianna Falcon

Umění bandana: Složený šátek bandana se může také zaplést do copu, kde vytvoří obzvlášť zajímavé a barevné efekty. Možná budete chtít použít několik šátků podle svých oblíbených barevných kombinací, které svážete dohromady a pak zapletete do copu nebo zatočíte do vlasů. Existují nekonečné barevné kombinace a styly, které můžete tvořit.

Související články
 • Účesy pro dlouhé vlasy

  Dlouhé vlasy

  Účesy pro dlouhé vlasy
  ...
 • Copánky: roztomilé, praktické a univerzální

  Spletené vlasy

  Copánky: roztomilé, praktické a univerzální
  ...

  Copánky vypadají prostě skvěle, jsou moderní a ve vlasech vydrží, ať budete dělat cokoliv. Ale jaké máte při zaplétání vlasů možnosti? A jaký cop Vám bude slušet nejvíc? Čtěte dál a dozvíte se vše, co o copáncích potřebujete vědět.

  ...
 • Větší objem v zadní části hlavy

  Šik účesy

  Větší objem v zadní části hlavy
  ...

  Nezapomeňte na objem! Vlasy v zadní části hlavy by měly mít dostatečný objem bez ohledu na účes. Ale jak vlasy natupírovat abyste si na temeni hlavy nevytvořili legrační hnízdo? Prozradíme vám pět tipů pro plnější účes.

  ...
 • Nejlepší účesové nápady: zapletená ofina

  Ofina

  Nejlepší účesové nápady: zapletená ofina
  ...
 • Trendy účes: krátká ofina, dlouhé vlasy

  Ofina

  Trendy účes: krátká ofina, dlouhé vlasy
  ...
 • Stylingové produkty

  Pudr na vlasy

  Stylingové produkty
  ...

  Jak se v záplavě stále nových stylingových produktů na trhu neztratit? Dáváte přednost spreji nebo laku na vlasy, gelu nebo vosku, vodě, toniku či pěnovému tužidlu? A kromě toho – jak všechny ty stylingové produkty správně používat? I na tyto otázky vám rádi odpovíme.

  ...
 • Páže – elegantní, nadčasový účes

  Krátké vlasy

  Páže – elegantní, nadčasový účes
  ...

  Páže je jedním z klasických účesů. Je nadčasový a v současné době opravdu trendy. A navíc působí velmi sebevědomě. V tomto článku se o tomto střihu dozvíte vše, včetně toho, jestli Vám bude slušet.

  ...
 • Krátké účesy pro ženy - od jemných po ježaté

  Krátké vlasy

  Krátké účesy pro ženy - od jemných po ježaté
  ...

  Už jste si vybraly délku, střih a styling pro svůj nový krátký účes? Nechte se inspirovat slavnými kráskami, kterým krátký styl mimořádně sluší!

  ...
 • Odvážně krátké sestřihy

  Krátké vlasy

  Odvážně krátké sestřihy
  ...

  Ostříhat si dlouhé vlasy nakrátko vyžaduje určitou dávku odvahy. Jakmile k tomu jednou dojde, trvá náprava dlouhé měsíce. My vám prozradíme všechno, co byste o krátkých sestřizích a stylingu měli vědět. Naše obrázky celebrit, ukazující vzhled před a po ostříhání dlouhých vlasů vám ukážou, jak senzačně a krásně mohou krátké vlasy vypadat.

  ...
 • Dnes krátké, zítra dlouhé – prodlužování vlasů

  Krátké vlasy

  Dnes krátké, zítra dlouhé – prodlužování vlasů
  ...

  Zjistěte více o prodlužování vlasů, jeho výhodách a podívejte se na celebrity, které si vlasy nechaly prodloužit.

  ...
 • Boxerské copy: vstupte do ringu s trendy zapletenými copy

  Copy

  Boxerské copy: vstupte do ringu s trendy zapletenými copy
  ...
 • Falešné mikádo

  Mikádo

  Falešné mikádo
  ...

  Nepotřebujete nůžky, abyste vypadala, že jste si dlouhé vlasy ostříhala na krátko. Díky falešnému mikádu snadno a překvapivě osvěžíte svůj vzhled.

  ...