Skip to Content

Falešné mikádo

Nepotřebujete nůžky, abyste vypadala, že jste si své dlouhé vlasy ostříhala na krátko. Díky falešnému mikádu snadno docílíte razantní změny účesu, která nebude dlouhodobá. K vytvoření falešného mikáda je třeba mít vlasy dlouhé alespoň k ramenům. Vytváření iluzí hravou formou je součástí práce hereček Ashley Green a Kate Beckinsale – pro nás ostatní je to čirá zábava.

Falešná mikáda existují v různých variacích. Možná vám sluší vlasy s pěšinkou uprostřed, na straně anebo raději bez pěšinky. Mikáda vypadají skvěle s ležérně učesanými vlasy, kudrnami nebo vlnami. Možná budete chtít předvést hedvábně hladké rovné vlasy a přidat ofinu. Jsou příležitosti i pro luxusní a neučesaná mikáda. Mikáda mohou být přizpůsobená struktuře vašich vlasů, vašemu vkusu a potřebám na rychlý a přitom atraktivní styling.

Kterou variantu falešného mikáda vybrat?

Ženy s vysokým čelem a úzkým obličejem vypadají nejlépe, když účesu přidají ofinu nebo nechají přední vlasy asymetricky splývat přes část čela, jako to nosí Ashley Green u své verze falešného mikáda na fotografii nahoře.

Hilary Duff na fotce nahoře své vlasy natupírovala, aby dodala falešnému mikádu dostatečný objem. Pokud máte jemné vlasy, bude se vám zřejmě líbit tato verze.

Kate Beckinsale (viz. fotka nahoře) ve své verzi falešného mikáda nechala několik pramínků delších vlasů, aby jí rámovalo obličej. Vlasy nad čelem ležérně splývají po stranách a jemně zakrývají tváře. Toto falešné mikádo může pomoci zeštíhlit kulaté obličeje.

Návod krok za krokem k vytvoření falešného mikáda

1. Pokud jsou vaše vlasy rovné a vy byste měla raději falešné mikádo vlnité nebo kudrnaté, možná se vám bude hodit následující postup: do ručníkem vysušených vlasů naneste ochranu před teplem a pak použijte kulmu nebo natáčky k vytvoření vln či kudrn. Podle velikosti natáček nebo kulmy budou vlny či kudrny malé nebo velké. Kombinací velkých a malých vln a kudrn se vytvoří obzvlášť přirozený účes.

Naneste na stále vlhké vlasy pěnové tužidlo, abyste vytvořili rovný velmi objemný falešný bob. Pak vlasy vysušte. K natupírování vlasů u kořínků použijte hřeben a pramen po prameni natupírujte. Pak vlasy natáhněte zpět na své místo a s pomocí hřebene vytvarujte konce vlasů. Pokud tupírováním nezískáte dostatečný objem, můžete použít objemový pudr, kde je třeba.

2. Vlasy volně sepněte do nízkého culíku a zajistěte gumičkou. Pak tuto gumičku trochu stáhněte dolů směrem ke konečkům, až budete moci vlasy stočit ve výšce tváří. Tak dodáte falešnému mikádu dostatek objemu.

3. Podstrčené vlasy zajistěte pinetkami a zafixujte lakem na vlasy.

Související články
 • Účesy pro dlouhé vlasy

  Dlouhé vlasy

  Účesy pro dlouhé vlasy
  ...
 • Copánky: roztomilé, praktické a univerzální

  Spletené vlasy

  Copánky: roztomilé, praktické a univerzální
  ...

  Copánky vypadají prostě skvěle, jsou moderní a ve vlasech vydrží, ať budete dělat cokoliv. Ale jaké máte při zaplétání vlasů možnosti? A jaký cop Vám bude slušet nejvíc? Čtěte dál a dozvíte se vše, co o copáncích potřebujete vědět.

  ...
 • Větší objem v zadní části hlavy

  Šik účesy

  Větší objem v zadní části hlavy
  ...

  Nezapomeňte na objem! Vlasy v zadní části hlavy by měly mít dostatečný objem bez ohledu na účes. Ale jak vlasy natupírovat abyste si na temeni hlavy nevytvořili legrační hnízdo? Prozradíme vám pět tipů pro plnější účes.

  ...
 • Nejlepší účesové nápady: zapletená ofina

  Ofina

  Nejlepší účesové nápady: zapletená ofina
  ...
 • Trendy účes: krátká ofina, dlouhé vlasy

  Ofina

  Trendy účes: krátká ofina, dlouhé vlasy
  ...
 • Stylingové produkty

  Pudr na vlasy

  Stylingové produkty
  ...

  Jak se v záplavě stále nových stylingových produktů na trhu neztratit? Dáváte přednost spreji nebo laku na vlasy, gelu nebo vosku, vodě, toniku či pěnovému tužidlu? A kromě toho – jak všechny ty stylingové produkty správně používat? I na tyto otázky vám rádi odpovíme.

  ...
 • Páže – elegantní, nadčasový účes

  Krátké vlasy

  Páže – elegantní, nadčasový účes
  ...

  Páže je jedním z klasických účesů. Je nadčasový a v současné době opravdu trendy. A navíc působí velmi sebevědomě. V tomto článku se o tomto střihu dozvíte vše, včetně toho, jestli Vám bude slušet.

  ...
 • Krátké účesy pro ženy - od jemných po ježaté

  Krátké vlasy

  Krátké účesy pro ženy - od jemných po ježaté
  ...

  Už jste si vybraly délku, střih a styling pro svůj nový krátký účes? Nechte se inspirovat slavnými kráskami, kterým krátký styl mimořádně sluší!

  ...
 • Odvážně krátké sestřihy

  Krátké vlasy

  Odvážně krátké sestřihy
  ...

  Ostříhat si dlouhé vlasy nakrátko vyžaduje určitou dávku odvahy. Jakmile k tomu jednou dojde, trvá náprava dlouhé měsíce. My vám prozradíme všechno, co byste o krátkých sestřizích a stylingu měli vědět. Naše obrázky celebrit, ukazující vzhled před a po ostříhání dlouhých vlasů vám ukážou, jak senzačně a krásně mohou krátké vlasy vypadat.

  ...
 • Dnes krátké, zítra dlouhé – prodlužování vlasů

  Krátké vlasy

  Dnes krátké, zítra dlouhé – prodlužování vlasů
  ...

  Zjistěte více o prodlužování vlasů, jeho výhodách a podívejte se na celebrity, které si vlasy nechaly prodloužit.

  ...
 • Boxerské copy: vstupte do ringu s trendy zapletenými copy

  Copy

  Boxerské copy: vstupte do ringu s trendy zapletenými copy
  ...
 • Oblíbený dámský účes: dlouhé mikádo

  Mikádo

  Oblíbený dámský účes: dlouhé mikádo
  ...