Skip to Content

Vousy a účes: Dva elementy jednoho stylu

Muži opět nosí vousy. Nosí se rozličné typy vousů od moderního strniště, kozí bradky, plnovousu až po kníry. Proč muži znovu nosí vousy? Jak se k sobě hodí vousy a účes, aby tvořili jeden styl? Našli jste tu správnou stránku s odpovědí a inspirací.

Ne každý muž se rád každý den stále dokola holí. Téměř každý muž někdy experimentuje a občas nosí vousy.

Nošení vousů je symbolem dospělého muže a mužnosti. Vedle účesu a oblečení jsou vousy dalším elementem, jak vyjádřit svůj styl a názor. Muži mají možnost si vybrat z mnoha stylů vousů. Koneckonců smysl pro styl a módu není omezen jen na ženy. Možnost rychle střídat různé typy vousů nebo se vrátit k hladce oholené tváři je dalším přesvědčivým argumentem pro to, stát se vousáčem, i kdyby to bylo jen na chvíli.

Vousy naprosto změní vzhled každého muže. Divoký, bohémský styl plnovousu vyžaduje jistou dávku drsné přirozenosti. Moderní strniště vypadá také ležérně, ale poněkud jemněji, než plnovousy. Vousy mohou mladě vypadajícímu muži přidat věk i sílu a ostřejší rysy. Na druhé straně, starší muži, kteří chtějí vypadat mladě, by neměli nosit plnovous.

Vousy přitahují pozornost.  Nápadné nebo neobvyklé styly vousů se mohou snadno stát poznávacím znamením muže.

Stylingové a pečující tipy pro vousy

Obecně platí, že čím kratší a čím propracovanější střih vousů je, tím vypadá elegantněji. Na druhé straně to znamená, že delší a méně upravené vousy budou zřejmě vyhovovat drsnějším a přírodním typům mužů.

Ať nosíte plnovous nebo strniště, měli byste si vždy holit pokožku na krku pod ohryzkem. Tak bude každý vousatý muž vypadat upraveněji, ale stále jako pohodář.

Někteří muži nevydrží s vousy dlouho, protože je pokožka pod vousy začne svědit. Tomu lze snadno zabránit aplikací oleje, aby vousy i pokožka zůstaly vláčné.

Ty pravé vousy v pravou dobu

Existuje mnoho důvodů, proč ne každému muži sluší každý typ vousů. Někomu narostou pouze řídké vousy, a někomu prostě vousy vůbec nesluší. Pokud nevíte, jaký typ vousů by vám slušel, zkuste si nejdříve nechat narůst vousy během dovolené nebo přes víkend. Uvidíte, jak budete s vousy vypadat a jak se budete cítit. Také můžete otestovat, jak bude na vousy reagovat vaše rodina, přátelé a obchodní partneři. Plnovous může být v létě trochu nepříjemný, ale v zimě se může stát docela praktickým doplňkem.

Prohlédněte si naši galerii celebrit, kde najdete inspiraci pro svoje kombinace účesů a vousů.

Související články
 • Účesy pro dlouhé vlasy

  Dlouhé vlasy

  Účesy pro dlouhé vlasy
  ...
 • Copánky: roztomilé, praktické a univerzální

  Spletené vlasy

  Copánky: roztomilé, praktické a univerzální
  ...

  Copánky vypadají prostě skvěle, jsou moderní a ve vlasech vydrží, ať budete dělat cokoliv. Ale jaké máte při zaplétání vlasů možnosti? A jaký cop Vám bude slušet nejvíc? Čtěte dál a dozvíte se vše, co o copáncích potřebujete vědět.

  ...
 • Větší objem v zadní části hlavy

  Šik účesy

  Větší objem v zadní části hlavy
  ...

  Nezapomeňte na objem! Vlasy v zadní části hlavy by měly mít dostatečný objem bez ohledu na účes. Ale jak vlasy natupírovat abyste si na temeni hlavy nevytvořili legrační hnízdo? Prozradíme vám pět tipů pro plnější účes.

  ...
 • Nejlepší účesové nápady: zapletená ofina

  Ofina

  Nejlepší účesové nápady: zapletená ofina
  ...
 • Trendy účes: krátká ofina, dlouhé vlasy

  Ofina

  Trendy účes: krátká ofina, dlouhé vlasy
  ...
 • Stylingové produkty

  Pudr na vlasy

  Stylingové produkty
  ...

  Jak se v záplavě stále nových stylingových produktů na trhu neztratit? Dáváte přednost spreji nebo laku na vlasy, gelu nebo vosku, vodě, toniku či pěnovému tužidlu? A kromě toho – jak všechny ty stylingové produkty správně používat? I na tyto otázky vám rádi odpovíme.

  ...
 • Páže – elegantní, nadčasový účes

  Krátké vlasy

  Páže – elegantní, nadčasový účes
  ...

  Páže je jedním z klasických účesů. Je nadčasový a v současné době opravdu trendy. A navíc působí velmi sebevědomě. V tomto článku se o tomto střihu dozvíte vše, včetně toho, jestli Vám bude slušet.

  ...
 • Krátké účesy pro ženy - od jemných po ježaté

  Krátké vlasy

  Krátké účesy pro ženy - od jemných po ježaté
  ...

  Už jste si vybraly délku, střih a styling pro svůj nový krátký účes? Nechte se inspirovat slavnými kráskami, kterým krátký styl mimořádně sluší!

  ...
 • Odvážně krátké sestřihy

  Krátké vlasy

  Odvážně krátké sestřihy
  ...

  Ostříhat si dlouhé vlasy nakrátko vyžaduje určitou dávku odvahy. Jakmile k tomu jednou dojde, trvá náprava dlouhé měsíce. My vám prozradíme všechno, co byste o krátkých sestřizích a stylingu měli vědět. Naše obrázky celebrit, ukazující vzhled před a po ostříhání dlouhých vlasů vám ukážou, jak senzačně a krásně mohou krátké vlasy vypadat.

  ...
 • Dnes krátké, zítra dlouhé – prodlužování vlasů

  Krátké vlasy

  Dnes krátké, zítra dlouhé – prodlužování vlasů
  ...

  Zjistěte více o prodlužování vlasů, jeho výhodách a podívejte se na celebrity, které si vlasy nechaly prodloužit.

  ...
 • Boxerské copy: vstupte do ringu s trendy zapletenými copy

  Copy

  Boxerské copy: vstupte do ringu s trendy zapletenými copy
  ...
 • Falešné mikádo

  Mikádo

  Falešné mikádo
  ...

  Nepotřebujete nůžky, abyste vypadala, že jste si dlouhé vlasy ostříhala na krátko. Díky falešnému mikádu snadno a překvapivě osvěžíte svůj vzhled.

  ...