Skip to Content

Jak narovnat pevné lokny

Narovnat pevné či kadeřavé lokny vás nepochybně bude stát trochu námahy. Díky správným technikám a produktům se vám však tato námaha vyplatí. Prozradíme vám, jak neposlušné a kadeřavé lokny proměnit na hřívu, kterou vám budou všichni přátelé závidět a bez velké námahy.

Speciální vlasová péče pro pevné lokny

Kadeřavé vlasy a pevné lokny jsou často suché. Na rozdíl od rovných vlasů absorbují lokny ochotně každou péči navíc, aniž by nakonec vypadaly jako provázky. Svým loknám byste proto měli dopřávat ošetření speciálními produkty vlasové péče, které vlasy také narovnávají. Cíleně zvolené ingredience těchto produktů pro péči o lokny pomáhají proti kadeřavění vlasů, lokny narovnávají a dodávají jim lesk. Po každém mytí šamponem je vhodné používat oplachovou péči. V ranním spěchu je ideální bezoplachová kúra ve spreji. Jednou týdně byste svým kudrnatým vlasům měli dopřát bohatou, vysoce výživnou masku.

Chytré účesy pro pevné lokny

Předpokladem pro zkrocení neposlušných loken je mít po ruce ty správné nástroje. Vhodnými nástroji jsou velké kulaté kartáče, velké nahřívací natáčky či natáčky se suchým zipem. Používání natáček může být ještě pohodlnější. Nejlepší je na lokny před úpravou vlasů nanést bezoplachovou kúru ve spreji, aby byly poddajnější. Po aplikaci stylingového přípravku použijte fén s difuzérem a vlasy téměř vysušte. Poté je natahujte přes kulatý kartáč nebo použijte natáčky. Nechte vlasy zcela uschnout a nakonec je opatrně upravte řídkým hřebenem.

Mějte své pevné lokny pod kontrolou

Některé ženy v Brazílii prý k narovnávání svých vlasů používají žehlicí lis. Z důvodu bezprostředního rizika poškození vlasů působením vysokých teplot vám však tuto metodu doporučit rozhodně nemůžeme. Moderní žehličky s keramickými povrchy vyvíjejí rovnoměrné a regulované teplo, takže jsou k vlasům mnohem šetrnější než onen žehlicí lis. Připočteme-li moderní ionizační technologii, výsledek bude jistě krásný a vaše vlasy budou během krátké chvíle ještě hladší a lesklejší. Nezapomeňte je však předtím přestříknout ochranným sprejem proti vysokým teplotám nebo nanést balzám proti kadeřavění, aby se kolem jednotlivých vlasů vytvořil důležitý ochranný štít . Tím riziko poškození vlasů působením vysokých teplot snížíte na minimum. A protože své vlasy milujete, jistě budete souhlasit s tím, že žehličku a to bez ohledu na všemožné ochranné štíty proti vysokým teplotám přeci jen není moudré používat každý den.

Související články
 • Účesy pro dlouhé vlasy

  Dlouhé vlasy

  Účesy pro dlouhé vlasy
  ...
 • Copánky: roztomilé, praktické a univerzální

  Spletené vlasy

  Copánky: roztomilé, praktické a univerzální
  ...

  Copánky vypadají prostě skvěle, jsou moderní a ve vlasech vydrží, ať budete dělat cokoliv. Ale jaké máte při zaplétání vlasů možnosti? A jaký cop Vám bude slušet nejvíc? Čtěte dál a dozvíte se vše, co o copáncích potřebujete vědět.

  ...
 • Větší objem v zadní části hlavy

  Šik účesy

  Větší objem v zadní části hlavy
  ...

  Nezapomeňte na objem! Vlasy v zadní části hlavy by měly mít dostatečný objem bez ohledu na účes. Ale jak vlasy natupírovat abyste si na temeni hlavy nevytvořili legrační hnízdo? Prozradíme vám pět tipů pro plnější účes.

  ...
 • Nejlepší účesové nápady: zapletená ofina

  Ofina

  Nejlepší účesové nápady: zapletená ofina
  ...
 • Trendy účes: krátká ofina, dlouhé vlasy

  Ofina

  Trendy účes: krátká ofina, dlouhé vlasy
  ...
 • Stylingové produkty

  Pudr na vlasy

  Stylingové produkty
  ...

  Jak se v záplavě stále nových stylingových produktů na trhu neztratit? Dáváte přednost spreji nebo laku na vlasy, gelu nebo vosku, vodě, toniku či pěnovému tužidlu? A kromě toho – jak všechny ty stylingové produkty správně používat? I na tyto otázky vám rádi odpovíme.

  ...
 • Páže – elegantní, nadčasový účes

  Krátké vlasy

  Páže – elegantní, nadčasový účes
  ...

  Páže je jedním z klasických účesů. Je nadčasový a v současné době opravdu trendy. A navíc působí velmi sebevědomě. V tomto článku se o tomto střihu dozvíte vše, včetně toho, jestli Vám bude slušet.

  ...
 • Krátké účesy pro ženy - od jemných po ježaté

  Krátké vlasy

  Krátké účesy pro ženy - od jemných po ježaté
  ...

  Už jste si vybraly délku, střih a styling pro svůj nový krátký účes? Nechte se inspirovat slavnými kráskami, kterým krátký styl mimořádně sluší!

  ...
 • Odvážně krátké sestřihy

  Krátké vlasy

  Odvážně krátké sestřihy
  ...

  Ostříhat si dlouhé vlasy nakrátko vyžaduje určitou dávku odvahy. Jakmile k tomu jednou dojde, trvá náprava dlouhé měsíce. My vám prozradíme všechno, co byste o krátkých sestřizích a stylingu měli vědět. Naše obrázky celebrit, ukazující vzhled před a po ostříhání dlouhých vlasů vám ukážou, jak senzačně a krásně mohou krátké vlasy vypadat.

  ...
 • Dnes krátké, zítra dlouhé – prodlužování vlasů

  Krátké vlasy

  Dnes krátké, zítra dlouhé – prodlužování vlasů
  ...

  Zjistěte více o prodlužování vlasů, jeho výhodách a podívejte se na celebrity, které si vlasy nechaly prodloužit.

  ...
 • Boxerské copy: vstupte do ringu s trendy zapletenými copy

  Copy

  Boxerské copy: vstupte do ringu s trendy zapletenými copy
  ...
 • Falešné mikádo

  Mikádo

  Falešné mikádo
  ...

  Nepotřebujete nůžky, abyste vypadala, že jste si dlouhé vlasy ostříhala na krátko. Díky falešnému mikádu snadno a překvapivě osvěžíte svůj vzhled.

  ...