Skip to Content

Prodlužování a zhušťování vlasů pomocí pramínků

Hollywoodské krásky nám ukazují, jak se to dělá. Dnes spatříte celebritu s mikádem sahajícím k bradě, zatímco zítra se stejná hvězda při předávání Oscarů objeví s noblesní dlouhou hřívou. Jak je to možné? Odpověď zní: prodlužování vlasů. Chcete si některé triky vyzkoušet? Žádný problém, stačí se řídit našimi pokyny. S trochou praxe budete tahat kouzla z kosmetické kabelky i vy!

Účes ve stále stejné délce po bradu vás snadno začne nudit, stejně jako vás brzy otráví vlasy připomínající provázky. Díky prodlužování vlasů oživíte svůj vzhled, a jistě vám udělá radost, že máte vlasy delší a hustší. Podstatou prodlužování i zhušťování vlasů jsou pramínky umělých nebo pravých lidských vlasů, které se k vašim vlastním vlasům připevňují. K tomu mohou vlasoví stylisté používají různé metody. Nové pramínky vlasů se k těm stávajícím lepí pomocí keratinových vláken, nebo se s nimi pomocí lepidla na bázi keratinu a ultrazvuku spojí za studena. Celý proces je poměrně časově náročný. Kratší dobu trvá metoda připojování menších pramínků pomocí tlaku vzduchu nebo metoda laserového spojování za studena.

Protože vlasy neustále rostou, je třeba připojené pramínky po čase odpojit a znovu připojit blíž u kořínků. Jedná se opět o poměrně složitý proces. Bohužel se pohybuje od 10 000 do 25 000 Kč za prodloužení vlasů a nejméně 5 000 Kč za jejich zhuštění.

Prodlužování vlasů v domácím prostředí

Chcete zjistit, jestli by vám slušely dlouhé vlasy? Těšíte se na velkou událost a chcete se na ní ukázat tak, jak vás ještě neznají? V takových případech jsou řešením připínací pramínky. Snadno se do vlasů začleňují a připínají se sponkou. Další výhodou je, že stojí jen zlomek toho co „pravé prodlužování vlasů“ a vaše vlasy se přitom neničí. Připínací pramínky vlasů můžete mýt šamponem stejně jako své vlastní, stejně jako upravovat kulatým kartáčem a natáčkami. Lze je snadno použít k vytvoření výčesu i módního ohonu. Jedinou podmínkou je, že vaše vlasy musí sahat nejméně k bradě.

Související články
 • Účesy pro dlouhé vlasy

  Dlouhé vlasy

  Účesy pro dlouhé vlasy
  ...
 • Copánky: roztomilé, praktické a univerzální

  Spletené vlasy

  Copánky: roztomilé, praktické a univerzální
  ...

  Copánky vypadají prostě skvěle, jsou moderní a ve vlasech vydrží, ať budete dělat cokoliv. Ale jaké máte při zaplétání vlasů možnosti? A jaký cop Vám bude slušet nejvíc? Čtěte dál a dozvíte se vše, co o copáncích potřebujete vědět.

  ...
 • Větší objem v zadní části hlavy

  Šik účesy

  Větší objem v zadní části hlavy
  ...

  Nezapomeňte na objem! Vlasy v zadní části hlavy by měly mít dostatečný objem bez ohledu na účes. Ale jak vlasy natupírovat abyste si na temeni hlavy nevytvořili legrační hnízdo? Prozradíme vám pět tipů pro plnější účes.

  ...
 • Nejlepší účesové nápady: zapletená ofina

  Ofina

  Nejlepší účesové nápady: zapletená ofina
  ...
 • Trendy účes: krátká ofina, dlouhé vlasy

  Ofina

  Trendy účes: krátká ofina, dlouhé vlasy
  ...
 • Stylingové produkty

  Pudr na vlasy

  Stylingové produkty
  ...

  Jak se v záplavě stále nových stylingových produktů na trhu neztratit? Dáváte přednost spreji nebo laku na vlasy, gelu nebo vosku, vodě, toniku či pěnovému tužidlu? A kromě toho – jak všechny ty stylingové produkty správně používat? I na tyto otázky vám rádi odpovíme.

  ...
 • Páže – elegantní, nadčasový účes

  Krátké vlasy

  Páže – elegantní, nadčasový účes
  ...

  Páže je jedním z klasických účesů. Je nadčasový a v současné době opravdu trendy. A navíc působí velmi sebevědomě. V tomto článku se o tomto střihu dozvíte vše, včetně toho, jestli Vám bude slušet.

  ...
 • Krátké účesy pro ženy - od jemných po ježaté

  Krátké vlasy

  Krátké účesy pro ženy - od jemných po ježaté
  ...

  Už jste si vybraly délku, střih a styling pro svůj nový krátký účes? Nechte se inspirovat slavnými kráskami, kterým krátký styl mimořádně sluší!

  ...
 • Odvážně krátké sestřihy

  Krátké vlasy

  Odvážně krátké sestřihy
  ...

  Ostříhat si dlouhé vlasy nakrátko vyžaduje určitou dávku odvahy. Jakmile k tomu jednou dojde, trvá náprava dlouhé měsíce. My vám prozradíme všechno, co byste o krátkých sestřizích a stylingu měli vědět. Naše obrázky celebrit, ukazující vzhled před a po ostříhání dlouhých vlasů vám ukážou, jak senzačně a krásně mohou krátké vlasy vypadat.

  ...
 • Dnes krátké, zítra dlouhé – prodlužování vlasů

  Krátké vlasy

  Dnes krátké, zítra dlouhé – prodlužování vlasů
  ...

  Zjistěte více o prodlužování vlasů, jeho výhodách a podívejte se na celebrity, které si vlasy nechaly prodloužit.

  ...
 • Boxerské copy: vstupte do ringu s trendy zapletenými copy

  Copy

  Boxerské copy: vstupte do ringu s trendy zapletenými copy
  ...
 • Falešné mikádo

  Mikádo

  Falešné mikádo
  ...

  Nepotřebujete nůžky, abyste vypadala, že jste si dlouhé vlasy ostříhala na krátko. Díky falešnému mikádu snadno a překvapivě osvěžíte svůj vzhled.

  ...