Skip to Content

Odstupňované či stupňovité sestřihy jsou in

Vlasy je možné ostříhat odstupňovaně či stupňovitě, nebo je lze extrémně protenčit. Odstupňované sestřihy se objevují v mnoha variacích. Lokny se mohou stát pružnější, zatímco u rovných vlasů mohou opticky zvětšit objem. Ukážeme vám nejkrásnější stupňovité sestřihy a vysvětlíme – samozřejmě krok za krokem – jak se vlasy stříhají.

Můžete tomu říkat střapatý účes nebo odstupňovaný (stupňovitý) sestřih. Tak či tak, tato úprava se hodí téměř pro každou kvalitu, délku či strukturu vlasů. Musíte však věnovat pozornost určitým detailům. Máte-li velmi řídké vlasy, dbejte na to, aby konce vlasů nebyly protenčené příliš. Aby sestřih vypadal dobře, musí vlasový stylista mezi různými délkami vlasů vytvořit opticky líbivé přechody. V opačném případě bude účes brzy působit zplihle.

Odstupňované sestřihy – dbejte na strukturu svých vlasů

Jemné vlasy by se neměly sestříhávat stupňovitě, pokud sahají déle než k ramenům, protože jejich konce by pak působily příliš řídce. V horní části hlavy lze naopak stupňovitě sestříhat i řídké vlasy, protože jim to dodá více objemu. Krátké a jemné vlasy vypadají skvěle, když nejkratší krycí vlasy měří alespoň pět centimetrů.. Pramínky vlasů v této délce splývají měkčeji.

Stupňovité sestřihy odebírají vlasům hmotnost, a jsou proto ideální volbou pro vlasy husté. Je v pořádku, když na dlouhých vlasech (sahajících déle než k ramenům) vytvoříte stupně až do úrovně uší. Lehčí lokny budou po stupňovitém sestříhání pružnější. Stejně jako vždy je i v tomto případě nutné vytvořit mezi různými délkami vlasů nenásilné přechody. Lokny v horní části hlavy by neměly být příliš krátké, abyste nepřipomínali pudla…

Díky těmto trikům jsou odstupňované sestřihy velkým hitem:

 • Strukturu odstupňovaného či stupňovitého účesu zvýrazní melír či zesvětlené pramínky vlasů. Tento účes vypadá obzvlášť dobře, když mají zesvětlené pramínky dva nebo tři různé odstíny.
 • Účesy vytvořené ze stupňovitě sestříhaných vlasů mohou někdy působit trochu neupraveným dojmem. Zapracujte do suchých vlasů stylingový krém, gel nebo vosk, abyste stupňovitý sestřih účesu zvýraznili.
 • Odstupňované sestřihy na krátkých a středně dlouhých vlasech není obvykle nutné upravovat pomocí kulatého kartáče. Namísto něj k tomuto účelu ideálně postačí kartáč plochý. Vlasy vyfénujte proti směru růstu a poté nejprve na jednu stranu a pak na druhou. Nakonec je vhodné vlasy vyfénovat směrem dopředu a pak směrem dozadu. Díky tomuto postupu získají vlasy velký objem a lesk, přičemž zůstanou hladké a rovné.
 • Máte-li vlasy husté, měli byste se u svého kadeřníka informovat na techniku efilace. Tato metoda spočívá v tom, že se do pramenů vlasů s pomocí efilačních nůžek vystřihují větší mezery. To vytvoří celkově měkčí kontury a celý sestřih působí méně kompaktním dojmem.
Související články
 • Účesy pro dlouhé vlasy

  Dlouhé vlasy

  Účesy pro dlouhé vlasy
  ...
 • Copánky: roztomilé, praktické a univerzální

  Spletené vlasy

  Copánky: roztomilé, praktické a univerzální
  ...

  Copánky vypadají prostě skvěle, jsou moderní a ve vlasech vydrží, ať budete dělat cokoliv. Ale jaké máte při zaplétání vlasů možnosti? A jaký cop Vám bude slušet nejvíc? Čtěte dál a dozvíte se vše, co o copáncích potřebujete vědět.

  ...
 • Větší objem v zadní části hlavy

  Šik účesy

  Větší objem v zadní části hlavy
  ...

  Nezapomeňte na objem! Vlasy v zadní části hlavy by měly mít dostatečný objem bez ohledu na účes. Ale jak vlasy natupírovat abyste si na temeni hlavy nevytvořili legrační hnízdo? Prozradíme vám pět tipů pro plnější účes.

  ...
 • Nejlepší účesové nápady: zapletená ofina

  Ofina

  Nejlepší účesové nápady: zapletená ofina
  ...
 • Trendy účes: krátká ofina, dlouhé vlasy

  Ofina

  Trendy účes: krátká ofina, dlouhé vlasy
  ...
 • Stylingové produkty

  Pudr na vlasy

  Stylingové produkty
  ...

  Jak se v záplavě stále nových stylingových produktů na trhu neztratit? Dáváte přednost spreji nebo laku na vlasy, gelu nebo vosku, vodě, toniku či pěnovému tužidlu? A kromě toho – jak všechny ty stylingové produkty správně používat? I na tyto otázky vám rádi odpovíme.

  ...
 • Páže – elegantní, nadčasový účes

  Krátké vlasy

  Páže – elegantní, nadčasový účes
  ...

  Páže je jedním z klasických účesů. Je nadčasový a v současné době opravdu trendy. A navíc působí velmi sebevědomě. V tomto článku se o tomto střihu dozvíte vše, včetně toho, jestli Vám bude slušet.

  ...
 • Krátké účesy pro ženy - od jemných po ježaté

  Krátké vlasy

  Krátké účesy pro ženy - od jemných po ježaté
  ...

  Už jste si vybraly délku, střih a styling pro svůj nový krátký účes? Nechte se inspirovat slavnými kráskami, kterým krátký styl mimořádně sluší!

  ...
 • Odvážně krátké sestřihy

  Krátké vlasy

  Odvážně krátké sestřihy
  ...

  Ostříhat si dlouhé vlasy nakrátko vyžaduje určitou dávku odvahy. Jakmile k tomu jednou dojde, trvá náprava dlouhé měsíce. My vám prozradíme všechno, co byste o krátkých sestřizích a stylingu měli vědět. Naše obrázky celebrit, ukazující vzhled před a po ostříhání dlouhých vlasů vám ukážou, jak senzačně a krásně mohou krátké vlasy vypadat.

  ...
 • Dnes krátké, zítra dlouhé – prodlužování vlasů

  Krátké vlasy

  Dnes krátké, zítra dlouhé – prodlužování vlasů
  ...

  Zjistěte více o prodlužování vlasů, jeho výhodách a podívejte se na celebrity, které si vlasy nechaly prodloužit.

  ...
 • Boxerské copy: vstupte do ringu s trendy zapletenými copy

  Copy

  Boxerské copy: vstupte do ringu s trendy zapletenými copy
  ...
 • Falešné mikádo

  Mikádo

  Falešné mikádo
  ...

  Nepotřebujete nůžky, abyste vypadala, že jste si dlouhé vlasy ostříhala na krátko. Díky falešnému mikádu snadno a překvapivě osvěžíte svůj vzhled.

  ...