Skip to Content

Psychologie a styling účesu: pěšinka

Vlasy mohou být rozděleny pěšinkou uprostřed nebo na straně. Pěšinky mohou být krátké, přesné nebo nepravidelné. Změnou způsobu, jakým své vlasy dělíte, můžete rozhodně ovlivnit vzhled svého obličeje. Někteří dokonce věří, že způsob jakým své vlasy rozdělíte, vypovídá něco o vaší osobnosti. V naší galerii třeba najdete perfektní pěšinku i pro váš účes.

Aktuálně právě letí velmi nízko posazená pěšinka na straně. Změnit místo nebo styl své pěšinky je tou nejjednodušší cestou, jak vypadat svěže a nově. Mimochodem, tím, jak a kde své vlasy pěšinkou rozdělíte, sdělujete také něco o své osobnosti.

Co říká pěšinka o vaší osobnosti

Levá hemisféra mozku je aktivní u matematicky orientovaných lidí, zatímco lidé s větší aktivitou v pravé hemisféře dávají přednost kreativnímu přístupu k životu. Pokud si vždy češete pěšinku na stejné straně, můžete tak určit, která část mozku je aktivnější a zda přistupujete k životu jako analytik orientovaný na fakta nebo jako kreativní umělec. Může to být zábava zjistit, zda by vás vlasoví psychologové zařadili do kategorie aktivních, otevřených a liberálních nebo do kategorie hloubavých a citlivých. Samozřejmě, že můžete všechny ošálit a nechat vlasové psychology ve štychu tím, že si svou pěšinku učešete uprostřed nebo budete často střídat strany, abyste vyjádřili různé aspekty svých mnoha schopností, které vám pomáhají vypořádat se s životem.

Čas od času může být zábavné učesat svou pěšinku jinak. Nedbejte na psychology, kteří vás budou chtít označit za nestálé, protože nechcete nosit pěšinku stabilně na stejném místě.

Atraktivní účesy v kombinaci s pěšinkou

Ke každému dokonalému účesu existuje dokonalá pěšinka, která umí víc než nechat vlasy volně splývat, tak jak narostly. Můžete použít celý arzenál nástrojů k natupírování, kadeření nebo narovnání svých vlasů nebo můžete přijít s vlastním originálním účesem.

Pro atraktivní kombinace účesů s pěšinkami se podívejte, prosím, do naší galerie účesů.

Související články
 • Účesy pro dlouhé vlasy

  Dlouhé vlasy

  Účesy pro dlouhé vlasy
  ...
 • Copánky: roztomilé, praktické a univerzální

  Spletené vlasy

  Copánky: roztomilé, praktické a univerzální
  ...

  Copánky vypadají prostě skvěle, jsou moderní a ve vlasech vydrží, ať budete dělat cokoliv. Ale jaké máte při zaplétání vlasů možnosti? A jaký cop Vám bude slušet nejvíc? Čtěte dál a dozvíte se vše, co o copáncích potřebujete vědět.

  ...
 • Větší objem v zadní části hlavy

  Šik účesy

  Větší objem v zadní části hlavy
  ...

  Nezapomeňte na objem! Vlasy v zadní části hlavy by měly mít dostatečný objem bez ohledu na účes. Ale jak vlasy natupírovat abyste si na temeni hlavy nevytvořili legrační hnízdo? Prozradíme vám pět tipů pro plnější účes.

  ...
 • Nejlepší účesové nápady: zapletená ofina

  Ofina

  Nejlepší účesové nápady: zapletená ofina
  ...
 • Trendy účes: krátká ofina, dlouhé vlasy

  Ofina

  Trendy účes: krátká ofina, dlouhé vlasy
  ...
 • Stylingové produkty

  Pudr na vlasy

  Stylingové produkty
  ...

  Jak se v záplavě stále nových stylingových produktů na trhu neztratit? Dáváte přednost spreji nebo laku na vlasy, gelu nebo vosku, vodě, toniku či pěnovému tužidlu? A kromě toho – jak všechny ty stylingové produkty správně používat? I na tyto otázky vám rádi odpovíme.

  ...
 • Páže – elegantní, nadčasový účes

  Krátké vlasy

  Páže – elegantní, nadčasový účes
  ...

  Páže je jedním z klasických účesů. Je nadčasový a v současné době opravdu trendy. A navíc působí velmi sebevědomě. V tomto článku se o tomto střihu dozvíte vše, včetně toho, jestli Vám bude slušet.

  ...
 • Krátké účesy pro ženy - od jemných po ježaté

  Krátké vlasy

  Krátké účesy pro ženy - od jemných po ježaté
  ...

  Už jste si vybraly délku, střih a styling pro svůj nový krátký účes? Nechte se inspirovat slavnými kráskami, kterým krátký styl mimořádně sluší!

  ...
 • Odvážně krátké sestřihy

  Krátké vlasy

  Odvážně krátké sestřihy
  ...

  Ostříhat si dlouhé vlasy nakrátko vyžaduje určitou dávku odvahy. Jakmile k tomu jednou dojde, trvá náprava dlouhé měsíce. My vám prozradíme všechno, co byste o krátkých sestřizích a stylingu měli vědět. Naše obrázky celebrit, ukazující vzhled před a po ostříhání dlouhých vlasů vám ukážou, jak senzačně a krásně mohou krátké vlasy vypadat.

  ...
 • Dnes krátké, zítra dlouhé – prodlužování vlasů

  Krátké vlasy

  Dnes krátké, zítra dlouhé – prodlužování vlasů
  ...

  Zjistěte více o prodlužování vlasů, jeho výhodách a podívejte se na celebrity, které si vlasy nechaly prodloužit.

  ...
 • Boxerské copy: vstupte do ringu s trendy zapletenými copy

  Copy

  Boxerské copy: vstupte do ringu s trendy zapletenými copy
  ...
 • Falešné mikádo

  Mikádo

  Falešné mikádo
  ...

  Nepotřebujete nůžky, abyste vypadala, že jste si dlouhé vlasy ostříhala na krátko. Díky falešnému mikádu snadno a překvapivě osvěžíte svůj vzhled.

  ...