Skip to Content

Jak vytvořit kudrnaté účesy

Ať dáváte přednost účesům romantickým, sofistikovaným či módním, mohou být jejich součástí lokny. Modelky slavných návrhářů na přehlídkových molech vás mohou inspirovat. Rovněž kudrnaté účesy hvězd, jako je Sarah Jessica Parker či Nicole Kidman, potvrzují, že lokny jsou módní i noblesní. Ta nejdůležitější pravidla pro vytváření kudrnatých účesů naleznete níže. Už teď se těšte na výsledek – bude jistě dokonalý!

Kudrnaté vlasy
Kudrnaté vlasy – příroda to umí nejlépe!

První zkušenost s loknami je pro řadu žen i po letech noční můrou. Díky tomu, že už ve čtrnácti letech snily o měkce vlnitých vlasech, nechaly se svou kadeřnicí či kamarádkou snadno přesvědčit k „velmi slabé trvalé ondulaci“, aby o několik hodin později ze salónu odcházely s vlasy „na pudla“. Na suchých vlasech vypadala trvalá pouze lacině - ta pravá hrůza začala až s první sprchou. Po všem tom utrpení na křesle vysněné vlny najednou i sebemenší náznak vlhkosti proměnil na kadeřavou změť. Netrvalo ani tři týdny a na některých částech vlasů začaly vlny povolovat. A to už vůbec nemluvíme o poškození vlasů …

Lokny navždy? Trvalé ondulace jsou dnes mnohem jemnější

Nyní zažívají trvalé ondulace svůj comback. Nová složení s obsahem cukrových derivátů či aminokyselin vytvářejí mnohem jemnější lokny a nejsou již k vlasům tak nešetrné. Moderní trvalé ondulace vám umožní zhotovit malé prstýnky i hojné spirálovité lokny. Na měkce splývající velkorysé vlny však chemie recept nemá. Aby vznikly vůbec nějaké vlnité tvary, je třeba rovné vlasy natočit pokud možno pevně na malé natáčky pro trvalou ondulaci (které mají méně než 2 cm v průměru). Když vlasy uschnou, vždy se na nich vytvoří spíše lokny než měkké vlny. A abyste vytvořily měkce splývavé velké vlny na vlasech ošetřených trvalou ondulací, nezbude vám nic jiného než je natočit na velké natáčky nebo vyfénovat přes velký kulatý kartáč.

Lokny ano – chemie ne

Pokud chcete mít dnes vlasy vlnité a zítra rovné, je třeba sáhnout po dočasných řešeních, jakými jsou natáčky, papiloty či kulma. Obzvláště pohodlné jsou natáčky se suchým zipem, protože na vlasech drží bez dalšího upevňování. Natáčky se suchým zipem jsou k dostání v mnoha velikostech s průměrem od 1,5 až do 7 cm . S jejich pomocí můžete vytvořit malé lokny i okázalé vlny. Velmi pohodlné jsou také nahřívací natáčky se sametovým povrchem. Správnou teplotu získají v nahřívací stanici, natočí se na vlasy a upevní skřipcem. Poté je necháme vychladnout. Papiloty jsou z ohebné pěny. Ideální využití najdou při j vytváření malých prstýnků a spirálovitých loken. Lokny všech velikostí od měkkých vln až po ty nejmenší lokýnky lze vytvořit také s použitím kulmy.

Související články
 • Účesy pro dlouhé vlasy

  Dlouhé vlasy

  Účesy pro dlouhé vlasy
  ...
 • Copánky: roztomilé, praktické a univerzální

  Spletené vlasy

  Copánky: roztomilé, praktické a univerzální
  ...

  Copánky vypadají prostě skvěle, jsou moderní a ve vlasech vydrží, ať budete dělat cokoliv. Ale jaké máte při zaplétání vlasů možnosti? A jaký cop Vám bude slušet nejvíc? Čtěte dál a dozvíte se vše, co o copáncích potřebujete vědět.

  ...
 • Větší objem v zadní části hlavy

  Šik účesy

  Větší objem v zadní části hlavy
  ...

  Nezapomeňte na objem! Vlasy v zadní části hlavy by měly mít dostatečný objem bez ohledu na účes. Ale jak vlasy natupírovat abyste si na temeni hlavy nevytvořili legrační hnízdo? Prozradíme vám pět tipů pro plnější účes.

  ...
 • Jak na dokonalý sestřih

  Tipy a triky

  Jak na dokonalý sestřih
  ...
 • Jak vytvořit rozcuchaný účes

  Tipy a triky

  Jak vytvořit rozcuchaný účes
  ...

  Sáhněte po vhodných stylingových produktech, o ostatní se už postarají vaše šikovné prsty. Půvab aktuálních účesů je v jejich nedokonalosti!

  ...
 • Stylingové produkty

  Pudr na vlasy

  Stylingové produkty
  ...

  Jak se v záplavě stále nových stylingových produktů na trhu neztratit? Dáváte přednost spreji nebo laku na vlasy, gelu nebo vosku, vodě, toniku či pěnovému tužidlu? A kromě toho – jak všechny ty stylingové produkty správně používat? I na tyto otázky vám rádi odpovíme.

  ...
 • Páže – elegantní, nadčasový účes

  Krátké vlasy

  Páže – elegantní, nadčasový účes
  ...

  Páže je jedním z klasických účesů. Je nadčasový a v současné době opravdu trendy. A navíc působí velmi sebevědomě. V tomto článku se o tomto střihu dozvíte vše, včetně toho, jestli Vám bude slušet.

  ...
 • Krátké účesy pro ženy - od jemných po ježaté

  Krátké vlasy

  Krátké účesy pro ženy - od jemných po ježaté
  ...

  Už jste si vybraly délku, střih a styling pro svůj nový krátký účes? Nechte se inspirovat slavnými kráskami, kterým krátký styl mimořádně sluší!

  ...
 • Odvážně krátké sestřihy

  Krátké vlasy

  Odvážně krátké sestřihy
  ...

  Ostříhat si dlouhé vlasy nakrátko vyžaduje určitou dávku odvahy. Jakmile k tomu jednou dojde, trvá náprava dlouhé měsíce. My vám prozradíme všechno, co byste o krátkých sestřizích a stylingu měli vědět. Naše obrázky celebrit, ukazující vzhled před a po ostříhání dlouhých vlasů vám ukážou, jak senzačně a krásně mohou krátké vlasy vypadat.

  ...
 • Dnes krátké, zítra dlouhé – prodlužování vlasů

  Krátké vlasy

  Dnes krátké, zítra dlouhé – prodlužování vlasů
  ...

  Zjistěte více o prodlužování vlasů, jeho výhodách a podívejte se na celebrity, které si vlasy nechaly prodloužit.

  ...
 • Boxerské copy: vstupte do ringu s trendy zapletenými copy

  Copy

  Boxerské copy: vstupte do ringu s trendy zapletenými copy
  ...
 • Falešné mikádo

  Mikádo

  Falešné mikádo
  ...

  Nepotřebujete nůžky, abyste vypadala, že jste si dlouhé vlasy ostříhala na krátko. Díky falešnému mikádu snadno a překvapivě osvěžíte svůj vzhled.

  ...