Skip to Content

Stylingové produkty pro začátečníky: Pěnové tužidlo, gel, sprej a jiné

V dobách dávno minulých existovaly pouze tužicí vody a laky na vlasy. To bylo vše. Dnes můžeme vybírat z nekonečného množství nejrůznějších stylingových produktů. Máme stylingové pěny, ochranné spreje při fénování, objemové lotion, pěnová tužidla, gely, vosky... Čtěte dál a dozvíte se, co jednotlivé produkty umí a zda jsou vhodné i pro vaše vlasy.

Lehké jako pírko: Pěnové tužidlo

Stylingové produkty
Stylingové produkty fungují, jen když se používají správně.

Pěnová tužidla hrají v oblasti stylingu roli všestranných produktů. Každodenní úprava vlasů je s nimi o něco snazší. Pěnové tužidlo urychluje proces sušení vlasů a bez velkého úsilí jim dodává žádaný objem bez návštěvy kadeřnického salonu. Pěnová tužidla jsou vhodná pro jakoukoli kvalitu i délku vlasů. V závislosti na složení poskytují jemným vlasům zpevnění bez slepení, suchým a namáhaným vlasům dodávají péči a loknám správnou pružnost. Používání je snadné: Vysušte vlasy ručníkem a pak do nich pěnové tužidlo jednoduše vetřete prsty nebo hřebenem. Nyní jsou vaše vlasy připravené na fénování přes kartáč.

Zkrocené vlasy pod ochranou: Vody, tonika a spreje při fénování vlasů

Lotion, tonika a ochranné spreje při fénování vlasů fungují stejně jako stylingová pěna. Rovněž jsou vhodné pro jakoukoli kvalitu a délku vlasů. Tyto vody a spreje pokryjí neposlušné vlasy vrstvičkou vitamínového komplexu či kolagenu, čímž vlasy promění na opravdovou hřívu. Speciální vody pro ochranu před vysokými teplotami jsou ideální, jestliže vlasy často upravujete žehličkou nebo kulmou. Než je na vlasy nastříkáte, je vhodné se předklonit a nechat vlasy spadnout volně dolů. Pak hlavu zvedněte a přestříkejte horní část vlasů. Nakonec vlasy pročešte stylingovým hřebenem s řídkými zuby. Tento postup zajistí ochranu každého jednotlivého vlasu.

Pružné vlasy: S pomocí gelu a vosku

Navzdory matoucí různorodosti a zavádějícím názvům lze přípravky této kategorie jednoduše rozdělit na dva základní typy: Zatímco gely zvýrazňují strukturu vlasů a dodávají pružnost, vosky jim propůjčují spíše lesk a poddajnost. Gely poskytují struktuře účesu zpevnění v několika úrovních od velmi slabého až po extrémní, záleží na stupni fixace přípravku. Máte-li vlasy krátké, můžete používat, jak gely tak vosky. Delší a vlnité vlasy vypadají obzvlášť elegantně, když vosk či pomádu nanesete i na jejich konečky – ovšem pozor, pouze v minimálním množství!

Zpevněné vlasy: Sprej na vlasy a lak na vlasy

Spreje či laky jsou dokonalým završením úpravy vlasů. Spreje na vlasy zpevňují účes déle, chrání vlasy před poškozujícími vlivy prostředí a před jejich zvlněním v případě zvlhnutí deštěm. Značku a typ spreje přizpůsobte potřebám svých vlasů. Svoji roli hraje i účes. Pružné vlnité účesy vyžadují lehké pružné zpevnění, zatímco vyčesaným vlasům (francouzským drdolům, uzlům apod.) poslouží nejlépe sprej na vlasy se silnějším fixačním účinkem.

Související články
 • Účesy pro dlouhé vlasy

  Dlouhé vlasy

  Účesy pro dlouhé vlasy
  ...
 • Copánky: roztomilé, praktické a univerzální

  Spletené vlasy

  Copánky: roztomilé, praktické a univerzální
  ...

  Copánky vypadají prostě skvěle, jsou moderní a ve vlasech vydrží, ať budete dělat cokoliv. Ale jaké máte při zaplétání vlasů možnosti? A jaký cop Vám bude slušet nejvíc? Čtěte dál a dozvíte se vše, co o copáncích potřebujete vědět.

  ...
 • Větší objem v zadní části hlavy

  Šik účesy

  Větší objem v zadní části hlavy
  ...

  Nezapomeňte na objem! Vlasy v zadní části hlavy by měly mít dostatečný objem bez ohledu na účes. Ale jak vlasy natupírovat abyste si na temeni hlavy nevytvořili legrační hnízdo? Prozradíme vám pět tipů pro plnější účes.

  ...
 • Nejlepší účesové nápady: zapletená ofina

  Ofina

  Nejlepší účesové nápady: zapletená ofina
  ...
 • Trendy účes: krátká ofina, dlouhé vlasy

  Ofina

  Trendy účes: krátká ofina, dlouhé vlasy
  ...
 • Páže – elegantní, nadčasový účes

  Krátké vlasy

  Páže – elegantní, nadčasový účes
  ...

  Páže je jedním z klasických účesů. Je nadčasový a v současné době opravdu trendy. A navíc působí velmi sebevědomě. V tomto článku se o tomto střihu dozvíte vše, včetně toho, jestli Vám bude slušet.

  ...
 • Krátké účesy pro ženy - od jemných po ježaté

  Krátké vlasy

  Krátké účesy pro ženy - od jemných po ježaté
  ...

  Už jste si vybraly délku, střih a styling pro svůj nový krátký účes? Nechte se inspirovat slavnými kráskami, kterým krátký styl mimořádně sluší!

  ...
 • Odvážně krátké sestřihy

  Krátké vlasy

  Odvážně krátké sestřihy
  ...

  Ostříhat si dlouhé vlasy nakrátko vyžaduje určitou dávku odvahy. Jakmile k tomu jednou dojde, trvá náprava dlouhé měsíce. My vám prozradíme všechno, co byste o krátkých sestřizích a stylingu měli vědět. Naše obrázky celebrit, ukazující vzhled před a po ostříhání dlouhých vlasů vám ukážou, jak senzačně a krásně mohou krátké vlasy vypadat.

  ...
 • Dnes krátké, zítra dlouhé – prodlužování vlasů

  Krátké vlasy

  Dnes krátké, zítra dlouhé – prodlužování vlasů
  ...

  Zjistěte více o prodlužování vlasů, jeho výhodách a podívejte se na celebrity, které si vlasy nechaly prodloužit.

  ...
 • Boxerské copy: vstupte do ringu s trendy zapletenými copy

  Copy

  Boxerské copy: vstupte do ringu s trendy zapletenými copy
  ...
 • Falešné mikádo

  Mikádo

  Falešné mikádo
  ...

  Nepotřebujete nůžky, abyste vypadala, že jste si dlouhé vlasy ostříhala na krátko. Díky falešnému mikádu snadno a překvapivě osvěžíte svůj vzhled.

  ...
 • Oblíbený dámský účes: dlouhé mikádo

  Mikádo

  Oblíbený dámský účes: dlouhé mikádo
  ...