Skip to Content

Styl a účesy 80. let

Nyní přichází správný čas na dobrodružství s barevnou a výraznou módou. Není lepší inspirace, jak vyrazit a ukázat svoji barvitou a odvážnou stránku, než móda 80. let. I když nejsou módní vlny zrovna vaším šálkem kávy, možná se vám přesto budou líbit naše jemnější verze stylu 80. let!

Všechno je možné! To je motto divokých 80. let. S tolika barevnými módními a účesovými kreacemi najednou není divu, že některé z těchto modelů mohou být daleko za hranicí vkusu. Mezi nejoblíbenější módní prvky 80. let patří nadměrné blejzry, legíny a overaly. Většina žen najde pár starých a nových verzí takových kousků vzadu ve skříni. Účesy 80. let jsou objemné, opět hozené na stranu a přední vlasy jsou kratší než vlasy vzadu.

Krepaté vlny jsou pro 80. léta typické. V naší foto galerii vám ukážeme krepaté vlny a další účesy 80. let.

Styling 80. let tehdy a nyní – od zářivého k jemnějšímu

Retro účesy jsou právě teď trendy. Nicméně stopy naší doby se do retro účesů stále vkrádají. Nové účesy 80. let zrcadlí doby minulé, ale také jsou odrazem našich současných preferencí pro přirozený a minimalistický styl. Díky tomu se jinak zářivé barvy a střihy 80. let stanou nositelnými.

Účesy 80. let
Odvážná nebo za dámu? Odhalené břicho, neonové barvy a krátký drzý účes versus oblečení do práce.

Obrázek vlevo: Styl 80. let v celé své slávě: Mladá modelka předvádí drzý účes z krátkých vlasů s dlouhou ofinou, oblečená v krátké bundičce v neonových barvách přes krátké tričko s nápisem, obojí odhalující břicho. Zářivé neonové barvy doplňků a legín do pasu rozhodně nezklamou, pokud budete chtít přitáhnout pozornost ke stylu 80. let.

Obrázek vpravo: Naprosto jiné, ale stále ve stylu 80. let: Toto je styl 80. let za dámu. Krátké vlasy upravené sofistikovaným způsobem nahoru, krátký svetr zakrývající břicho a sukně s vysokým pasem místo populárních legín. Barevnost outfitu je vhodná pro jakékoliv pracovní prostředí a je důkazem sofistikovaného vkusu, i když nenadchne. Jediným barevným doplňkem je neonově růžová kabelka, která celému modelu dodává jiskru a smysl pro detail. Jsou to dva neslučitelné pojmy: minimalistický styl 80. let!

Tyto hvězdy hitparád 80. let vám poskytnou inspiraci a skvělou hudební kulisu pro objevování účesů osmdesátých let.
Tady jsou jejich hity:

Kim Wilde: You Keep Me Hangin' On

Cindy Lauper: I Drove All Night

Tiffany: I Think We’re Alone Now

Bananarama: Venus

Nena: 99 Luftballons

Bonnie Tyler: Holding Out For a Hero

Belinda Carlisle: Heaven Is a Place on Earth

Whitney Houston: I Wanna Dance With Somebody

Související články
 • Účesy pro dlouhé vlasy

  Dlouhé vlasy

  Účesy pro dlouhé vlasy
  ...
 • Copánky: roztomilé, praktické a univerzální

  Spletené vlasy

  Copánky: roztomilé, praktické a univerzální
  ...

  Copánky vypadají prostě skvěle, jsou moderní a ve vlasech vydrží, ať budete dělat cokoliv. Ale jaké máte při zaplétání vlasů možnosti? A jaký cop Vám bude slušet nejvíc? Čtěte dál a dozvíte se vše, co o copáncích potřebujete vědět.

  ...
 • Větší objem v zadní části hlavy

  Šik účesy

  Větší objem v zadní části hlavy
  ...

  Nezapomeňte na objem! Vlasy v zadní části hlavy by měly mít dostatečný objem bez ohledu na účes. Ale jak vlasy natupírovat abyste si na temeni hlavy nevytvořili legrační hnízdo? Prozradíme vám pět tipů pro plnější účes.

  ...
 • Nejlepší účesové nápady: zapletená ofina

  Ofina

  Nejlepší účesové nápady: zapletená ofina
  ...
 • Trendy účes: krátká ofina, dlouhé vlasy

  Ofina

  Trendy účes: krátká ofina, dlouhé vlasy
  ...
 • Stylingové produkty

  Pudr na vlasy

  Stylingové produkty
  ...

  Jak se v záplavě stále nových stylingových produktů na trhu neztratit? Dáváte přednost spreji nebo laku na vlasy, gelu nebo vosku, vodě, toniku či pěnovému tužidlu? A kromě toho – jak všechny ty stylingové produkty správně používat? I na tyto otázky vám rádi odpovíme.

  ...
 • Páže – elegantní, nadčasový účes

  Krátké vlasy

  Páže – elegantní, nadčasový účes
  ...

  Páže je jedním z klasických účesů. Je nadčasový a v současné době opravdu trendy. A navíc působí velmi sebevědomě. V tomto článku se o tomto střihu dozvíte vše, včetně toho, jestli Vám bude slušet.

  ...
 • Krátké účesy pro ženy - od jemných po ježaté

  Krátké vlasy

  Krátké účesy pro ženy - od jemných po ježaté
  ...

  Už jste si vybraly délku, střih a styling pro svůj nový krátký účes? Nechte se inspirovat slavnými kráskami, kterým krátký styl mimořádně sluší!

  ...
 • Odvážně krátké sestřihy

  Krátké vlasy

  Odvážně krátké sestřihy
  ...

  Ostříhat si dlouhé vlasy nakrátko vyžaduje určitou dávku odvahy. Jakmile k tomu jednou dojde, trvá náprava dlouhé měsíce. My vám prozradíme všechno, co byste o krátkých sestřizích a stylingu měli vědět. Naše obrázky celebrit, ukazující vzhled před a po ostříhání dlouhých vlasů vám ukážou, jak senzačně a krásně mohou krátké vlasy vypadat.

  ...
 • Dnes krátké, zítra dlouhé – prodlužování vlasů

  Krátké vlasy

  Dnes krátké, zítra dlouhé – prodlužování vlasů
  ...

  Zjistěte více o prodlužování vlasů, jeho výhodách a podívejte se na celebrity, které si vlasy nechaly prodloužit.

  ...
 • Boxerské copy: vstupte do ringu s trendy zapletenými copy

  Copy

  Boxerské copy: vstupte do ringu s trendy zapletenými copy
  ...
 • Falešné mikádo

  Mikádo

  Falešné mikádo
  ...

  Nepotřebujete nůžky, abyste vypadala, že jste si dlouhé vlasy ostříhala na krátko. Díky falešnému mikádu snadno a překvapivě osvěžíte svůj vzhled.

  ...