Skip to Content

Styling pánských vlasů je otázkou inteligence

Jak si moderní muži v současnosti své vlasy upravují? Jaký produkt a pro který účes je ten pravý? Jaké možnosti mají muži trpící plešatěním? Seznámíme vás s pravidly vlasového stylingu, která by měli znát všichni muži.

Muži, kteří kadeřnický salon navštíví jen jednou za rok, jsou dnes velmi vzácní. Úprava vlasů je součástí každodenní péče stejně jako se jím pomalu stává upravování ochlupení těla. Použijete-li následující tipy, přestanou být vlasy tím, na co civíte každé ráno do zrcadla a s čím si nevíte moc rady. Takže do toho!

Co při stylingu pánských vlasů dělat a čeho se vyvarovat

Dříve se muži omezovali jen na mytí vlasů šamponem a vysoušení fénem. Dnes čerpají z téměř neomezených zdrojů. Ať máte vlasy krátké či dlouhé, možné je všechno, co se vám líbí. Je na vás, zda chcete mít precizní sestřih jako Jake Gyllenhaal, nebo dáte přednost rozcuchanému účesu ve stylu „vstanu a jdu“, jaký nosí Johnny Depp. V módě jsou i ženštější sestřihy s delší ofinou a krycími vlasy. Takový unisexový účes volí Owen Wilson. Ale pozor, se svou hlavou chodíte také do práce! Dredy, irokézské či punkové sestřihy nebo účesy s kmenovými či jinými motivy vyholenými ve vlasech jsou otázkou osobního vkusu, případně nevkusu.

Vlasový styling pro muže: Užitečné nástroje

Kromě fénu a hřebenu by mezi pánskými stylingovými nástroji neměl chyběl kartáč na vlasy. Investujte do kartáče s přírodními štětinami nebo masážního kartáče se zakulacenými štětinami, gumovými či dřevěnými štětinami. Žehlička na vlasy může být užitečná i pro muže. Dbejte na to, abyste zakoupili žehličku kvalitní, která nepoškozuje vlasy ani pokožku hlavy.

Mimochodem, divoce rostoucí chloupky obočí byste měli vytrhávat pinzetou a pinzetu je třeba pravidelně desinfikovat alkoholem. Vlasy u hlavy udrží velmi malé množství vosku či gelu.

Pro úpravu vlasů potřebují muži ty správné produkty

 • Krátké vlasy se nejlépe upravují s pomocí gelu. Gel propůjčuje krátkým účesům dostatečné zpevnění. Velmi důležité však je používat správné množství tohoto přípravku. Dikobrazí ostny a „betonové“ účesy nejsou totiž právě teď v módě.
 • Pokud chcete, aby vám vlasy měkce splývaly, je tou správnou volbou vosk či pomáda. Ideální je, pokud navíc tyto přípravky i příjemně voní.
 • Pro delší vlasy není gel vhodný, protože vlasy po jeho nanesení ztuhnou a dají se obtížně upravovat.
 • Přirozený účes vytvoříte pomocí vosku nebo stylingového krému. Jakmile si na vlasy nanesete gel či vosk, opatrně s lakem na vlasy. Ačkoli lak vlasy zpevní, mohou po jeho použití vypadat také mastně a zplihle.

Plešatíte? Co s tím?

Co dělat, když vlasy vypadávají? S plešatěním se musí vypořádat mnoho mužů, často i mladšího věku. K možným řešením patří kúry na podporu růstu vlasů a transplantace vlasů. Jako geniálně jednoduché řešení na vypadávání vlasů se jeví extrémně krátký sestřih nebo zcela oholená hlava. I takový vzhled může být docela sexy, jak dokazuje Bruce Willis. Než se, ale k takovému kroku rozhodnete, poraďte se se svým kadeřníkem a neváhejte požádat o názor také své nejbližší.

Související články
 • Účesy pro dlouhé vlasy

  Dlouhé vlasy

  Účesy pro dlouhé vlasy
  ...
 • Copánky: roztomilé, praktické a univerzální

  Spletené vlasy

  Copánky: roztomilé, praktické a univerzální
  ...

  Copánky vypadají prostě skvěle, jsou moderní a ve vlasech vydrží, ať budete dělat cokoliv. Ale jaké máte při zaplétání vlasů možnosti? A jaký cop Vám bude slušet nejvíc? Čtěte dál a dozvíte se vše, co o copáncích potřebujete vědět.

  ...
 • Větší objem v zadní části hlavy

  Šik účesy

  Větší objem v zadní části hlavy
  ...

  Nezapomeňte na objem! Vlasy v zadní části hlavy by měly mít dostatečný objem bez ohledu na účes. Ale jak vlasy natupírovat abyste si na temeni hlavy nevytvořili legrační hnízdo? Prozradíme vám pět tipů pro plnější účes.

  ...
 • Jak na dokonalý sestřih

  Tipy a triky

  Jak na dokonalý sestřih
  ...
 • Jak vytvořit rozcuchaný účes

  Tipy a triky

  Jak vytvořit rozcuchaný účes
  ...

  Sáhněte po vhodných stylingových produktech, o ostatní se už postarají vaše šikovné prsty. Půvab aktuálních účesů je v jejich nedokonalosti!

  ...
 • Stylingové produkty

  Pudr na vlasy

  Stylingové produkty
  ...

  Jak se v záplavě stále nových stylingových produktů na trhu neztratit? Dáváte přednost spreji nebo laku na vlasy, gelu nebo vosku, vodě, toniku či pěnovému tužidlu? A kromě toho – jak všechny ty stylingové produkty správně používat? I na tyto otázky vám rádi odpovíme.

  ...
 • Páže – elegantní, nadčasový účes

  Krátké vlasy

  Páže – elegantní, nadčasový účes
  ...

  Páže je jedním z klasických účesů. Je nadčasový a v současné době opravdu trendy. A navíc působí velmi sebevědomě. V tomto článku se o tomto střihu dozvíte vše, včetně toho, jestli Vám bude slušet.

  ...
 • Krátké účesy pro ženy - od jemných po ježaté

  Krátké vlasy

  Krátké účesy pro ženy - od jemných po ježaté
  ...

  Už jste si vybraly délku, střih a styling pro svůj nový krátký účes? Nechte se inspirovat slavnými kráskami, kterým krátký styl mimořádně sluší!

  ...
 • Odvážně krátké sestřihy

  Krátké vlasy

  Odvážně krátké sestřihy
  ...

  Ostříhat si dlouhé vlasy nakrátko vyžaduje určitou dávku odvahy. Jakmile k tomu jednou dojde, trvá náprava dlouhé měsíce. My vám prozradíme všechno, co byste o krátkých sestřizích a stylingu měli vědět. Naše obrázky celebrit, ukazující vzhled před a po ostříhání dlouhých vlasů vám ukážou, jak senzačně a krásně mohou krátké vlasy vypadat.

  ...
 • Dnes krátké, zítra dlouhé – prodlužování vlasů

  Krátké vlasy

  Dnes krátké, zítra dlouhé – prodlužování vlasů
  ...

  Zjistěte více o prodlužování vlasů, jeho výhodách a podívejte se na celebrity, které si vlasy nechaly prodloužit.

  ...
 • Boxerské copy: vstupte do ringu s trendy zapletenými copy

  Copy

  Boxerské copy: vstupte do ringu s trendy zapletenými copy
  ...
 • Falešné mikádo

  Mikádo

  Falešné mikádo
  ...

  Nepotřebujete nůžky, abyste vypadala, že jste si dlouhé vlasy ostříhala na krátko. Díky falešnému mikádu snadno a překvapivě osvěžíte svůj vzhled.

  ...