Skip to Content

Plážové vlny jsou nejlepším účesem na léto

Plážové vlny jsou sexy, snadno se vytvoří a může je nosit kdokoliv, kdo má vlasy dlouhé alespoň po ramena. Ukážeme Vám krok za krokem, jak vytvořit plážové vlny, aniž byste se vůbec namočila.

Plážové vlny vypadají jednoduše, přirozeně a pohodově. Přírodní plážové vlny se tvoří po plavání, kdy sluníčko vysuší vlasy na pláži. Prsty od písku a krému na opalování čas od času projedou vlasy, které tak získají jedinečnou strukturu a lesk. Někdy se stylingem pomůže také pofukující větřík.

Stylové plážové vlny jsou odvozeny právě z tohoto přírodního účesu, ale už není třeba se kvůli němu potápět do moře a Vaše vlasy mohou být čerstvě umyté. Bez slané vody a s čistými vlasy se budete asi cítit lépe a přesto budete vypadat, jako byste se právě vrátila z krásné procházky po pláži.

Plážové vlny jsou nejlepší, když nejsou dokonalé. Tím jsou právě přitažlivé. Stylingové úsilí je třeba držet na absolutním minimu. Jemně zacuchané vlny jsou lepší než ty srovnané. Prostě nechte své vlasy jednoduše splývat v přirozených vlnách, jako byste stále byla na pláži.

Jak vytvořit plážové vlny

1. Do ručníkem vysušených vlasů vpracujte pěnu pro objem.

2. Vlasy rozdělte uprostřed pěšinkou a vyfoukejte. Nepoužívejte hřeben, místo toho vlasy pročešte svými prsty. Pokud máte čas, nechte vlasy přirozeně uschnout na vzduchu.

3. Naneste na vlasy ochranný sprej před teplem, a pak je rozdělte do tří sekcí. Jedna oblast shora sahá k linii spánků, druhou linii vytvořte na úrovni uší. Jednotlivé sekce dočasně zajistíte gumičkou nebo sponkami.

Začněte s účesem na nejnižší sekci vlasů. K vytvoření ležérních vln použijte kulmu na vlasy s asi 2 cm průměrem. Při natáčení vlasů udržujte kulmu ve vertikální pozici a prameny vlasů natáčejte kolem kulmy směrem od obličeje. Konec natočeného pramene vlasů držte prsty, nepoužívejte vrchní část kulmy k přiklopení.

Nechte pramen vlasů natočený na kulmě asi pět vteřin a pak teprve pramen pusťte. Pak za konec vzniklé kadeře zatáhněte, abyste vytvořili vlnitý tvar.

Když pracujete na jednom prameni vlasů, je dobré si zbytek vlasů kolem zajistit sponkami.

4. Jakmile skončíte s nejnižší sekcí vlasů, natočte stejným způsobem také střední sekci vlasů, ale pramínky vlasů natáčejte směrem k obličeji.

5. Nakonec natočte vrchní sekci vlasů opět směrem od obličeje.

6. Poté, co jste vytvořila kadeře, projeďte vlasy svými prsty a zatřeste jimi, abyste vytvořila rozcuchaný dojem. Možná budete chtít nějakou z vln opravit, ale zapomeňte na dokonalost.

7. Použijte objemový pudr, který naneste ke kořínkům střední části vlasů, abyste vlasům dodala pohyb.

8. Naneste si do dlaní trochu vosku na vlasy a použijte prsty ke zvýraznění jednotlivých pramínků a jejich konečků.

9. Použijte lak na vlasy, aby vaše plážové vlny vydržely déle čerstvé.

Související články
 • Účesy pro dlouhé vlasy

  Dlouhé vlasy

  Účesy pro dlouhé vlasy
  ...
 • Copánky: roztomilé, praktické a univerzální

  Spletené vlasy

  Copánky: roztomilé, praktické a univerzální
  ...

  Copánky vypadají prostě skvěle, jsou moderní a ve vlasech vydrží, ať budete dělat cokoliv. Ale jaké máte při zaplétání vlasů možnosti? A jaký cop Vám bude slušet nejvíc? Čtěte dál a dozvíte se vše, co o copáncích potřebujete vědět.

  ...
 • Větší objem v zadní části hlavy

  Šik účesy

  Větší objem v zadní části hlavy
  ...

  Nezapomeňte na objem! Vlasy v zadní části hlavy by měly mít dostatečný objem bez ohledu na účes. Ale jak vlasy natupírovat abyste si na temeni hlavy nevytvořili legrační hnízdo? Prozradíme vám pět tipů pro plnější účes.

  ...
 • Nejlepší účesové nápady: zapletená ofina

  Ofina

  Nejlepší účesové nápady: zapletená ofina
  ...
 • Trendy účes: krátká ofina, dlouhé vlasy

  Ofina

  Trendy účes: krátká ofina, dlouhé vlasy
  ...
 • Stylingové produkty

  Pudr na vlasy

  Stylingové produkty
  ...

  Jak se v záplavě stále nových stylingových produktů na trhu neztratit? Dáváte přednost spreji nebo laku na vlasy, gelu nebo vosku, vodě, toniku či pěnovému tužidlu? A kromě toho – jak všechny ty stylingové produkty správně používat? I na tyto otázky vám rádi odpovíme.

  ...
 • Páže – elegantní, nadčasový účes

  Krátké vlasy

  Páže – elegantní, nadčasový účes
  ...

  Páže je jedním z klasických účesů. Je nadčasový a v současné době opravdu trendy. A navíc působí velmi sebevědomě. V tomto článku se o tomto střihu dozvíte vše, včetně toho, jestli Vám bude slušet.

  ...
 • Krátké účesy pro ženy - od jemných po ježaté

  Krátké vlasy

  Krátké účesy pro ženy - od jemných po ježaté
  ...

  Už jste si vybraly délku, střih a styling pro svůj nový krátký účes? Nechte se inspirovat slavnými kráskami, kterým krátký styl mimořádně sluší!

  ...
 • Odvážně krátké sestřihy

  Krátké vlasy

  Odvážně krátké sestřihy
  ...

  Ostříhat si dlouhé vlasy nakrátko vyžaduje určitou dávku odvahy. Jakmile k tomu jednou dojde, trvá náprava dlouhé měsíce. My vám prozradíme všechno, co byste o krátkých sestřizích a stylingu měli vědět. Naše obrázky celebrit, ukazující vzhled před a po ostříhání dlouhých vlasů vám ukážou, jak senzačně a krásně mohou krátké vlasy vypadat.

  ...
 • Dnes krátké, zítra dlouhé – prodlužování vlasů

  Krátké vlasy

  Dnes krátké, zítra dlouhé – prodlužování vlasů
  ...

  Zjistěte více o prodlužování vlasů, jeho výhodách a podívejte se na celebrity, které si vlasy nechaly prodloužit.

  ...
 • Boxerské copy: vstupte do ringu s trendy zapletenými copy

  Copy

  Boxerské copy: vstupte do ringu s trendy zapletenými copy
  ...
 • Falešné mikádo

  Mikádo

  Falešné mikádo
  ...

  Nepotřebujete nůžky, abyste vypadala, že jste si dlouhé vlasy ostříhala na krátko. Díky falešnému mikádu snadno a překvapivě osvěžíte svůj vzhled.

  ...