Skip to Content

Péče o vlasy na podzim a v zimě

Zima si vybírá svoji daň v podobě poletujících neposlušných vlasů, suché pokožky a stylingových problémů v důsledku nošení čepic. V zimních měsících vlasy potřebují velkou dávku hýčkající péče. Vyzkoušejte naše tipy pro studenou sezónu a vyhněte se matně vypadajícím vlasům 

Možná se divíte, proč jsou vlasy v zimě suché a neuvěřitelně neposlušné. Během zimních měsíců mají vlasy tendenci ztrácet svoji hedvábnou poddajnost a rozhodně se nechtějí podřídit našim stylingovým snahám.

Na vině je nízký obsah vlhkosti studeného vzduchu venku i teplého vzduchu uvnitř. Pokud se zahříváte nošením čepice, její materiál se bude třít s vlasovými vlákny, což ve výsledku vytvoří statickou elektřinu. Takže vlasy budou vypadat mdle a budou odolávat veškerým stylingovým pokusům. Vyzkoušejte naše jednoduché rady pro zimní péči o vlasy a můžete vyzrát na tvrdohlavé chování vlasů během zimy.

Správná péče o vlasy na podzim a v zimě

Teplo a tření ovlivňuje přirozenou strukturu vlasu. Dochází k poškození vlasové kutikuly a to vede k lámavým a matně vypadajícím vlasům.

Řešení: Bohaté pečující kúry s olejovými výtažky zabrání poškození a uhladí již poškozenou vlasovou kutikulu.

Jednoduše přidejte pár kapek vlasového pečujícího oleje ke svému šamponu nebo vpracujte olej do konečků svých ještě vlhkých vlasů. Tak zůstanou vlasy poddajné a zářivé.

Poletování vlasů je pravděpodobně nejvíce obtěžující vlastností vlasů v zimě. Je způsobeno teplým vzduchem uvnitř místnosti a kontaktem vlasových vláken s jinými vlákny, jako jsou textilní vlákna čepic, čelenek nebo oblečení. Pohyb těchto vláken po vlasech vytváří statickou elektřinu, díky které pak vlasy vstávají.

Řešení: Existují stylingové produkty, které pomáhají zabránit poletujícím vlasům. Mezi ně patří stylingová pěna, extra lesklý vosk na vlasy a vlasový olej.

Nedostatek vlhkosti má také za následek suchou pokožku. Pokožka produkuje méně mazu, což může vést k tvorbě lupů. Svědící pokožka může také dost potrápit.

Řešení: Použijte šampon proti lupům.

Jen málokdo chce jít ven v mrazivém zimním dni bez čepice. Uši zůstanou v teple, ale účes bude rozcuchaný. Čepice často vlasy přimáčknou k pokožce.

Řešení: Před vysoušením vlasů s hlavou vzhůru nohama použijte sprej pro objem nebo slaný sprej. Noste sprej s sebou, abyste jím oživila svůj účes, když čepici sundáte.  

Související články
 • Účesy pro dlouhé vlasy

  Dlouhé vlasy

  Účesy pro dlouhé vlasy
  ...
 • Copánky: roztomilé, praktické a univerzální

  Spletené vlasy

  Copánky: roztomilé, praktické a univerzální
  ...

  Copánky vypadají prostě skvěle, jsou moderní a ve vlasech vydrží, ať budete dělat cokoliv. Ale jaké máte při zaplétání vlasů možnosti? A jaký cop Vám bude slušet nejvíc? Čtěte dál a dozvíte se vše, co o copáncích potřebujete vědět.

  ...
 • Větší objem v zadní části hlavy

  Šik účesy

  Větší objem v zadní části hlavy
  ...

  Nezapomeňte na objem! Vlasy v zadní části hlavy by měly mít dostatečný objem bez ohledu na účes. Ale jak vlasy natupírovat abyste si na temeni hlavy nevytvořili legrační hnízdo? Prozradíme vám pět tipů pro plnější účes.

  ...
 • Nejlepší účesové nápady: zapletená ofina

  Ofina

  Nejlepší účesové nápady: zapletená ofina
  ...
 • Trendy účes: krátká ofina, dlouhé vlasy

  Ofina

  Trendy účes: krátká ofina, dlouhé vlasy
  ...
 • Stylingové produkty

  Pudr na vlasy

  Stylingové produkty
  ...

  Jak se v záplavě stále nových stylingových produktů na trhu neztratit? Dáváte přednost spreji nebo laku na vlasy, gelu nebo vosku, vodě, toniku či pěnovému tužidlu? A kromě toho – jak všechny ty stylingové produkty správně používat? I na tyto otázky vám rádi odpovíme.

  ...
 • Páže – elegantní, nadčasový účes

  Krátké vlasy

  Páže – elegantní, nadčasový účes
  ...

  Páže je jedním z klasických účesů. Je nadčasový a v současné době opravdu trendy. A navíc působí velmi sebevědomě. V tomto článku se o tomto střihu dozvíte vše, včetně toho, jestli Vám bude slušet.

  ...
 • Krátké účesy pro ženy - od jemných po ježaté

  Krátké vlasy

  Krátké účesy pro ženy - od jemných po ježaté
  ...

  Už jste si vybraly délku, střih a styling pro svůj nový krátký účes? Nechte se inspirovat slavnými kráskami, kterým krátký styl mimořádně sluší!

  ...
 • Odvážně krátké sestřihy

  Krátké vlasy

  Odvážně krátké sestřihy
  ...

  Ostříhat si dlouhé vlasy nakrátko vyžaduje určitou dávku odvahy. Jakmile k tomu jednou dojde, trvá náprava dlouhé měsíce. My vám prozradíme všechno, co byste o krátkých sestřizích a stylingu měli vědět. Naše obrázky celebrit, ukazující vzhled před a po ostříhání dlouhých vlasů vám ukážou, jak senzačně a krásně mohou krátké vlasy vypadat.

  ...
 • Dnes krátké, zítra dlouhé – prodlužování vlasů

  Krátké vlasy

  Dnes krátké, zítra dlouhé – prodlužování vlasů
  ...

  Zjistěte více o prodlužování vlasů, jeho výhodách a podívejte se na celebrity, které si vlasy nechaly prodloužit.

  ...
 • Boxerské copy: vstupte do ringu s trendy zapletenými copy

  Copy

  Boxerské copy: vstupte do ringu s trendy zapletenými copy
  ...
 • Falešné mikádo

  Mikádo

  Falešné mikádo
  ...

  Nepotřebujete nůžky, abyste vypadala, že jste si dlouhé vlasy ostříhala na krátko. Díky falešnému mikádu snadno a překvapivě osvěžíte svůj vzhled.

  ...