Skip to Content

Trendy účes: krátká ofina, dlouhé vlasy

Protiklady se přitahují – úspěšný koncept, který funguje i u vlasů! Krátká ofina s dlouhou hřívou získává mezi trendsetterkami na popularitě. Odhalíme, kdo může tento populární účes nosit, co obnáší střih a styling a jak tento účes nejlépe prezentovat.

Víc než jen dobré spojení: někteří si udržují pokračující vztah a zůstávají věrní po dlouhá léta, jiní zase rychle ustupují a vyhýbají se na první pohled. Ofina rozděluje vlasový národ. Vyzýváme ke krátkým vlasům přes čelo – protože věříme, že výhody účesu s ofinou jasně převažují nad nevýhodami.

Výhody účesu s ofinou:

 • Malé zastřihnutí (ofiny) může opravdu změnit váš vzhled – aniž byste museli ztratit na délce vlasů.
 • Díky ofině vypadá celý účes jemněji a objemněji.
 • Ostré rysy jsou ofinou zjemněné.
 • Ofina také umí zakrýt vysoké čelo a kompenzovat dlouhou bradu.
 • Je ideální ke zvýraznění vašich očí a lícních kostí.
 • Vznikající vrásky na čele? Ofina je chytře zakryje, a proto vypadáte mladší.

Co by mohlo mluvit proti ofině? OK, existují dvě věci, kterým nemůžeme odporovat: pro perfektní a dobře udržovaný vzhled musíte častěji vlasy zastřihovat a více česat – což znamená naplánovat si o trochu více času na vlasy, vyfoukání a tak dále. Ale to není tak strašné, jak to vypadá. S našimi triky se stanete ofinovým nadšencem a nebudete se chtít vrátit zpět…

Uvádíme trendy novou délku ofiny: jemně krátká

Krátká ofina a dlouhé vlasy dohromady tvoří skvělý tým! Vhodným stylingovým partnerem je výrazné obočí.

Jemná verze mikroofiny je právě teď naší oblíbenou délkou. Ne moc krátká a rozhodně ne moc dlouhá: čistý prostor mezi obočím a koncem ofiny je dobrý. Zvýrazněné obočí je nyní populární. Ofina je po stranách střižena do kulata, takže přechod k dlouhým vlasům je postupný a hrany jemně splývají. Abychom nezapomněli, dlouhá hříva: ta je pro populární ofinový trend povinná. „Protiklady se přitahují“ je naše motto. Vlasy musí být dlouhé aspoň po ramena a učesané v ležérním rozcuchu. Pak je to teprve ten pravý kontrast!

Komu sluší jemná krátká ofina nejvíce?

Obecně platí následující: ofina byla stvořena k prodloužení obličeje nebo pro vysoká čela. Ale se správnými tipy, správným střihem a odpovídajícím stylingem se může kterákoliv žena stát průkopnicí. O něco delší, zubatější střih mikroofiny se doporučuje pro kulaté obličeje, zatímco o trochu kratší a jemnější je lepší pro hranaté rysy. Podívejte se, zda vaše čelo není příliš nízké – krátká ofina by mohla vypadat despoticky a dostat proporce do nerovnováhy.

Jaká struktura vlasů se hodí pro krátkou ofinu?

Rovné vlasy jsou nejlepší volbou, když si vybíráte krátký střih ofiny. Ale kombinace dlouhých vln a ofiny má také svoje kouzlo – a vždycky můžete sáhnout po narovnávací žehličce, se kterou vykouzlíte uhlazený chik účes.

Kdy je vhodné se krátké ofině vyhnout?

Pokud máte přírodní husté vlny anebo krepaté vlasy, bude lepší, když se tomuto účesu vyhnete. Účes s ofinou také nebude dobře ladit, pokud máte vlasy neposlušné, jako olíznuté telátkem. Zkrotit ofinu je pak velmi složité. Prosím pamatujte si: vlasy telátkem olíznuté vždy vyhrávají!

Jak upravit krátkou ofinu?

Krátká ofina s krátkými vlasy je výrazným účesem, ale vyžaduje precizně střiženou hřívu. Příliš mnoho úsilí. Ve verzi s dlouhými vlasy můžete být trochu více v pohodě. Anebo se i odvázat! Ležérní styl je velmi oblíbený a zejména ethno-účes, který je právě teď tak populární. Ofina může být přirozeně jeho součástí stejně tak natupírovaná. Použijte trochu suchého šamponu, aby ofina dobře držela a vytvořili jste požadovaný objem zejména u jemných vlasů!

Související články
 • Účesy pro dlouhé vlasy

  Dlouhé vlasy

  Účesy pro dlouhé vlasy
  ...
 • Copánky: roztomilé, praktické a univerzální

  Spletené vlasy

  Copánky: roztomilé, praktické a univerzální
  ...

  Copánky vypadají prostě skvěle, jsou moderní a ve vlasech vydrží, ať budete dělat cokoliv. Ale jaké máte při zaplétání vlasů možnosti? A jaký cop Vám bude slušet nejvíc? Čtěte dál a dozvíte se vše, co o copáncích potřebujete vědět.

  ...
 • Větší objem v zadní části hlavy

  Šik účesy

  Větší objem v zadní části hlavy
  ...

  Nezapomeňte na objem! Vlasy v zadní části hlavy by měly mít dostatečný objem bez ohledu na účes. Ale jak vlasy natupírovat abyste si na temeni hlavy nevytvořili legrační hnízdo? Prozradíme vám pět tipů pro plnější účes.

  ...
 • Jak na dokonalý sestřih

  Tipy a triky

  Jak na dokonalý sestřih
  ...
 • Jak vytvořit rozcuchaný účes

  Tipy a triky

  Jak vytvořit rozcuchaný účes
  ...

  Sáhněte po vhodných stylingových produktech, o ostatní se už postarají vaše šikovné prsty. Půvab aktuálních účesů je v jejich nedokonalosti!

  ...
 • Stylingové produkty

  Pudr na vlasy

  Stylingové produkty
  ...

  Jak se v záplavě stále nových stylingových produktů na trhu neztratit? Dáváte přednost spreji nebo laku na vlasy, gelu nebo vosku, vodě, toniku či pěnovému tužidlu? A kromě toho – jak všechny ty stylingové produkty správně používat? I na tyto otázky vám rádi odpovíme.

  ...
 • Páže – elegantní, nadčasový účes

  Krátké vlasy

  Páže – elegantní, nadčasový účes
  ...

  Páže je jedním z klasických účesů. Je nadčasový a v současné době opravdu trendy. A navíc působí velmi sebevědomě. V tomto článku se o tomto střihu dozvíte vše, včetně toho, jestli Vám bude slušet.

  ...
 • Krátké účesy pro ženy - od jemných po ježaté

  Krátké vlasy

  Krátké účesy pro ženy - od jemných po ježaté
  ...

  Už jste si vybraly délku, střih a styling pro svůj nový krátký účes? Nechte se inspirovat slavnými kráskami, kterým krátký styl mimořádně sluší!

  ...
 • Odvážně krátké sestřihy

  Krátké vlasy

  Odvážně krátké sestřihy
  ...

  Ostříhat si dlouhé vlasy nakrátko vyžaduje určitou dávku odvahy. Jakmile k tomu jednou dojde, trvá náprava dlouhé měsíce. My vám prozradíme všechno, co byste o krátkých sestřizích a stylingu měli vědět. Naše obrázky celebrit, ukazující vzhled před a po ostříhání dlouhých vlasů vám ukážou, jak senzačně a krásně mohou krátké vlasy vypadat.

  ...
 • Dnes krátké, zítra dlouhé – prodlužování vlasů

  Krátké vlasy

  Dnes krátké, zítra dlouhé – prodlužování vlasů
  ...

  Zjistěte více o prodlužování vlasů, jeho výhodách a podívejte se na celebrity, které si vlasy nechaly prodloužit.

  ...
 • Boxerské copy: vstupte do ringu s trendy zapletenými copy

  Copy

  Boxerské copy: vstupte do ringu s trendy zapletenými copy
  ...
 • Falešné mikádo

  Mikádo

  Falešné mikádo
  ...

  Nepotřebujete nůžky, abyste vypadala, že jste si dlouhé vlasy ostříhala na krátko. Díky falešnému mikádu snadno a překvapivě osvěžíte svůj vzhled.

  ...