Skip to Content

Správný sestřih v každém věku

Super dlouhé kadeře v padesáti? Ježek ve dvaceti? V dnešní době máme na výběr tolik střihů! Který je ale ve Vašem věku nejlepší a ještě navíc stylový a moderní? V tomto článku Vám odhalíme ty nejkrásnější sestřihy.

Každý by měl nosit účes, ve kterém se cítí nejlépe. Existují ale střihy, které všeobecně podle věku vypadají lépe nebo hůře. Co je neskutečně cool, když Vám je dvacet, může v šedesáti působit trochu uměle. V tomto článku se dozvíte, jaký sestřih Vám bude ve Vašem věku zaručeně slušet.

Dvacátnice: ježek

Žena s účesem ježek

Vzpomeňte si na legendární hudební klip k písničce “Nothing Compares 2 U” zpěvačky Sinead O'Connor. Jejím střihem vlasů se inspirovaly davy. Nyní je tento super krátký sestřih znovu v módě. Zamyslete se tedy, kdy jindy si tento účes užít, než právě ve dvaceti? Ježek ale vyžaduje odvahu. Vlasy se vyholí na tak krátko, jak si jen troufnete. Výsledek je oslnivě odvážný, moderní a sexy. Ještě než ale sáhnete po strojku, poraďte se s profesionálem. Dobrý kadeřník dokáže rychle odhadnout, jestli Vám tento střih bude slušet. Všeobecně platí, že čím jemnější máte rysy v obličeji, tím lépe na Vás bude krátký sestřih vypadat.

Třicátnice: francouzské mikádo

Žena s francouzským mikádem

Viva la France! Z Francie pochází spousta skvělých věcí: víno, croissanty, sýry, bagety – a francouzské mikádo. Takto střižené vlasy nedosahují dále než na hrudník, což znamená, že nejsou příliš dívčí. Francouzské mikádo vypadá opravdu dobře s pěšinkou uprostřed, jemnými vlnami a krátkou ofinou ve stylu Brigitte Bardot. Dodá Vám stylový, nonšalantní vzhled. Tip: Nemáte přirozeně vlnité vlasy? Vytvořte si je natáčkami, kulmou nebo žehličkou. A pokud ještě přidáte sprej na podporu textury, Vaše vlasy získají úplně nové dimenze.

Čtyřicátnice: super dlouhé vlasy

Smějící se žena s dlouhými vlasy

Když může dlouhé vlasy nosit Heidi Klum, tak je může nosit každá čtyřicátnice. Dlouhé vlasy evokují mládí a svěžest, ale opět to záleží na střihu. Tím, že si vlasy prostě necháte narůst, jim žádný tvar nedodáte. Pokud máte silné vlasy, je dobré sestříhat. Pokud chcete zvýraznit svůj obličej, přidejte ofinu. A aby byly opravdu oslnivé, měly by překypovat zdravím a krásou. Tip: Pravidelně používejte vlasové masky a pár kapek vlasového oleje na konečky.

Padesátnice: lob

Žena s účesem lob

V padesáti už super dlouhým vlasům můžete dát sbohem. Lob je tedy perfektním dočasným řešením v tomto věku. Vlasy končí na úrovni ramen a dlouhá ofina může zdůraznit Vaše obličejové rysy. Tip: Fénujte si vlasy s kulatým kartáčem a Váš účes pak bude moderní a nebude vypadat strnule. Pro lepší výdržnost zafixujte lakem.

Šedesátnice: mikádo

Žena s mikádem a brýlemi

Šedé mikádo působí sebejistě a stylově. Tento moderní střih dokonale sluší ženám po šedesátce. Účes můžete obměňovat tak, že jej uhladíte pomocí žehličky, nebo navlníte pomocí kulmy. K mikádu můžete nosit rovnou ofinu i patku. Na nějaké vrásky pak každý zapomene ;).

Související články
 • Účesy pro dlouhé vlasy

  Dlouhé vlasy

  Účesy pro dlouhé vlasy
  ...
 • Copánky: roztomilé, praktické a univerzální

  Spletené vlasy

  Copánky: roztomilé, praktické a univerzální
  ...

  Copánky vypadají prostě skvěle, jsou moderní a ve vlasech vydrží, ať budete dělat cokoliv. Ale jaké máte při zaplétání vlasů možnosti? A jaký cop Vám bude slušet nejvíc? Čtěte dál a dozvíte se vše, co o copáncích potřebujete vědět.

  ...
 • Větší objem v zadní části hlavy

  Šik účesy

  Větší objem v zadní části hlavy
  ...

  Nezapomeňte na objem! Vlasy v zadní části hlavy by měly mít dostatečný objem bez ohledu na účes. Ale jak vlasy natupírovat abyste si na temeni hlavy nevytvořili legrační hnízdo? Prozradíme vám pět tipů pro plnější účes.

  ...
 • Nejlepší účesové nápady: zapletená ofina

  Ofina

  Nejlepší účesové nápady: zapletená ofina
  ...
 • Trendy účes: krátká ofina, dlouhé vlasy

  Ofina

  Trendy účes: krátká ofina, dlouhé vlasy
  ...
 • Stylingové produkty

  Pudr na vlasy

  Stylingové produkty
  ...

  Jak se v záplavě stále nových stylingových produktů na trhu neztratit? Dáváte přednost spreji nebo laku na vlasy, gelu nebo vosku, vodě, toniku či pěnovému tužidlu? A kromě toho – jak všechny ty stylingové produkty správně používat? I na tyto otázky vám rádi odpovíme.

  ...
 • Páže – elegantní, nadčasový účes

  Krátké vlasy

  Páže – elegantní, nadčasový účes
  ...

  Páže je jedním z klasických účesů. Je nadčasový a v současné době opravdu trendy. A navíc působí velmi sebevědomě. V tomto článku se o tomto střihu dozvíte vše, včetně toho, jestli Vám bude slušet.

  ...
 • Krátké účesy pro ženy - od jemných po ježaté

  Krátké vlasy

  Krátké účesy pro ženy - od jemných po ježaté
  ...

  Už jste si vybraly délku, střih a styling pro svůj nový krátký účes? Nechte se inspirovat slavnými kráskami, kterým krátký styl mimořádně sluší!

  ...
 • Odvážně krátké sestřihy

  Krátké vlasy

  Odvážně krátké sestřihy
  ...

  Ostříhat si dlouhé vlasy nakrátko vyžaduje určitou dávku odvahy. Jakmile k tomu jednou dojde, trvá náprava dlouhé měsíce. My vám prozradíme všechno, co byste o krátkých sestřizích a stylingu měli vědět. Naše obrázky celebrit, ukazující vzhled před a po ostříhání dlouhých vlasů vám ukážou, jak senzačně a krásně mohou krátké vlasy vypadat.

  ...
 • Dnes krátké, zítra dlouhé – prodlužování vlasů

  Krátké vlasy

  Dnes krátké, zítra dlouhé – prodlužování vlasů
  ...

  Zjistěte více o prodlužování vlasů, jeho výhodách a podívejte se na celebrity, které si vlasy nechaly prodloužit.

  ...
 • Boxerské copy: vstupte do ringu s trendy zapletenými copy

  Copy

  Boxerské copy: vstupte do ringu s trendy zapletenými copy
  ...
 • Falešné mikádo

  Mikádo

  Falešné mikádo
  ...

  Nepotřebujete nůžky, abyste vypadala, že jste si dlouhé vlasy ostříhala na krátko. Díky falešnému mikádu snadno a překvapivě osvěžíte svůj vzhled.

  ...