Žena s řídkými vlasy
Vlasový styling | Jemné vlasy

Můžete navrátit objem svým řídnoucím vlasům?

Řídnou Vám vlasy? Na vině ale nemusí být jen špatné geny. I styling může vlasy oslabovat. V tomto článku se dozvíte, proč vlasy řídnou a jak obnovit jejich ztracený objem.

Žena s řídkými, vlnitými vlasy.

Máte řídké vlasy? Jemné vlny Vám dodají objem.

Řídnou Vám poslední dobou vlasy a přemýšlíte, jestli je to normální? Do určité míry úbytek vlasů opravdu normální je. V průměru denně ztratíme 50 až 100 vlasů. Pokud Vám ale po česání zůstávají v ruce velké chuchvalce vlasů, je čas začít to řešit. Občas za to může nějaká choroba, ale obvykle je dobré zamyslet se nad tím, jak o své vlasy pečujete a jaký používáte styling. V tomto článku se dozvíte, jaké z Vašich obvyklých činností mohou způsobovat úbytek vlasů a jak můžete obnovit svůj ztracený objem.

Možné příčiny úbytku Vašich vlasů

 1. Pro vlasový styling používáte příliš vysoké teploty
  Styling při příliš vysoké teplotě může poničit Vaše kořínky. Tip: Při fénování se ujistěte, že držíte fén v dostatečné vzdálenosti od pokožky hlavy. Většina fénů má také tlačítko zchlazování. Občas tedy svým vlasům během fénování dopřejte závan studeného vzduchu. To Vám pomůže předcházet příliš vysokým teplotám a chránit tak své vlasy. Také pomůže, když omezíte používání žehličky a kulmy. Pro maximální ochranu je také důležité, abyste si na vlasy vždy nanášeli ochranný přípravek, než začnete se stylingem.

 2. Nosíte příliš utažené culíky
  Příliš utažené culíky hodně zatěžují pokožku i kořínky. Tip: Nechte své vlasy trochu odpočinout a mezi dny, kdy nosíte culíky nebo drdoly, je nechte občas rozpuštěné. A navíc povolený culík je v současnosti daleko populárnější než uhlazený. Rozcuchaného vzhledu dosáhnete tak, že po učesání vlasy u kořínků lehce uvolníte.

 3. Používáte příliš mnoho stylingových produktů
  Přebytek stylingových či pečujících produktů nevede přímo k úbytku vlasů, ale může to způsobit, že jemné vlasy vypadají řidčeji, než ve skutečnosti jsou. Vlasy pak mohou působit těžce a mastně, místo toho, aby vynikl Vás objem. Tip: Používejte tedy produkty, které odpovídají Vašemu typu vlasů. Když používáte stylingové produkty, mějte na paměti, že velikost lískového oříšku bohatě stačí. A také používejte co nejméně laku na vlasy, abyste se vyhnuli kamennému účesu.

 4. Příliš často používáte hloubkově čisticí šampony
  Rozhodně nemáme nic proti hloubkově čisticím šamponům. Jsou skvělé, když se chcete zbavit zbytků stylingových produktů a mastnoty. Pokud je ale používáte příliš často, můžou narušit rovnováhu Vaší pokožky hlavy a vlasy vysušit. To pak může vést ke ztrátě vlasů.

Získejte zpět svůj ztracený objem pomocí té správné péče

Pokud Vám ubývají vlasy, můžete používat speciální pečující produkty stimulující pokožku hlavy a růst vlasů. Masáže hlavy také často mohou pomoct zregenerovat unavené kořínky. Ale co ještě můžete udělat, aby Vaše vlasy vypadaly plnější? Vyzkoušejte tyto triky:

 1. Oplachujte si vlasy studenou vodou
  … poté, co si je normálně umyjete. Ujistěte se, že jste opravdu smyli veškeré zbytky šamponu a balzámu, které by Vaše vlasy zbytečně zatěžovaly. Studená voda také zlepšuje krevní oběh v pokožce hlavy a podporuje zdravý růst vlasů.

 2. Používejte suchý šampon
  Po suchém šamponu obvykle sáhneme, když naše vlasy nejsou tak svěží, jak bychom si představovali, ale nemůžeme nebo nechceme si je v tu chvíli mýt. Suchý šampon ale také vlasům dodává objem. Nasprejujte jej přímo ke kořínkům a vmasírujte do vlasů. Pokud je to potřeba, vyčešte veškeré zbytky.

 3. Při fénování používejte kulatý kartáč
  Všichni kadeřníci tento trik na zvětšení objemu znají. S trochou praxe to ale zvládnete i sami doma. Tip: Ještě jednodušší je to s rotačním kartáčem.

 4. Používejte tužidlo pro objem
  Produkty dodávající objem, například tužidlo, jsou nejlepšími kamarády dívek s jemnými vlasy. Po umytí promněte ve vlasech množství tužidla ve velikosti lískového oříšku. Vyfénujte si vlasy a používejte při tom kulatý kartáč nebo difuzér.

 5. Obarvěte si vlasy
  Po obarvení mohou jemné vlasy vypadat objemnější. Pokud ale ztrácíte vlasy hodně, poraďte se se svým kadeřníkem, jestli je barvení pro Vás skutečně vhodnou variantou. A ti, kdo si chtějí vlasy barvit doma, by si je před tím neměli mýt. Kožní maz totiž vlasy chrání před poničením. Tip: Po obarvení používejte přípravky pro barvené vlasy.
Žena s mikádem a hustými vlasy

Díky novému sestřihu, jako je například mikádo, můžou Vaše vlasy vypadat plnější.

Objevte: