Péče o vlasy | Poškozené vlasy

Účinné kúry pro krásné vlasy

Často vystavujeme své vlasy velkému stresu a počasí také není vždy k vlasům laskavé. Vlasy si myjeme, barvíme, upravujeme a pak se přidá slunce, chlad nebo vlhkost, jež přispívají k procesu poškození. Měli bychom proto přírodě podat pomocnou ruku, aby naše vlasy zůstaly po všem tom hrubém zacházení krásné. Vlasové kúry jsou tím klíčovým slovem!

Pravidelné ošetřování vlasů kúrami oživí i matné zplihlé vlasy. Kúry poskytnou vlasům více objemu a lesku. Vlasy jsou rázem nádherně hebké a hřeben po nich hladce klouže. Za trochu péče se Vám to vyplatí.

Velmi silné aktivní ingredience obsažené ve vlasových kúrách hýčkají vlasy proteiny stejně jako rostlinnými či bylinnými oleji. Nová generace vlasových kúr obsahuje tekuté složky, které regenerují vlasovou strukturu. Tyto ingredience pomáhají regenerovat poškozené vlasy zevnitř, vyplní prázdná místa a také zmírňují potíže s roztřepenými konečky a předcházejí poškození vlasů. Kúry na vlasy také dokážou dělat zázraky s povrchem vlasu. Vlasová kutikula, která je často v důsledku hrubšího zacházení a používání chemikálií poškozena, se po použití kúry obalí ultra jemným filmem. Nyní jsou vlasy připraveny na styling. Žádné zacuchané vlasy Vám nebudou stát v cestě. A nejlepší na tom všem je, že po použití vlasové kúry se budou Vaše vlasy neodolatelně lesknout. Užijte si to!

Pro každý typ vlasů existuje vhodná vlasová kúra

Každý typ vlasů má své vlastní problémy. Každý typ vlasů potřebuje speciální ošetření. Moderní kúry na vlasy jsou proto vytvořeny tak, aby řešily specifické potíže vlasů. Suchým vlasům přinese vlhkost výtažek z brusinek, bambucké máslo nebo kokosový extrakt. Lámavé vlasy a roztřepené konečky vyžadují přípravky s vyživujícími oleji jako je arganový nebo makadamiový olej. Mnoho vlasových kúr obsahuje keratin, který regeneruje poškozené vlasy.

Vlasové kúry pro zaměstnané lidi

Vlasová kúra nemusí nutně působit na vlasy 20 minut. Některým z nich stačí pouze jedna až tři minuty, než se opláchnou. Ještě rychlejší než tyto expresní kúry jsou kúry bezoplachové. Jednoduše se nastříkají na ručníkem vysušené vlasy a nechají se působit až do dalšího mytí vlasů. Bezoplachové kúry obsahují méně olejů a jsou proto vhodné pro jemné nebo slabé vlasy.   

Vlasové kúry, které zpomalí blednutí barvy

Během mytí vlasy nabobtnají a jejich vnější vrstva se stane propustná. To umožňuje pigmentům uniknout pryč. Proto se barvy na vlasy při každém mytí vlasů pomalu vytrácejí. Barva se vymývá a semi-permanentní barvy blednou obzvlášť rychle. Kúry na vlasy s obsahem pantenolu a oleje z meruňkových jader zabraňují vyblednutí vlasů, protože vlas obalí tenkou ochrannou vrstvou. Pigmenty tak zůstanou uvnitř pod touto ochrannou vrstvou. Nezapomeňte si vybrat vlasovou kúru s UV ochranou. Tak vlasy dodatečně ochráníte před vyblednutím a zachováte hluboce zářivou bohatou barvu svých vlasů.

Tip: Vlasové kúry nikdy neaplikujte na mokré vlasy, nejdříve vlasy ručníkem vysušte. Díky tomu mohou aktivní složky lépe vstoupit do vlasu. Teplo pomůže těmto složkám najít správné místo působení ve vlasech. Proto je vhodné krátce vlasy zahřát vysoušečem. Potom vlasy zabalte do ručníku. Chodíte rádi do sauny? Právě před návštěvou sauny je vhodná doba na vlasovou kúru.