Skip to Content

Roztřepené konečky: Jak třepení vlasů zabránit

Pokud nemáte vlasy ostříhané nakrátko, pravděpodobně velmi dobře znáte problém nepoddajných, vlnitých a suchých vlasů. Naše tipy vám pomohou se tohoto problému zbavit.

Jak zabránit vzniku roztřepených konečků
Lesklé a zdravě vypadající vlasy bez roztřepených konečků – Jen správná péče je účinná!

Třepení konečků může způsobovat několik faktorů: suché vlasy, agresivní šampony, fénování při vysokých teplotách nebo příliš velké namáhání vlasů následkem barvení nebo chemického ošetřování. Konečky vlasů jsou na špatné zacházení obzvláště citlivé. Vlasy s roztřepenými konečky působí mdle a vypadají staře. Dlouhé vlasy sahající k ramenům také staré jsou. Do této délky dorůstají až tři roky.

Problém roztřepených konečků vyřeší kompletní péče

Šampony pro namáhané vlasy, balzámy, bezoplachová péče a smývatelné regenerační přípravky dodávají vlasům intenzivní péči. Díky tomu zůstanou konečky vlasů v dobré kondici alespoň do dalšího mytí šamponem.
Speciální šampon pro vlasy s roztřepenými konečky vám pomůže pouze v případě, že jsou roztřepené konečky jediným vaší problémem. Šampon smíchejte se stejným množstvím vody a naneste jej pouze je kořínkům suchých vlasů. S použitím malého množství vody nanesený šampon trochu napěňte a poté opláchněte. Při oplachování šampon dostatečně umyje i konce vlasů.

Obalení roztřepených konečků ochranným filmem

Speciální regenerační přípravky pro roztřepené konečky obsahují silikonový olej, který roztřepené konečky obalí průhledným filmem a vlasy regeneruje. Díky tomu vypadají vlasy zdravěji a méně střapatě. Mějte však na paměti, že speciální regenerační přípravky na roztřepené konečky byste neměli používat po každém mytí šamponem, protože silikonový film vydrží na vlasech i několik umytí a dodatečnou péčí byste mohli vlasy jen zatížit. Malé množství regeneračního přípravku na roztřepené konečky (1 – 2 kapky) můžete aplikovat přímo do suchých vlasů.

Zastřihnutí roztřepených konečků

Nejprve dobrá zpráva: Díky kvalitním produktům na trhu trpí roztřepenými konečky vlasů stále méně a méně lidí. Pokud se však s roztřepenými konečky přesto potýkáte, navštivte kadeřníka, který vám pomůže problém vyřešit. Jednou z technik, kterou vám může aplikovat, je překrytí roztřepených konečků horní vrstvou vlasů. Další možností je sestříhnutí konečků o 1 cm. Vlasy rostou o 1 – 1,5 cm za měsíc. Proto pokud budete chodit na sestříhávání konečků každých 8 – 10 týdnů, tak vlasy vám budou neustále růst. Výhodou pravidelného zastřihování konečků je, že vaše vlasy budou plnější a zdravě vypadající.

Nástroje, které s roztřepenými konečky zatočí

Potýkáte-li se s roztřepenými konečky pravidelně, rozhodně potřebujete kvalitní nástroje. Nepoužívejte levné hřebeny s tvrdými hroty a kartáče s kovovými štětinami. Namísto nich používejte kartáče s přírodními (kančími) štětinami a hřebeny vyrobené z pravé rohoviny nebo dřeva. Fungují velmi dobře. Vyhýbejte se také tupírovacím hřebenům a kartáčům, které jsou k vlasům obzvláště nešetrné.

Související články
 • Co dělat s mastnými vlasy?

  Mastné vlasy

  Co dělat s mastnými vlasy?
  ...

  Příčinou mastných vlasů je nadměrná tvorba mazu. Je to nemoc nebo jen kosmetický problém? Nevadí, mastné vlasy jsou zhoršením. Získejte odbornou pomoc pro správnou léčbu.

  ...
 • Snadné rozčesávání po mytí vlasů

  Vlasový kondicionér

  Snadné rozčesávání po mytí vlasů
  ...

  Prozradíme vám jednoduché tipy, jak udržet své vlasy po každém umytí poddajné a nezacuchané.

  ...
 • První pomoc pro jemné vlasy

  Jemné vlasy

  První pomoc pro jemné vlasy
  ...
 • Péče o krásné lesklé vlasy

  Krásné vlasy

  Péče o krásné lesklé vlasy
  ...

  Překrásné lesklé vlasy již nejsou výsadou žen z reklam na šampony. Lesk vašim vlasům dodáme i my a naše produkty.

  ...
 • Vaše kudrnaté vlasy sklidí největší úspěch

  Krásné vlasy

  Vaše kudrnaté vlasy sklidí největší úspěch
  ...

  Lokny jsou překrásné, správně pečujete. Víte, co všechno můžete udělat, aby vaše vlny byly ještě půvabnější?

  ...
 • Naprosté potěšení: Vlasová péče s vůní

  Krásné vlasy

  Naprosté potěšení: Vlasová péče s vůní
  ...

  Kosmetická a wellness ošetření jsou si blízká. Používejte přípravky pro péči o vlasy s exotickými vůněmi k vytvoření okamžiků čirého ​​potěšení.

  ...
 • Více objemu pro vaše vlasy

  Foukání

  Více objemu pro vaše vlasy
  ...

  Téměř všichni chceme mít více vlasů a plnější účes. S trochou znalostí si však mohou krásné účesy vytvořit i ti, co mají vlasy jemné a rovné. Pokud chcete mít objemnější účes, stačí dodržovat jednoduché pravidlo. Méně (přípravku) je někdy více!

  ...
 • Mastná pokožka hlavy a suché konečky vlasů

  Mastné vlasy

  Mastná pokožka hlavy a suché konečky vlasů
  ...

  Konečky vlasů vypadají suše a volají po péči, ale pokožka hlavy potřebuje umýt. Připomíná vám to Vaše vlasy? Máme pro Vás řešení!

  ...
 • Správné mytí vlasů

  Šamponování

  Správné mytí vlasů
  ...

  Připravte se na správné mytí vlasů. Podívejte se, jak si můžete vylepšit svůj zažitý způsob mytí vlasů šamponem.

  ...
 • Slovník ingrediencí vlasové péče

  Vlasový šampon

  Slovník ingrediencí vlasové péče
  ...

  Chcete-li mít vlasy hladší, používejte jojobový olej. Lesk vašim vlasům dodají hedvábné proteiny. Ingredience obsažené v našich produktech vlasové péče a stylingových produktech mohou být vašim vlasům velmi prospěšné. Čtěte dále a dozvíte se o jednotlivých přísadách mnoho zajímavého.

  ...
 • Lecitin: pro zářivé a poddajné vlasy

  Vlasový šampon

  Lecitin: pro zářivé a poddajné vlasy
  ...

  Lecitin má příznivý vliv na suché a lámavé vlasy. Přečtěte si o lecitinu a jeho použití ve vlasové péči.

  ...
 • Jak najít ten správný šampon

  Vlasový šampon

  Jak najít ten správný šampon
  ...