Skip to Content

Větší objem vlasů – jak na to

Téměř všichni chceme mít mnohem více vlasů. Většina žen proto zkusí téměř cokoli, aby svým vlasům dodala více objemu. S trochou znalostí si však ty nejkrásnější účesy můžete vytvořit i tehdy, když máte vlasy jemné a rovné.

Ženy s jemnými vlasy čelí dvojitému problému. Jejich vlasy jsou řídké a mají slabou vlasovou strukturu. Řídké vlasy s relativně menším objemem mají tendenci se snáze vysušovat (zejména konce). Působením vlivů životního prostředí se snadno poškodí a příliš brzy působí neumytě a zplihle, zejména u kořínků. Kromě toho jsou takové vlasy slabé a povislé, takže nesprávné přípravky vlasové péče je okamžitě zatíží. Proto je nezbytné používat přípravky vlasové péče, které jsou přímo vyvinuté pro konkrétní typ vlasů s cílem vytvořit více objemu. V informačním rámečku níže najdete několik rad, jak s jemnými a řídkými vlasy dosáhnout optimálního objemu.

Pozoruhodná je v této souvislosti skutečnost, že mnoho žen bez dlouhého přemýšlení hodnotí své vlasy jako „jemné“. Navíc, vlasoví stylisté se poměrně často setkávají s tendencí klást rovnítko mezi vlasy „rovné“ a „jemné“. Pokud všechny oplachovací péče, spreje a stylingové triky selhaly a žádaný úspěch se nedostavil, možná nastal čas pro několik nových tipů. Profesionální kadeřník by vám měl poradit.

Více objemu: Sedm profesionálních triků

 • Pevné a neměnné pravidlo ve vztahu k používání všech produktů určených pro jemné vlasy zní: Méně je více!
 • Vzhledem k tomu, že mytí šamponem ovlivňuje všechny části vlasů, vždy používejte objemový šampon určený pro jemné vlasy.
 • Bez použití balzámu je často nemožné vlasy rozčesat. Ale to je v mnoha případech již konec objemu od kořínků. Aby k tomu k tomu nedošlo, aplikujte balzám pouze na konce vlasů, kde je ho zapotřebí.
 • Jemné vlasy se velmi rychle mastí a objem vlasů má tendenci rychle mizet. Proto je vhodné každodenní mytí šamponem a styling. Máte-li však po ruce kvalitní suchý šampon, můžete každodenní mytí tu a tam vynechat. Suchý šampon absorbuje vlhkost a mastnotu, snižuje mastný lesk vlasů u hlavy a vytváří větší objem.
 • Profesionálové v oblasti vlasové péče vám ve vlasech mohou vytvořit melír, který je nejúčinnějším trikem pro krásu a objem jemných vlasů. Odbarvením pramínků se povrch vlasů zdrsní, díky čemuž se objem vlasů zvětší. K dojmu většího objemu přispívají i samotné melíry, protože vlasy jsou díky nim opticky.
 • Dalším trikem pro vytvoření většího objemu je učesat si pěšinku pokaždé jinak. Při změně česání mají vlasy tendenci vracet se do „starého směru“ - což je u kořínku napruží a vyvolá dojem plnějšího účesu.
 • Přípravky s obsahem silikonu (různé typy elixírů) dodají vlasům okamžitý lesk. Na jemné vlasy je lze používat také, ale jen v případě, že se aplikují cíleně a střídmě pouze na konce jednotlivých pramenů. Tak ve vlasech vzniknou nejkrásnější třpytivé efekty bez jejich zatížení.
Související články
 • Co dělat s mastnými vlasy?

  Mastné vlasy

  Co dělat s mastnými vlasy?
  ...

  Příčinou mastných vlasů je nadměrná tvorba mazu. Je to nemoc nebo jen kosmetický problém? Nevadí, mastné vlasy jsou zhoršením. Získejte odbornou pomoc pro správnou léčbu.

  ...
 • Snadné rozčesávání po mytí vlasů

  Vlasový kondicionér

  Snadné rozčesávání po mytí vlasů
  ...

  Prozradíme vám jednoduché tipy, jak udržet své vlasy po každém umytí poddajné a nezacuchané.

  ...
 • První pomoc pro jemné vlasy

  Jemné vlasy

  První pomoc pro jemné vlasy
  ...
 • Péče o krásné lesklé vlasy

  Krásné vlasy

  Péče o krásné lesklé vlasy
  ...

  Překrásné lesklé vlasy již nejsou výsadou žen z reklam na šampony. Lesk vašim vlasům dodáme i my a naše produkty.

  ...
 • Vaše kudrnaté vlasy sklidí největší úspěch

  Krásné vlasy

  Vaše kudrnaté vlasy sklidí největší úspěch
  ...

  Lokny jsou překrásné, správně pečujete. Víte, co všechno můžete udělat, aby vaše vlny byly ještě půvabnější?

  ...
 • Naprosté potěšení: Vlasová péče s vůní

  Krásné vlasy

  Naprosté potěšení: Vlasová péče s vůní
  ...

  Kosmetická a wellness ošetření jsou si blízká. Používejte přípravky pro péči o vlasy s exotickými vůněmi k vytvoření okamžiků čirého ​​potěšení.

  ...
 • Mastná pokožka hlavy a suché konečky vlasů

  Mastné vlasy

  Mastná pokožka hlavy a suché konečky vlasů
  ...

  Konečky vlasů vypadají suše a volají po péči, ale pokožka hlavy potřebuje umýt. Připomíná vám to Vaše vlasy? Máme pro Vás řešení!

  ...
 • Správné mytí vlasů

  Šamponování

  Správné mytí vlasů
  ...

  Připravte se na správné mytí vlasů. Podívejte se, jak si můžete vylepšit svůj zažitý způsob mytí vlasů šamponem.

  ...
 • Slovník ingrediencí vlasové péče

  Vlasový šampon

  Slovník ingrediencí vlasové péče
  ...

  Chcete-li mít vlasy hladší, používejte jojobový olej. Lesk vašim vlasům dodají hedvábné proteiny. Ingredience obsažené v našich produktech vlasové péče a stylingových produktech mohou být vašim vlasům velmi prospěšné. Čtěte dále a dozvíte se o jednotlivých přísadách mnoho zajímavého.

  ...
 • Lecitin: pro zářivé a poddajné vlasy

  Vlasový šampon

  Lecitin: pro zářivé a poddajné vlasy
  ...

  Lecitin má příznivý vliv na suché a lámavé vlasy. Přečtěte si o lecitinu a jeho použití ve vlasové péči.

  ...
 • Jak najít ten správný šampon

  Vlasový šampon

  Jak najít ten správný šampon
  ...
 • Protein

  Vlasový šampon

  Protein
  ...

  Přirozený lesk zdravých vlasů se někdy během jejich upravování a stylingu vytratí. Ztracený lesk můžete získat zpět díky kondicionérům s obsahem proteinů.

  ...