Skip to Content

Jak mít zdravé vlasy

Každý by chtěl mít husté zdravě vypadající vlasy na pohled se zářivým hlubokým leskem. Ukážeme vám, jak toho docílit. Jedním z tipů, který pro vás máme, je použití suchého šamponu namísto každodenního mytí vlasů.

Je mnoho faktorů, které určují, zda si můžete splnit svůj sen o hustých zdravých vlasech. Jak můžete svým vlasům dodat objem? Jak je můžete posílit? Existuje způsob jak zvýraznit barvu vlasů a dodat jim bohatý přirozený lesk? Toho všeho můžete docílit s pomocí správných přípravků vlasové péče, se kterými se budete pravidelně starat o své vlasy a pokožku hlavy.

Masáž pokožky hlavy pro zdravé vlasy

Zdravé vlasy vyrůstají z vlasových kořínků. Na ty byste se měli soustředit. Jemná masáž pokožky stimuluje růst vlasů. „Jemná“ je klíčové slovo. Příliš silné masírování může vést k produkci mazu a příliš mastné pokožce.

Správná péče pro zdravé vlasy

Je důležité vybrat takové přípravky vlasové péče, které jsou pro vaše vlasy nejvhodnější a mohou vašemu typu vlasů dodat potřebné látky. Měli byste mít na paměti, že vaše vlasy se mohou měnit s časem, podle různých okolností a také v závislosti na typu účesu. Tyto změny by měly volbu přípravků vlasové péče ovlivnit. Pokud si nejste jisti volbou správné péče pro vaše vlasy, poraďte se se svým kadeřníkem a požádejte o analýzu pokožky a vlasů.

Buďte ke svým vlasům něžná

Jemným zacházením půjdete zdravým vlasům naproti. Nepoškozujte vnější vrstvu kutikuly svých vlasů. To znamená jemné vysoušení vlasů po umytí namísto silného tření a používání kartáčů s jemnými klouzavými přírodními nebo namíchanými štětinami. Vlasové doplňky by neměly být vyrobené z kovu a mít ostré rohy.

Účinné vlasové kúry

Pravidelně své vlasy ošetřujte pečujícími kúrami. Tato dodatečná péče dodá poškozeným vlasům životně důležité látky, jako jsou rostlinné oleje, vlhkost nebo proteiny. Používáním pečující kúry se snižuje výskyt roztřepených konečků a vlasům se navrací jejich přirozený lesk a ohebnost.

Styling a ochrana pro zdravé vlasy

Krémy s UV ochrannou chrání pokožku před spálením. Také vlasy by měly být chráněny před příliš silným sluncem a horkem. Kdykoliv budete trávit svůj volný čas na slunci, vezměte si svůj klobouk. Před použitím stylingových nástrojů jako je kulma nebo žehlička vždy své vlasy chraňte speciálním přípravkem na ochranu před teplem.

Zdravé vlasy se zářivými barvami

Zdravé vlasy jsou zářivě lesklé, což zdůrazní i krásu vaší přirozené barvy vlasů. Pokud chcete, můžete svou přirozenou barvu vlasů zvýraznit.

Související články
 • Co dělat s mastnými vlasy?

  Mastné vlasy

  Co dělat s mastnými vlasy?
  ...

  Příčinou mastných vlasů je nadměrná tvorba mazu. Je to nemoc nebo jen kosmetický problém? Nevadí, mastné vlasy jsou zhoršením. Získejte odbornou pomoc pro správnou léčbu.

  ...
 • Snadné rozčesávání po mytí vlasů

  Vlasový kondicionér

  Snadné rozčesávání po mytí vlasů
  ...

  Prozradíme vám jednoduché tipy, jak udržet své vlasy po každém umytí poddajné a nezacuchané.

  ...
 • První pomoc pro jemné vlasy

  Jemné vlasy

  První pomoc pro jemné vlasy
  ...
 • Péče o krásné lesklé vlasy

  Krásné vlasy

  Péče o krásné lesklé vlasy
  ...

  Překrásné lesklé vlasy již nejsou výsadou žen z reklam na šampony. Lesk vašim vlasům dodáme i my a naše produkty.

  ...
 • Vaše kudrnaté vlasy sklidí největší úspěch

  Krásné vlasy

  Vaše kudrnaté vlasy sklidí největší úspěch
  ...

  Lokny jsou překrásné, správně pečujete. Víte, co všechno můžete udělat, aby vaše vlny byly ještě půvabnější?

  ...
 • Naprosté potěšení: Vlasová péče s vůní

  Krásné vlasy

  Naprosté potěšení: Vlasová péče s vůní
  ...

  Kosmetická a wellness ošetření jsou si blízká. Používejte přípravky pro péči o vlasy s exotickými vůněmi k vytvoření okamžiků čirého ​​potěšení.

  ...
 • Více objemu pro vaše vlasy

  Foukání

  Více objemu pro vaše vlasy
  ...

  Téměř všichni chceme mít více vlasů a plnější účes. S trochou znalostí si však mohou krásné účesy vytvořit i ti, co mají vlasy jemné a rovné. Pokud chcete mít objemnější účes, stačí dodržovat jednoduché pravidlo. Méně (přípravku) je někdy více!

  ...
 • Mastná pokožka hlavy a suché konečky vlasů

  Mastné vlasy

  Mastná pokožka hlavy a suché konečky vlasů
  ...

  Konečky vlasů vypadají suše a volají po péči, ale pokožka hlavy potřebuje umýt. Připomíná vám to Vaše vlasy? Máme pro Vás řešení!

  ...
 • Správné mytí vlasů

  Šamponování

  Správné mytí vlasů
  ...

  Připravte se na správné mytí vlasů. Podívejte se, jak si můžete vylepšit svůj zažitý způsob mytí vlasů šamponem.

  ...
 • Slovník ingrediencí vlasové péče

  Vlasový šampon

  Slovník ingrediencí vlasové péče
  ...

  Chcete-li mít vlasy hladší, používejte jojobový olej. Lesk vašim vlasům dodají hedvábné proteiny. Ingredience obsažené v našich produktech vlasové péče a stylingových produktech mohou být vašim vlasům velmi prospěšné. Čtěte dále a dozvíte se o jednotlivých přísadách mnoho zajímavého.

  ...
 • Lecitin: pro zářivé a poddajné vlasy

  Vlasový šampon

  Lecitin: pro zářivé a poddajné vlasy
  ...

  Lecitin má příznivý vliv na suché a lámavé vlasy. Přečtěte si o lecitinu a jeho použití ve vlasové péči.

  ...
 • Jak najít ten správný šampon

  Vlasový šampon

  Jak najít ten správný šampon
  ...