Vlasová maska: intenzivní pečující program

Naše vlasy jsou vystavovány mnohému: každodenní styling, utažené účesy, barvení a přílišné horko nebo chlad klade na naše lokny velké nároky. Zázraky na počkání: vlasová maska! Co vlastně tento ceněný pečující produkt umí, kdy a jak se používá? Dáme vám pár informací.

„Jak se staráte o své vlasy?“ Otázka, kterou asi každý pravděpodobně již někdy dříve slyšel od svého kadeřníka. V následující konverzaci se jistě alespoň jednou objevil termín vlasová péče nebo maska na vlasy. Možná už jste někdy dříve sama uznala, že tato dodatečná péče dokáže s vlasy zvláštní divy anebo prostě důvěřujete svému kadeřníkovi, který rozhodně navrhuje, abyste ji vyzkoušela.

Ale o čem je vlastně ten zázrak, o kterém všichni vlasoví profesionálové, kadeřníci a lidé s dlouhými vlasy sní a přísahají na něj?

Co je to vlasová maska?

Maska na vlasy je intenzívní pečující krém, který se nanáší nebo vmasíruje do vlhkých vlasů po umytí a po uplynutí doby působení se opět z vlasů oplachuje. Kombinace aktivních ingrediencí se liší v závislosti na výkonu produktu. Většina masek regeneruje poškození vnitřní a vnější vlasové struktury, dodává vlasům dávku vlhkosti a obsahuje rostlinné oleje (jako například arganový, z meruňkových jader, jojoby nebo mandlový olej), stejně jako bohaté proteiny a vitamíny.

Proč maska na vlasy?

Maska je třešničkou na dortu, pokud jde o celkovou péči a hýčkání vlasů. Tajemstvím je intenzívní a dlouhotrvající efektivita. Díky regenerujícím složkám budou rovné vlasy zářivé a silné, kudrnaté vlasy znovu získají svůj pohyb. Výsledek můžete vidět okamžitě po opláchnutí masky: vlasy se o poznání lépe rozčesávají a hned jsou o mnoho pružnější. 

Rozdíl mezi maskou a kúrou?

Pokud se divíte, jaký může být rozdíl mezi vlasovou kúrou a vlasovou maskou, máme pro vás odpověď: masky obvykle obsahují větší podíl olejů, které dodávají vlasům více vlhkosti. Ale rozdíl ve srovnání s kúrami je tak mizivý, že nestojí ani za to oba termíny definovat. Oba typy produktů nabízené na trhu slibují prakticky stejný efekt. Oba představují zvláštní kategorii pečujících produktů určených k pravidelnému používání, s podobným složením obohaceným o hodnotné pečující ingredience. Pokud jde o intenzitu a účinnost, mohou existovat mezi vlasovými kúrami a maskami drobné rozdíly.

Jak často mám používat masku na vlasy?

Zvolte zdravou zlatou střední cestu: vlasové masky by se neměly používat příliš často, protože by vlasy díky hutným ingrediencím a nadbytečné péči byly zbytečně příliš zatěžovány. Pokud chcete docílit trvalého efektu, používejte tento pečující produkt pravidelně. Naše doporučení zní: perfektní dávka je jednou nebo dvakrát do týdne.

1. Vlasy umyjte jako obvykle a pak ručníkem trochu vysušte.

2. Masku naneste na vlhké vlasy a nechte působit po dobu přibližně 5-10 minut.

Tip: Ideální je masku nanést s pomocí hřebene se širokými zuby a pak si kolem hlavy omotat ručník. Teplo pomůže aktivovat ingredience a maska je tak účinnější.

3. Vlasy pořádně opláchněte pod tekoucí vlažnou vodou.

Související články
 • Co dělat s mastnými vlasy?

  Mastné vlasy

  Co dělat s mastnými vlasy?
  ...

  Příčinou mastných vlasů je nadměrná tvorba mazu. Je to nemoc nebo jen kosmetický problém? Nevadí, mastné vlasy jsou zhoršením. Získejte odbornou pomoc pro správnou léčbu.

  ...
 • Snadné rozčesávání po mytí vlasů

  Vlasový kondicionér

  Snadné rozčesávání po mytí vlasů
  ...

  Prozradíme vám jednoduché tipy, jak udržet své vlasy po každém umytí poddajné a nezacuchané.

  ...
 • První pomoc pro jemné vlasy

  Jemné vlasy

  První pomoc pro jemné vlasy
  ...
 • Péče o krásné lesklé vlasy

  Krásné vlasy

  Péče o krásné lesklé vlasy
  ...

  Překrásné lesklé vlasy již nejsou výsadou žen z reklam na šampony. Lesk vašim vlasům dodáme i my a naše produkty.

  ...
 • Vaše kudrnaté vlasy sklidí největší úspěch

  Krásné vlasy

  Vaše kudrnaté vlasy sklidí největší úspěch
  ...

  Lokny jsou překrásné, správně pečujete. Víte, co všechno můžete udělat, aby vaše vlny byly ještě půvabnější?

  ...
 • Naprosté potěšení: Vlasová péče s vůní

  Krásné vlasy

  Naprosté potěšení: Vlasová péče s vůní
  ...

  Kosmetická a wellness ošetření jsou si blízká. Používejte přípravky pro péči o vlasy s exotickými vůněmi k vytvoření okamžiků čirého ​​potěšení.

  ...
 • Více objemu pro vaše vlasy

  Foukání

  Více objemu pro vaše vlasy
  ...

  Téměř všichni chceme mít více vlasů a plnější účes. S trochou znalostí si však mohou krásné účesy vytvořit i ti, co mají vlasy jemné a rovné. Pokud chcete mít objemnější účes, stačí dodržovat jednoduché pravidlo. Méně (přípravku) je někdy více!

  ...
 • Mastná pokožka hlavy a suché konečky vlasů

  Mastné vlasy

  Mastná pokožka hlavy a suché konečky vlasů
  ...

  Konečky vlasů vypadají suše a volají po péči, ale pokožka hlavy potřebuje umýt. Připomíná vám to Vaše vlasy? Máme pro Vás řešení!

  ...
 • Správné mytí vlasů

  Šamponování

  Správné mytí vlasů
  ...

  Připravte se na správné mytí vlasů. Podívejte se, jak si můžete vylepšit svůj zažitý způsob mytí vlasů šamponem.

  ...
 • Slovník ingrediencí vlasové péče

  Vlasový šampon

  Slovník ingrediencí vlasové péče
  ...

  Chcete-li mít vlasy hladší, používejte jojobový olej. Lesk vašim vlasům dodají hedvábné proteiny. Ingredience obsažené v našich produktech vlasové péče a stylingových produktech mohou být vašim vlasům velmi prospěšné. Čtěte dále a dozvíte se o jednotlivých přísadách mnoho zajímavého.

  ...
 • Lecitin: pro zářivé a poddajné vlasy

  Vlasový šampon

  Lecitin: pro zářivé a poddajné vlasy
  ...

  Lecitin má příznivý vliv na suché a lámavé vlasy. Přečtěte si o lecitinu a jeho použití ve vlasové péči.

  ...
 • Jak najít ten správný šampon

  Vlasový šampon

  Jak najít ten správný šampon
  ...