Efektivní péče o vlasy

Masky, kúry, spreje: police v supermarketech i koupelnách jsou plné slibných produktů vlasové péče. Ale optimální péče o vlasy dosáhnete jen tehdy, pokud jsou používány na správném místě. Prozradíme vám, které produkty jsou vlastně vhodné pro vlasy u pokožky, délky a konečky vlasů.

Kondicionéry patří do délek vlasů, oleje by se neměly používat u vlasové linie, ale na konečky. Roztřepené konce? V žádném případě. Divili byste se, jaký je rozdíl, když aplikujete pečující produkt na tu správnou část vlasů. Náš návod vám odhalí, kde jaká vlasová péče funguje správně:

Efektivní péče na vlasy u pokožky

Protože tady jsou vlasy nejmladší a nebyly ještě tolik vystaveny stresu ze stylingu, je péče o vlasy u pokožky obzvlášť jednoduchá. Vlasy jsou tu také chráněné ochranným filmem, který tvoří sébum z pokožky. Přehnané hutné kúry by jen vlasy zatěžovaly. Měly byste proto větší pozornost věnovat pokožce hlavy. Když se jí bude dařit dobře, vlasy to pocítí.

Proto je nejlepší na mytí vlasů používat šampony vytvořené na míru potřebám vaší pokožky. Jen tak efektivně odstraníte nadměrnou mastnotu a lupy a nebudete své vlasy zatěžovat.

Efektivní vlasová péče pro délky vlasů

Zlaté pravidlo: díky správné péči o délky vlasů budou vaše vlasy vypadat zdravě.

Vlasy ve svém středu jsou už trochu náročnější. Není divu, protože teplo a styling jsou důvodem toho, že je vlasová struktura v délkách časem stresovaná. Tady přicházejí na řadu hutné vyživující pečující produkty: kondicionéry, vlasové masky a kúry efektivně hydratují, regenerují poškozené vlasy a dodávají jim důležité živiny. Séra a další tekuté pečující produkty, které se neoplachují, jsou pro délky vlasů perfektní. Těm, kdo touží po zdravé zářivé hřívě vlasů, můžeme takovou investici jen doporučit.

Efektivní péče pro konečky vlasů

Pokud jde o vlasovou péči, zaměřte svoji pozornost na konečky. Ty jsou nakonec nejcitlivější.

Konečky vlasů jsou nejstarší částí naší hřívy. Prošly si už spoustou trendy účesů a často trpí vysušením nebo roztřepením. Každodenní kontakt s naším oblečením má také za následek, že jsou konečky k těmto problémům náchylné – obzvlášť během zimních měsíců, kdy jsou součástí naší garderoby pletené svetry a rukavice. To znamená, že byste se neměli obávat nanášení kondicionérů, masek a podobných produktů po celé délce až ke konečkům. Ty touží po hloubkovém rozmazlování. To také zahrnuje ochranu před sluncem a před teplem, jinak budou konce vlasů rychle vypadat jako sláma. A co víc, trochu pečujícího oleje konečky hydratuje a budou tak zářit. 

Související články
 • Co dělat s mastnými vlasy?

  Mastné vlasy

  Co dělat s mastnými vlasy?
  ...

  Příčinou mastných vlasů je nadměrná tvorba mazu. Je to nemoc nebo jen kosmetický problém? Nevadí, mastné vlasy jsou zhoršením. Získejte odbornou pomoc pro správnou léčbu.

  ...
 • Snadné rozčesávání po mytí vlasů

  Vlasový kondicionér

  Snadné rozčesávání po mytí vlasů
  ...

  Prozradíme vám jednoduché tipy, jak udržet své vlasy po každém umytí poddajné a nezacuchané.

  ...
 • První pomoc pro jemné vlasy

  Jemné vlasy

  První pomoc pro jemné vlasy
  ...
 • Péče o krásné lesklé vlasy

  Krásné vlasy

  Péče o krásné lesklé vlasy
  ...

  Překrásné lesklé vlasy již nejsou výsadou žen z reklam na šampony. Lesk vašim vlasům dodáme i my a naše produkty.

  ...
 • Vaše kudrnaté vlasy sklidí největší úspěch

  Krásné vlasy

  Vaše kudrnaté vlasy sklidí největší úspěch
  ...

  Lokny jsou překrásné, správně pečujete. Víte, co všechno můžete udělat, aby vaše vlny byly ještě půvabnější?

  ...
 • Naprosté potěšení: Vlasová péče s vůní

  Krásné vlasy

  Naprosté potěšení: Vlasová péče s vůní
  ...

  Kosmetická a wellness ošetření jsou si blízká. Používejte přípravky pro péči o vlasy s exotickými vůněmi k vytvoření okamžiků čirého ​​potěšení.

  ...
 • Více objemu pro vaše vlasy

  Foukání

  Více objemu pro vaše vlasy
  ...

  Téměř všichni chceme mít více vlasů a plnější účes. S trochou znalostí si však mohou krásné účesy vytvořit i ti, co mají vlasy jemné a rovné. Pokud chcete mít objemnější účes, stačí dodržovat jednoduché pravidlo. Méně (přípravku) je někdy více!

  ...
 • Mastná pokožka hlavy a suché konečky vlasů

  Mastné vlasy

  Mastná pokožka hlavy a suché konečky vlasů
  ...

  Konečky vlasů vypadají suše a volají po péči, ale pokožka hlavy potřebuje umýt. Připomíná vám to Vaše vlasy? Máme pro Vás řešení!

  ...
 • Správné mytí vlasů

  Šamponování

  Správné mytí vlasů
  ...

  Připravte se na správné mytí vlasů. Podívejte se, jak si můžete vylepšit svůj zažitý způsob mytí vlasů šamponem.

  ...
 • Slovník ingrediencí vlasové péče

  Vlasový šampon

  Slovník ingrediencí vlasové péče
  ...

  Chcete-li mít vlasy hladší, používejte jojobový olej. Lesk vašim vlasům dodají hedvábné proteiny. Ingredience obsažené v našich produktech vlasové péče a stylingových produktech mohou být vašim vlasům velmi prospěšné. Čtěte dále a dozvíte se o jednotlivých přísadách mnoho zajímavého.

  ...
 • Lecitin: pro zářivé a poddajné vlasy

  Vlasový šampon

  Lecitin: pro zářivé a poddajné vlasy
  ...

  Lecitin má příznivý vliv na suché a lámavé vlasy. Přečtěte si o lecitinu a jeho použití ve vlasové péči.

  ...
 • Jak najít ten správný šampon

  Vlasový šampon

  Jak najít ten správný šampon
  ...