Skip to Content

Vaše vlasy vyžadují hydrataci

Vlasy mohou vysychat stejně jako pokožka. Suché vlasy jsou matné, zplihlé a vypadají jako sláma. Poskytovat jim potřebnou hydrataci je proto nezbytné. Prozradíme vám, jak vlasy účinně hydratovat.

Nejčastějším důvodem, proč jsou vlasy zplihlé a bez lesku, je akutní nedostatek hydratace. Dalším příznakem nedostatečně hydratovaných vlasů je statická elektřina. Zatímco pokožce stačí 10% hydratace, vlasy potřebují 15 až 17% vody.

Faktory způsobující ztrátu vlhkosti

Vlhkost vlasů snižuje suché teplo. Jestliže jsou vlasy již suché, pak každodenní fénování a časté používání nahřátých natáček a žehliček vaše vlasy i pokožku hlavy rychle vysuší na troud. Stylingové nástroje, jimiž se vlasy upravují za pomoci vysokých teplot, byste proto měli používat jen zřídka a fén nastavovat na nízké teploty a maximální rychlost proudění vzduchu. V zimě byste během pobytu v sauně neměli zapomínat omotat si kolem vlasů ručník, abyste své vlasy ochránili před suchým teplem (až 100 °C). Ochrana proti ztrátě vlhkosti je ještě dokonalejší, když do vlasů před působením nepříznivého prostředí zapracujete pečující masku. Totéž platí pro čas strávený na pláži. Před extrémní ztrátou vlhkosti a následným zkadeřavěním vlasů vás ochrání nošení klobouku, čepice či šátku. Udržovat správnou vlhkost ve vlasech je obzvláště důležité také v případě vlasů barvených či ošetřených trvalou ondulací.

Zdroje hydratace pro vaše vlasy

Voda se k tělesnému organismu chová různě. Jako pitná tekutina je nezbytná pro zachování metabolických procesů v těle a pro podporu buněčných struktur. Ve formě koupele, sprchy či mytí vlasů však může další vodu z vaší pokožky a vlasů odvést. Zní to paradoxně, ale je to tak. Proto je důležité používat hydratační šampony na vlasy. K nejúčinnějším hydratačním a pečujícím látkám v šamponech a smývatelných přípravcích patří aloe vera, glycerol, panthenol, hedvábné a pšeničné proteiny. Díky svým molekulárním strukturám vážou tyto aktivní látky vláhu uvnitř vlasů, případně každý jednotlivý vlas obalí ochranným filmem. Díky tomu zůstávají vlasy hladké a kutikuly uzavřené a tím i schopné zadržet více vody.

Související články
 • Co dělat s mastnými vlasy?

  Mastné vlasy

  Co dělat s mastnými vlasy?
  ...

  Příčinou mastných vlasů je nadměrná tvorba mazu. Je to nemoc nebo jen kosmetický problém? Nevadí, mastné vlasy jsou zhoršením. Získejte odbornou pomoc pro správnou léčbu.

  ...
 • Snadné rozčesávání po mytí vlasů

  Vlasový kondicionér

  Snadné rozčesávání po mytí vlasů
  ...

  Prozradíme vám jednoduché tipy, jak udržet své vlasy po každém umytí poddajné a nezacuchané.

  ...
 • První pomoc pro jemné vlasy

  Jemné vlasy

  První pomoc pro jemné vlasy
  ...
 • Péče o krásné lesklé vlasy

  Krásné vlasy

  Péče o krásné lesklé vlasy
  ...

  Překrásné lesklé vlasy již nejsou výsadou žen z reklam na šampony. Lesk vašim vlasům dodáme i my a naše produkty.

  ...
 • Vaše kudrnaté vlasy sklidí největší úspěch

  Krásné vlasy

  Vaše kudrnaté vlasy sklidí největší úspěch
  ...

  Lokny jsou překrásné, správně pečujete. Víte, co všechno můžete udělat, aby vaše vlny byly ještě půvabnější?

  ...
 • Naprosté potěšení: Vlasová péče s vůní

  Krásné vlasy

  Naprosté potěšení: Vlasová péče s vůní
  ...

  Kosmetická a wellness ošetření jsou si blízká. Používejte přípravky pro péči o vlasy s exotickými vůněmi k vytvoření okamžiků čirého ​​potěšení.

  ...
 • Více objemu pro vaše vlasy

  Foukání

  Více objemu pro vaše vlasy
  ...

  Téměř všichni chceme mít více vlasů a plnější účes. S trochou znalostí si však mohou krásné účesy vytvořit i ti, co mají vlasy jemné a rovné. Pokud chcete mít objemnější účes, stačí dodržovat jednoduché pravidlo. Méně (přípravku) je někdy více!

  ...
 • Mastná pokožka hlavy a suché konečky vlasů

  Mastné vlasy

  Mastná pokožka hlavy a suché konečky vlasů
  ...

  Konečky vlasů vypadají suše a volají po péči, ale pokožka hlavy potřebuje umýt. Připomíná vám to Vaše vlasy? Máme pro Vás řešení!

  ...
 • Správné mytí vlasů

  Šamponování

  Správné mytí vlasů
  ...

  Připravte se na správné mytí vlasů. Podívejte se, jak si můžete vylepšit svůj zažitý způsob mytí vlasů šamponem.

  ...
 • Slovník ingrediencí vlasové péče

  Vlasový šampon

  Slovník ingrediencí vlasové péče
  ...

  Chcete-li mít vlasy hladší, používejte jojobový olej. Lesk vašim vlasům dodají hedvábné proteiny. Ingredience obsažené v našich produktech vlasové péče a stylingových produktech mohou být vašim vlasům velmi prospěšné. Čtěte dále a dozvíte se o jednotlivých přísadách mnoho zajímavého.

  ...
 • Lecitin: pro zářivé a poddajné vlasy

  Vlasový šampon

  Lecitin: pro zářivé a poddajné vlasy
  ...

  Lecitin má příznivý vliv na suché a lámavé vlasy. Přečtěte si o lecitinu a jeho použití ve vlasové péči.

  ...
 • Jak najít ten správný šampon

  Vlasový šampon

  Jak najít ten správný šampon
  ...