Skip to Content

Snadné rozčesávání po mytí vlasů

Podělíme se s Vámi o nejlepší rady, jak své vlasy udržet nezacuchané a poddajné po každém jejich mytí. Rozčesat čerstvě umyté vlasy je se správnou péčí a vhodnými produkty snadné.

Ženy s dlouhými vlasy nebo drobnými kudrnami mají nejspíš po každém mytí vlasů problém vlasy rozčesat a učesat. Naštěstí stačí jen dodržet několik preventivních opatření a vyhnout se tak zacuchaným vlasům. Jak už to tak často bývá, nejúspěšnější strategie začínají definováním problému. Když se podíváte na příčinu problému, najít řešení je velmi jednoduché. V tomto případě řešení začíná již před mytím vlasů. Níže najdete šest nejlepších tipů, jak po umytí zabránit zacuchaným a neposlušným vlasům.

Tip 1: Vlasy před umytím rozčešte

Nemusíte vlasy během mytí zbytečně cuchat. Nejlepší je vlasy před umytím rozčesat. Pak naneste šampon a později také kondicionér na vlhké vlasy blízko ke kořínkům a jemně vmasírujte přípravky do pokožky hlavy a do vlasů. Po důkladném vypláchnutí šamponu opatrně vlasy s pomocí ručníku vymačkejte, aniž byste je násilím drbali.

Tip 2: Buďte jemní

I přes veškerou nejlepší snahu se může stát, že budou vlasy po umytí trochu zacuchané. V takovém případě pomůže hlavně trpělivost. Jemně zacuchané prameny vlasů rozčešte, aniž byste použili nadměrné síly. Nešetrné rozčesávání vede k poškození vlasů nebo k vytržení kořínků.

Tip 3: Začněte s rozčesáváním u konečků vlasů

Držte malý pramen vlasů u konečků a jemně jej rozčesávejte. Nyní můžete použít hřeben bez zbytečné síly. S rozčesáváním nezačínejte u kořínků, protože zamotané uzlíky mají tendenci se posunovat směrem ke konci vlasů, kde se problém jen zhorší.

Tip 4: Používejte správný typ hřebenu

Použijte hřeben se širokými zuby vyrobený ze dřeva nebo tvrdé gumy a vlasy po malých pramíncích postupně rozčesávejte. Na rozdíl od plastových hřebenů mají dřevěné a gumové hřebeny výhodu v tom, že nevytvářejí během klouzání ve vlasech elektrický náboj.

Tip 5: Nechte vlasy před česáním uschnout

V ideálním případě byste měli své vlasy nechat uschnout na vzduchu, než je budete svými prsty rozčesávat. Pokud ale spěcháte, můžete použít vysoušeč k odstranění přebytečné vlhkosti a pak vlasy nechat doschnout na vzduchu. Vlasy rozčešte teprve tehdy, až budou zcela suché. Mokré a vlhké vlasy jsou o mnoho citlivější, elastičtější a náchylnější k poškození než vlasy suché. Rozčesávání vlhkých vlasů je těžší a vede k většímu poškození povrchu vlasu.

Tip 6: Pro lépe poddajné vlasy používejte kondicionéry

Speciální přípravky poskytnou vlasům okamžitou péči. Pečující kondicionéry regenerují poškozené vlasy a zaplňují prázdná místa ve vlasové struktuře. Ve výsledku jsou vlasy po použití kondicionéru uhlazené a pružné. Kondicionéry se nanášejí na šamponem čerstvě umyté vlasy. Po době působení se kondicionér musí řádně z vlasů vypláchnout, dokud voda není čistá. Alternativou je použití nesmyvatelných pečujících sprejů přímo na vlhké nebo suché vlasy.

Související články
 • Co dělat s mastnými vlasy?

  Mastné vlasy

  Co dělat s mastnými vlasy?
  ...

  Příčinou mastných vlasů je nadměrná tvorba mazu. Je to nemoc nebo jen kosmetický problém? Nevadí, mastné vlasy jsou zhoršením. Získejte odbornou pomoc pro správnou léčbu.

  ...
 • První pomoc pro jemné vlasy

  Jemné vlasy

  První pomoc pro jemné vlasy
  ...
 • Péče o krásné lesklé vlasy

  Krásné vlasy

  Péče o krásné lesklé vlasy
  ...

  Překrásné lesklé vlasy již nejsou výsadou žen z reklam na šampony. Lesk vašim vlasům dodáme i my a naše produkty.

  ...
 • Vaše kudrnaté vlasy sklidí největší úspěch

  Krásné vlasy

  Vaše kudrnaté vlasy sklidí největší úspěch
  ...

  Lokny jsou překrásné, správně pečujete. Víte, co všechno můžete udělat, aby vaše vlny byly ještě půvabnější?

  ...
 • Naprosté potěšení: Vlasová péče s vůní

  Krásné vlasy

  Naprosté potěšení: Vlasová péče s vůní
  ...

  Kosmetická a wellness ošetření jsou si blízká. Používejte přípravky pro péči o vlasy s exotickými vůněmi k vytvoření okamžiků čirého ​​potěšení.

  ...
 • Více objemu pro vaše vlasy

  Foukání

  Více objemu pro vaše vlasy
  ...

  Téměř všichni chceme mít více vlasů a plnější účes. S trochou znalostí si však mohou krásné účesy vytvořit i ti, co mají vlasy jemné a rovné. Pokud chcete mít objemnější účes, stačí dodržovat jednoduché pravidlo. Méně (přípravku) je někdy více!

  ...
 • Mastná pokožka hlavy a suché konečky vlasů

  Mastné vlasy

  Mastná pokožka hlavy a suché konečky vlasů
  ...

  Konečky vlasů vypadají suše a volají po péči, ale pokožka hlavy potřebuje umýt. Připomíná vám to Vaše vlasy? Máme pro Vás řešení!

  ...
 • Správné mytí vlasů

  Šamponování

  Správné mytí vlasů
  ...

  Připravte se na správné mytí vlasů. Podívejte se, jak si můžete vylepšit svůj zažitý způsob mytí vlasů šamponem.

  ...
 • Slovník ingrediencí vlasové péče

  Vlasový šampon

  Slovník ingrediencí vlasové péče
  ...

  Chcete-li mít vlasy hladší, používejte jojobový olej. Lesk vašim vlasům dodají hedvábné proteiny. Ingredience obsažené v našich produktech vlasové péče a stylingových produktech mohou být vašim vlasům velmi prospěšné. Čtěte dále a dozvíte se o jednotlivých přísadách mnoho zajímavého.

  ...
 • Lecitin: pro zářivé a poddajné vlasy

  Vlasový šampon

  Lecitin: pro zářivé a poddajné vlasy
  ...

  Lecitin má příznivý vliv na suché a lámavé vlasy. Přečtěte si o lecitinu a jeho použití ve vlasové péči.

  ...
 • Jak najít ten správný šampon

  Vlasový šampon

  Jak najít ten správný šampon
  ...
 • Protein

  Vlasový šampon

  Protein
  ...

  Přirozený lesk zdravých vlasů se někdy během jejich upravování a stylingu vytratí. Ztracený lesk můžete získat zpět díky kondicionérům s obsahem proteinů.

  ...