Skip to Content

Keratin - Zázračná péče zevnitř navenek

Někteří lidé, ale bohužel zdaleka ne všichni, jsou obdařeni hlavou plnou krásných zdravě vypadajících vlasů. Pokud si přejete silnější a zdravě vypadající vlasy, chceme vám pomoci. Vaším nejlepším spojencem je základní stavební složka vlasu – keratin.
I když jste možná o keratinu mnohokrát slyšeli, jeho role ve vlasové péči nemusí být dostatečně známá. V následujících odstavcích se dozvíte několik základních informací o keratinu a jeho zázračných efektech ve vlasové péči.

90 % každého vlasu tvoří keratin a (v závislosti na vzdušné vlhkosti)
5 - 10 % vody; dalšími složkami vlasu jsou lipidy (tuky), pigmenty a minerály. Keratin je vláknitý protein, který vnitřní i vnější vlasové struktuře dodává sílu a elasticitu. Keratinový protein se skláda z dlouhých peptidových řetězců, která tvoří silná vlákna. Složení peptidových řetězců určuje strukturu jednotlivých vláken. Vlasová vlákna se mohou točit kolem své osy, ohnout se nebo dokonce složit.

Neporušený keratin není jen elastický ale také nerozpustný ve vodě. Keratin umožňuje tolerovat extrémní teploty, jak vysoké tak velmi nízké. Díky keratinu vlas odolá (nebo alespoň nějakou chvíli toleruje) horkým paprskům letního slunce a studené zimě, stejně jako teplu ze stylingových přístrojů jako jsou žehličky, kulmy na vlasy, elektrické natáčky a další podobné nástroje.
 
Vlasy s dostatkem neporušeného keratinu jsou dobře připravené na vlivy z vnějšího prostředí. I přesto, trvalé vystavení stresu nakonec může poškodit dlouhé keratinové řetězce, které jsou zodpovědné za neporušený tvar každého vlasu. Jakmile se jednou keratin rozpadne na více malých řetězců, stane se ve vodě rozpustný a vymývá se pryč

Keratin posiluje vlasy

Pokud jsou vaše vlasy poškozené, chcete své vlasy posílit a narovnat, nebo chcete, aby vaše vlasy byly vůči stresu odolnější, není důvod proč si neužít výhody některého z mnoha pečujících a stylingových vlasových produktů s keratinem.

Keratin se přidává do přípravků vlasové péče jako intenzivní a účinná složka, protože posiluje vlas a zlepšuje strukturu vlasu zevnitř i navenek. Výsledkem je, že vlas znovu získá svoji zdravou přirozenou strukturu. Keratin vyplňuje trhliny ve vlasovém vláknu, aby vlas byl poddajnější, lesklejší a snadno se upravoval.

Mimochodem, keratin nemá své uplatnění pouze jako složka vlasových pečujících produktů, ale je také obsažený ve stylingových přípravcích jako jsou pěnová tužidla a laky na vlasy. Všechny tyto produkty mohou obsahovat tekutou formu keratinu, který je identický s přírodním keratinem v lidském vlasu. Pečující produkty s obsahem keratinu poskytují vlasu optimální ochranu před ztrátou vlhkosti. Stejně tak dosáhnete s jeho pomocí velmi snadno výborných stylingových výsledků. 

Související články
 • Co dělat s mastnými vlasy?

  Mastné vlasy

  Co dělat s mastnými vlasy?
  ...

  Příčinou mastných vlasů je nadměrná tvorba mazu. Je to nemoc nebo jen kosmetický problém? Nevadí, mastné vlasy jsou zhoršením. Získejte odbornou pomoc pro správnou léčbu.

  ...
 • Snadné rozčesávání po mytí vlasů

  Vlasový kondicionér

  Snadné rozčesávání po mytí vlasů
  ...

  Prozradíme vám jednoduché tipy, jak udržet své vlasy po každém umytí poddajné a nezacuchané.

  ...
 • První pomoc pro jemné vlasy

  Jemné vlasy

  První pomoc pro jemné vlasy
  ...
 • Produkty vlasové péče pro kudrnaté vlasy

  Krásné vlasy

  Produkty vlasové péče pro kudrnaté vlasy
  ...

  Speciální produkty vlasové péče pro vlnité vlasy promění Vaše kudrny v nádhernou a stylovou ozdobu.

  ...
 • Efektivní péče o vlasy

  Krásné vlasy

  Efektivní péče o vlasy
  ...
 • Hloubkové čištění: Detox pro vaše vlasy

  Krásné vlasy

  Hloubkové čištění: Detox pro vaše vlasy
  ...
 • Silikon v produktech vlasové péče

  Krásné vlasy

  Silikon v produktech vlasové péče
  ...

  Zda jsou pro vás vhodné vlasové přípravky s obsahem silikonu, záleží na typu vlasů, které máte a na účesu, který byste ráda měla.

  ...
 • Péče o dlouhé vlasy

  Krásné vlasy

  Péče o dlouhé vlasy
  ...

  Vlasy sahající k ramenům rostly nejméně tři roky a za tu dobu vydržely 300 mytí šamponem. Správná péče je proto zásadní. Pro vaše dlouhé vlasy máme devět skvělých tipů.

  ...
 • Vlasová maska: intenzívní pečující program

  Krásné vlasy

  Vlasová maska: intenzívní pečující program
  ...
 • BB krém na vlasy

  Krásné vlasy

  BB krém na vlasy
  ...
 • Jak mít zdravé vlasy

  Krásné vlasy

  Jak mít zdravé vlasy
  ...

  Ukážeme vám, jak mít zdravější vlasy. Pomáhá například používat suchý šampon místo každodenního mytí vlasů.

  ...
 • Glossing: zázračná zářivá vlasová kúra

  Krásné vlasy

  Glossing: zázračná zářivá vlasová kúra
  ...