Keratin - Zázračná péče zevnitř navenek

Někteří lidé, ale bohužel zdaleka ne všichni, jsou obdařeni hlavou plnou krásných zdravě vypadajících vlasů. Pokud si přejete silnější a zdravě vypadající vlasy, chceme vám pomoci. Vaším nejlepším spojencem je základní stavební složka vlasu – keratin.
I když jste možná o keratinu mnohokrát slyšeli, jeho role ve vlasové péči nemusí být dostatečně známá. V následujících odstavcích se dozvíte několik základních informací o keratinu a jeho zázračných efektech ve vlasové péči.

90 % každého vlasu tvoří keratin a (v závislosti na vzdušné vlhkosti)
5 - 10 % vody; dalšími složkami vlasu jsou lipidy (tuky), pigmenty a minerály. Keratin je vláknitý protein, který vnitřní i vnější vlasové struktuře dodává sílu a elasticitu. Keratinový protein se skláda z dlouhých peptidových řetězců, která tvoří silná vlákna. Složení peptidových řetězců určuje strukturu jednotlivých vláken. Vlasová vlákna se mohou točit kolem své osy, ohnout se nebo dokonce složit.

Neporušený keratin není jen elastický ale také nerozpustný ve vodě. Keratin umožňuje tolerovat extrémní teploty, jak vysoké tak velmi nízké. Díky keratinu vlas odolá (nebo alespoň nějakou chvíli toleruje) horkým paprskům letního slunce a studené zimě, stejně jako teplu ze stylingových přístrojů jako jsou žehličky, kulmy na vlasy, elektrické natáčky a další podobné nástroje.
 
Vlasy s dostatkem neporušeného keratinu jsou dobře připravené na vlivy z vnějšího prostředí. I přesto, trvalé vystavení stresu nakonec může poškodit dlouhé keratinové řetězce, které jsou zodpovědné za neporušený tvar každého vlasu. Jakmile se jednou keratin rozpadne na více malých řetězců, stane se ve vodě rozpustný a vymývá se pryč

Keratin posiluje vlasy

Pokud jsou vaše vlasy poškozené, chcete své vlasy posílit a narovnat, nebo chcete, aby vaše vlasy byly vůči stresu odolnější, není důvod proč si neužít výhody některého z mnoha pečujících a stylingových vlasových produktů s keratinem.

Keratin se přidává do přípravků vlasové péče jako intenzivní a účinná složka, protože posiluje vlas a zlepšuje strukturu vlasu zevnitř i navenek. Výsledkem je, že vlas znovu získá svoji zdravou přirozenou strukturu. Keratin vyplňuje trhliny ve vlasovém vláknu, aby vlas byl poddajnější, lesklejší a snadno se upravoval.

Mimochodem, keratin nemá své uplatnění pouze jako složka vlasových pečujících produktů, ale je také obsažený ve stylingových přípravcích jako jsou pěnová tužidla a laky na vlasy. Všechny tyto produkty mohou obsahovat tekutou formu keratinu, který je identický s přírodním keratinem v lidském vlasu. Pečující produkty s obsahem keratinu poskytují vlasu optimální ochranu před ztrátou vlhkosti. Stejně tak dosáhnete s jeho pomocí velmi snadno výborných stylingových výsledků. 

Související články
 • Co dělat s mastnými vlasy?

  Mastné vlasy

  Co dělat s mastnými vlasy?
  ...

  Příčinou mastných vlasů je nadměrná tvorba mazu. Je to nemoc nebo jen kosmetický problém? Nevadí, mastné vlasy jsou zhoršením. Získejte odbornou pomoc pro správnou léčbu.

  ...
 • Snadné rozčesávání po mytí vlasů

  Vlasový kondicionér

  Snadné rozčesávání po mytí vlasů
  ...

  Prozradíme vám jednoduché tipy, jak udržet své vlasy po každém umytí poddajné a nezacuchané.

  ...
 • První pomoc pro jemné vlasy

  Jemné vlasy

  První pomoc pro jemné vlasy
  ...
 • Péče o krásné lesklé vlasy

  Krásné vlasy

  Péče o krásné lesklé vlasy
  ...

  Překrásné lesklé vlasy již nejsou výsadou žen z reklam na šampony. Lesk vašim vlasům dodáme i my a naše produkty.

  ...
 • Vaše kudrnaté vlasy sklidí největší úspěch

  Krásné vlasy

  Vaše kudrnaté vlasy sklidí největší úspěch
  ...

  Lokny jsou překrásné, správně pečujete. Víte, co všechno můžete udělat, aby vaše vlny byly ještě půvabnější?

  ...
 • Naprosté potěšení: Vlasová péče s vůní

  Krásné vlasy

  Naprosté potěšení: Vlasová péče s vůní
  ...

  Kosmetická a wellness ošetření jsou si blízká. Používejte přípravky pro péči o vlasy s exotickými vůněmi k vytvoření okamžiků čirého ​​potěšení.

  ...
 • Více objemu pro vaše vlasy

  Foukání

  Více objemu pro vaše vlasy
  ...

  Téměř všichni chceme mít více vlasů a plnější účes. S trochou znalostí si však mohou krásné účesy vytvořit i ti, co mají vlasy jemné a rovné. Pokud chcete mít objemnější účes, stačí dodržovat jednoduché pravidlo. Méně (přípravku) je někdy více!

  ...
 • Mastná pokožka hlavy a suché konečky vlasů

  Mastné vlasy

  Mastná pokožka hlavy a suché konečky vlasů
  ...

  Konečky vlasů vypadají suše a volají po péči, ale pokožka hlavy potřebuje umýt. Připomíná vám to Vaše vlasy? Máme pro Vás řešení!

  ...
 • Správné mytí vlasů

  Šamponování

  Správné mytí vlasů
  ...

  Připravte se na správné mytí vlasů. Podívejte se, jak si můžete vylepšit svůj zažitý způsob mytí vlasů šamponem.

  ...
 • Slovník ingrediencí vlasové péče

  Vlasový šampon

  Slovník ingrediencí vlasové péče
  ...

  Chcete-li mít vlasy hladší, používejte jojobový olej. Lesk vašim vlasům dodají hedvábné proteiny. Ingredience obsažené v našich produktech vlasové péče a stylingových produktech mohou být vašim vlasům velmi prospěšné. Čtěte dále a dozvíte se o jednotlivých přísadách mnoho zajímavého.

  ...
 • Lecitin: pro zářivé a poddajné vlasy

  Vlasový šampon

  Lecitin: pro zářivé a poddajné vlasy
  ...

  Lecitin má příznivý vliv na suché a lámavé vlasy. Přečtěte si o lecitinu a jeho použití ve vlasové péči.

  ...
 • Jak najít ten správný šampon

  Vlasový šampon

  Jak najít ten správný šampon
  ...