Dodejte svým vlasům krásu a lesk: Tipy a rady, jak na to

Překrásné lesklé vlasy již nejsou výsadou žen z reklam na šampony. Ukážeme vám, kudy vede cesta k lesklým vlasům. Také vám prozradíme, co vlasům jejich krásný lesk bere.

O lesklých a hedvábných vlasech sní většina žen. Většinou však bohužel zůstane pouze u snu a ve skutečnosti donekonečna zápasí s vlasy, které zrovna „nemají svůj den“. Poměrně často jsou vlasy matné, připomínají provázky a jsou nepoddajné. Není divu. Vlasy jsou dnes a denně vystavovány velkému namáhání při mytí horkou vodou, během náročného vysoušení i při stylingu. Je tedy nutné přesně vědět, jak vlasům lesk vrátit.

Jen málokdo si uvědomuje, že velké množství balzámu vlasy zatíží a zmenší jejich objem. Příliš mnoho péče způsobí, že vlasy zplihnou a budou vypadat zanedbaně. Méně balzámu a jiných přípravků zapůsobí mnohem lépe. K tomu, aby vlasy zůstaly lesklé, není zapotřebí více než množství o velikosti lískového oříšku či vlašského ořechu. Vlasy byste si vždy měli mýt příjemně teplou vodou. Mytí horkou vodou je k vlasům nešetrné a způsobí, že budou vypadat matně. Mokré vlasy se po mytí šamponem velmi snadno poškodí. Vhodnější je ručník k vlasům pouze přikládat a v žádném případě vlasy nevysušovat silou. Po takovém ošetření by byl povrch vlasů drsný.

Česání vlhkých vlasů příliš velkou silou. To je další zlozvyk, kterého by bylo nejlépe se zbavit. Pokud se provádí násilně, mohou se některé vlasy dokonce polámat. Lepší je vlasy ve sprše zlehka pročesat řídkým hřebenem. Pomocí fénu na vlasy a velkého kulatého kartáče můžete vlasy po umytí šamponem uhladit a dodat jim tak více lesku. Obzvláště šetrné a tudíž nejlepší je projíždět vlasy od pokožky hlavy až ke konečkům kartáčem s přírodními štětinami, který je připojitelný k fénu.

Většímu lesku také přispívá konzumace vhodné stravy, kam patří například obilí, maso, broskve, špenát, mrkev a papriky. Tyto potraviny obsahují velké množství vitaminu C, E a A, které vaše vlasy posílí a ochrání.

Každodenní namáhání vlasů mohou kompenzovat speciální balzámy pro lesk vlasů. Konkrétní produkty vlasové péče by nejen měly odpovídat typu, stavu a barvě vašich vlasů, ale měly by se k sobě také hodit a vzájemně se doplňovat. Správně sestavená řada přípravků zajistí tu nejlepší péči pro udržení vlasů v bezvadném stavu. Vlasy se potom budou krásně lesknout. Přání zákazníků mít zdravě vypadající vlasy ve stále větší míře naplňují šampony, smývatelná a bezoplachová péče a stylingové produkty.

Související články
 • Co dělat s mastnými vlasy?

  Mastné vlasy

  Co dělat s mastnými vlasy?
  ...

  Příčinou mastných vlasů je nadměrná tvorba mazu. Je to nemoc nebo jen kosmetický problém? Nevadí, mastné vlasy jsou zhoršením. Získejte odbornou pomoc pro správnou léčbu.

  ...
 • Snadné rozčesávání po mytí vlasů

  Vlasový kondicionér

  Snadné rozčesávání po mytí vlasů
  ...

  Prozradíme vám jednoduché tipy, jak udržet své vlasy po každém umytí poddajné a nezacuchané.

  ...
 • První pomoc pro jemné vlasy

  Jemné vlasy

  První pomoc pro jemné vlasy
  ...
 • Péče o krásné lesklé vlasy

  Krásné vlasy

  Péče o krásné lesklé vlasy
  ...

  Překrásné lesklé vlasy již nejsou výsadou žen z reklam na šampony. Lesk vašim vlasům dodáme i my a naše produkty.

  ...
 • Vaše kudrnaté vlasy sklidí největší úspěch

  Krásné vlasy

  Vaše kudrnaté vlasy sklidí největší úspěch
  ...

  Lokny jsou překrásné, správně pečujete. Víte, co všechno můžete udělat, aby vaše vlny byly ještě půvabnější?

  ...
 • Naprosté potěšení: Vlasová péče s vůní

  Krásné vlasy

  Naprosté potěšení: Vlasová péče s vůní
  ...

  Kosmetická a wellness ošetření jsou si blízká. Používejte přípravky pro péči o vlasy s exotickými vůněmi k vytvoření okamžiků čirého ​​potěšení.

  ...
 • Více objemu pro vaše vlasy

  Foukání

  Více objemu pro vaše vlasy
  ...

  Téměř všichni chceme mít více vlasů a plnější účes. S trochou znalostí si však mohou krásné účesy vytvořit i ti, co mají vlasy jemné a rovné. Pokud chcete mít objemnější účes, stačí dodržovat jednoduché pravidlo. Méně (přípravku) je někdy více!

  ...
 • Mastná pokožka hlavy a suché konečky vlasů

  Mastné vlasy

  Mastná pokožka hlavy a suché konečky vlasů
  ...

  Konečky vlasů vypadají suše a volají po péči, ale pokožka hlavy potřebuje umýt. Připomíná vám to Vaše vlasy? Máme pro Vás řešení!

  ...
 • Správné mytí vlasů

  Šamponování

  Správné mytí vlasů
  ...

  Připravte se na správné mytí vlasů. Podívejte se, jak si můžete vylepšit svůj zažitý způsob mytí vlasů šamponem.

  ...
 • Slovník ingrediencí vlasové péče

  Vlasový šampon

  Slovník ingrediencí vlasové péče
  ...

  Chcete-li mít vlasy hladší, používejte jojobový olej. Lesk vašim vlasům dodají hedvábné proteiny. Ingredience obsažené v našich produktech vlasové péče a stylingových produktech mohou být vašim vlasům velmi prospěšné. Čtěte dále a dozvíte se o jednotlivých přísadách mnoho zajímavého.

  ...
 • Lecitin: pro zářivé a poddajné vlasy

  Vlasový šampon

  Lecitin: pro zářivé a poddajné vlasy
  ...

  Lecitin má příznivý vliv na suché a lámavé vlasy. Přečtěte si o lecitinu a jeho použití ve vlasové péči.

  ...
 • Jak najít ten správný šampon

  Vlasový šampon

  Jak najít ten správný šampon
  ...