Skip to Content

Účinné kúry pro krásné vlasy

Často vystavujeme své vlasy velkému stresu a počasí také není vždy k vlasům laskavé. Vlasy si myjeme, barvíme, upravujeme a pak se přidá slunce, chlad nebo vlhkost, jež přispívají k procesu poškození. Měli bychom proto přírodě podat pomocnou ruku, aby naše vlasy zůstaly po všem tom hrubém zacházení krásné. Vlasové kúry jsou tím klíčovým slovem!

Pravidelné ošetřování vlasů kúrami oživí i matné zplihlé vlasy. Kúry poskytnou vlasům více objemu a lesku. Vlasy jsou rázem nádherně hebké a hřeben po nich hladce klouže. Za trochu péče se Vám to vyplatí.

Velmi silné aktivní ingredience obsažené ve vlasových kúrách hýčkají vlasy proteiny stejně jako rostlinnými či bylinnými oleji. Nová generace vlasových kúr obsahuje tekuté složky, které regenerují vlasovou strukturu. Tyto ingredience pomáhají regenerovat poškozené vlasy zevnitř, vyplní prázdná místa a také zmírňují potíže s roztřepenými konečky a předcházejí poškození vlasů. Kúry na vlasy také dokážou dělat zázraky s povrchem vlasu. Vlasová kutikula, která je často v důsledku hrubšího zacházení a používání chemikálií poškozena, se po použití kúry obalí ultra jemným filmem. Nyní jsou vlasy připraveny na styling. Žádné zacuchané vlasy Vám nebudou stát v cestě. A nejlepší na tom všem je, že po použití vlasové kúry se budou Vaše vlasy neodolatelně lesknout. Užijte si to!

Pro každý typ vlasů existuje vhodná vlasová kúra

Každý typ vlasů má své vlastní problémy. Každý typ vlasů potřebuje speciální ošetření. Moderní kúry na vlasy jsou proto vytvořeny tak, aby řešily specifické potíže vlasů. Suchým vlasům přinese vlhkost výtažek z brusinek, bambucké máslo nebo kokosový extrakt. Lámavé vlasy a roztřepené konečky vyžadují přípravky s vyživujícími oleji jako je arganový nebo makadamiový olej. Mnoho vlasových kúr obsahuje keratin, který regeneruje poškozené vlasy.

Vlasové kúry pro zaměstnané lidi

Vlasová kúra nemusí nutně působit na vlasy 20 minut. Některým z nich stačí pouze jedna až tři minuty, než se opláchnou. Ještě rychlejší než tyto expresní kúry jsou kúry bezoplachové. Jednoduše se nastříkají na ručníkem vysušené vlasy a nechají se působit až do dalšího mytí vlasů. Bezoplachové kúry obsahují méně olejů a jsou proto vhodné pro jemné nebo slabé vlasy.   

Vlasové kúry, které zpomalí blednutí barvy

Během mytí vlasy nabobtnají a jejich vnější vrstva se stane propustná. To umožňuje pigmentům uniknout pryč. Proto se barvy na vlasy při každém mytí vlasů pomalu vytrácejí. Barva se vymývá a semi-permanentní barvy blednou obzvlášť rychle. Kúry na vlasy s obsahem pantenolu a oleje z meruňkových jader zabraňují vyblednutí vlasů, protože vlas obalí tenkou ochrannou vrstvou. Pigmenty tak zůstanou uvnitř pod touto ochrannou vrstvou. Nezapomeňte si vybrat vlasovou kúru s UV ochranou. Tak vlasy dodatečně ochráníte před vyblednutím a zachováte hluboce zářivou bohatou barvu svých vlasů.

Tip: Vlasové kúry nikdy neaplikujte na mokré vlasy, nejdříve vlasy ručníkem vysušte. Díky tomu mohou aktivní složky lépe vstoupit do vlasu. Teplo pomůže těmto složkám najít správné místo působení ve vlasech. Proto je vhodné krátce vlasy zahřát vysoušečem. Potom vlasy zabalte do ručníku. Chodíte rádi do sauny? Právě před návštěvou sauny je vhodná doba na vlasovou kúru.

Související články
 • Co dělat s mastnými vlasy?

  Mastné vlasy

  Co dělat s mastnými vlasy?
  ...

  Příčinou mastných vlasů je nadměrná tvorba mazu. Je to nemoc nebo jen kosmetický problém? Nevadí, mastné vlasy jsou zhoršením. Získejte odbornou pomoc pro správnou léčbu.

  ...
 • Snadné rozčesávání po mytí vlasů

  Vlasový kondicionér

  Snadné rozčesávání po mytí vlasů
  ...

  Prozradíme vám jednoduché tipy, jak udržet své vlasy po každém umytí poddajné a nezacuchané.

  ...
 • První pomoc pro jemné vlasy

  Jemné vlasy

  První pomoc pro jemné vlasy
  ...
 • Péče o krásné lesklé vlasy

  Krásné vlasy

  Péče o krásné lesklé vlasy
  ...

  Překrásné lesklé vlasy již nejsou výsadou žen z reklam na šampony. Lesk vašim vlasům dodáme i my a naše produkty.

  ...
 • Vaše kudrnaté vlasy sklidí největší úspěch

  Krásné vlasy

  Vaše kudrnaté vlasy sklidí největší úspěch
  ...

  Lokny jsou překrásné, správně pečujete. Víte, co všechno můžete udělat, aby vaše vlny byly ještě půvabnější?

  ...
 • Naprosté potěšení: Vlasová péče s vůní

  Krásné vlasy

  Naprosté potěšení: Vlasová péče s vůní
  ...

  Kosmetická a wellness ošetření jsou si blízká. Používejte přípravky pro péči o vlasy s exotickými vůněmi k vytvoření okamžiků čirého ​​potěšení.

  ...
 • Více objemu pro vaše vlasy

  Foukání

  Více objemu pro vaše vlasy
  ...

  Téměř všichni chceme mít více vlasů a plnější účes. S trochou znalostí si však mohou krásné účesy vytvořit i ti, co mají vlasy jemné a rovné. Pokud chcete mít objemnější účes, stačí dodržovat jednoduché pravidlo. Méně (přípravku) je někdy více!

  ...
 • Mastná pokožka hlavy a suché konečky vlasů

  Mastné vlasy

  Mastná pokožka hlavy a suché konečky vlasů
  ...

  Konečky vlasů vypadají suše a volají po péči, ale pokožka hlavy potřebuje umýt. Připomíná vám to Vaše vlasy? Máme pro Vás řešení!

  ...
 • Správné mytí vlasů

  Šamponování

  Správné mytí vlasů
  ...

  Připravte se na správné mytí vlasů. Podívejte se, jak si můžete vylepšit svůj zažitý způsob mytí vlasů šamponem.

  ...
 • Slovník ingrediencí vlasové péče

  Vlasový šampon

  Slovník ingrediencí vlasové péče
  ...

  Chcete-li mít vlasy hladší, používejte jojobový olej. Lesk vašim vlasům dodají hedvábné proteiny. Ingredience obsažené v našich produktech vlasové péče a stylingových produktech mohou být vašim vlasům velmi prospěšné. Čtěte dále a dozvíte se o jednotlivých přísadách mnoho zajímavého.

  ...
 • Lecitin: pro zářivé a poddajné vlasy

  Vlasový šampon

  Lecitin: pro zářivé a poddajné vlasy
  ...

  Lecitin má příznivý vliv na suché a lámavé vlasy. Přečtěte si o lecitinu a jeho použití ve vlasové péči.

  ...
 • Jak najít ten správný šampon

  Vlasový šampon

  Jak najít ten správný šampon
  ...