Skip to Content

Mládí přijalo šedé vlasy

Jakmile se ženy zotaví z objevení prvních šedých vlasů, často spěchají, aby se obávané známky stárnutí zbavily. Ale počkejte, hvězdy jako Kelly Osbourne a Lady Gage si nyní záměrně barví každý vlas na své hlavě stříbřitě šedou. Šedé vlasy mají ve skutečnosti svůj vlastní půvab a šarm. Ukážeme vám všechny zábavné způsoby, jak učesat šedé vlasy.

Kelly Osbourne pořádně rozčeřila vodu, když se poprvé objevila se svými vlasy obarvenými na šedo. Lady Gaga, Marina Diamandis a Taylor Momsen čas od času mezi svými blond a brunet fázemi také zvolí šedou. Nejste zvědaví, proč si mladé ženy úmyslně barví své vlasy na šedo?

Šedé vlasy a odvaha překvapit

Mladé ženy barvící si své vlasy na šedo nemají společnou jen barvu vlasů, ale také rády přitahují pozornost, jsou trendy a jistě také mají sebevědomí. A také udávají nové trendy. Dnes lidé rádi mluví o tom, když celebrity nebo top modelky změní barvu vlasů z blond na hnědou (jako Jessica Stam) nebo z tmavě hnědé na měděnou červenou (jako Bérénice Bejo). Když Katy Perry překvapila svými šmoulově modrými vlasy, byl ohlas samozřejmě o něco větší. Pokud jde o barvu vlasů, nemůže šedá barva jistě konkurovat zelené nebo fialové. Šedá na hlavách velmi mladých žen není tak skvělá pro svou barvu, ale protože je asociací stárnutí. Lidé jsou tak zvyklí zakrývat změny spojené se stárnutím, že pouhá myšlenka na úmyslné nabarvení vlasů na šedo může postavit veškeré zaběhnuté konvence na hlavu. Šedé vlasy na mladých hlavách přitahují pozornost už vzhledem k efektu překvapení. Tak proč si vlastně nepohrát se zastaralým klišé? Kelly Osbourne a dalším hvězdám se to povedlo s velkým úspěchem.

A hra na boření konvencí pokračuje: Taylor Momsen a Lady Gaga si obarvily vlasy přírodním odstínem šedé s jemnými záblesky blond. Kelly Osbourne, Pink a Marina Diamandis své vlasy korunovaly tím, že jim dodaly babičkovský vzhled fialovým a růžovým nádechem a tmavými odrosty.

Bez rozpaků se se svými šedými vlasy s barevnými akcenty a tmavými kořínky ukazují před kamerami, fanoušky a kritiky. Jsou unavené konformitou a jejich vzhled i postoj říká: „Nestaráme se o to, co si myslí ostatní!“ Ženy, které si rády hrají s barvou vlasů, patří většinou k mladší generaci věkového spektra. Může to ale udělat kdokoliv. Kelly Osbourne použila v interview tyto argumenty, když vysvětlovala, proč experimentuje s šedými vlasy.

Kelly Osbourne nejvíc experimentuje s extravagantním vzhledem šedých vlasů. Dcera rockové legendy Ozzy Osbourna překvapila vlasy v různých odstínech šedé, včetně tmavě šedé, šedé s fialovým nádechem a karamelovými konci vlasů a světle šedé s dotekem růžové.

Šedé vlasy a make-up

Krátké moderní střihy jako geo střih a ležérní vlny vypadají v šedé velmi dobře. Rozpuštěné vlasy s rovnou ofinou nebo mikádo jsou skvělou volbou, pokud jde o šedé vlasy. Make-up v zářivých barvách dodá šedému účesu říz. Růžová nebo korálově červená rtěnka a fialové nebo zelené oční stíny se budou k šedým vlasům dobře hodit.

Podívejte se zblízka na mladé hvězdy a modelky s šedými vlasy v naší galerii.

Související články
 • Odbarvení a tak dále: jak se stát chytře blond

  Barvení na blond

  Odbarvení a tak dále: jak se stát chytře blond
  ...
 • Barva nebo přeliv?

  Jakou vybrat barvu

  Barva nebo přeliv?
  ...
 • Snadné a pěkné: domácí barvení vlasů

  Barvení

  Snadné a pěkné: domácí barvení vlasů
  ...
 • Vyzkoušejte barvy na vlasy. Máte z čeho vybírat!

  Obarvěte si vlasy

  Vyzkoušejte barvy na vlasy. Máte z čeho vybírat!
  ...

  Chcete vyzkoušet nový odstín vlasů, ale nejste si jistá, zda vám bude slušet? Tak nejdřív novou barvu vlasů vyzkoušejte. Ukážeme vám, jak na to!

  ...
 • Co je to Balayage?

  Stylingové a barevné trendy

  Co je to Balayage?
  ...
 • Sombré: jemná verze ombré účesu

  Stylingové a barevné trendy

  Sombré: jemná verze ombré účesu
  ...
 • Stylová letní barva na vlasy: Růžové zlato

  Stylingové a barevné trendy

  Stylová letní barva na vlasy: Růžové zlato
  ...

  Odstín růžové zlato je barva mezi růžovou a broskvovou s lehkým dotekem zlaté. Tento jemný detail barvu vlasů osvěží a rozzáří Vaši pleť. A je to hlavně skvělá barva na léto! V tomto článku se dozvíte, v čem tento barevný trend spočívá a jak jej ve vlasech vytvořit.

  ...
 • Zářivá podzimní barva: Měděná blond

  Stylingové a barevné trendy

  Zářivá podzimní barva: Měděná blond
  ...

  Chcete své vlasy rozzářit? Pak sáhněte po měděné blond. V tomto článku zjistíte, jak tohoto trendy odstínu dosáhnout a jak jej udržet krásně zářivý.

  ...
 • Pěnová barva na vlasy

  Konzultace barvy

  Pěnová barva na vlasy
  ...

  Permanentní barva na vlasy ve formě pěny? Skvělý nápad! Aplikace je jednoduchá a výsledek krásný. S pomocí několika tipů budete vy i vaše nová barva vlasů vypadat oslnivě a dokonale.

  ...
 • Dobrá – lepší – blond

  Barvení na blond

  Dobrá – lepší – blond
  ...

  Dokud je to neomrzí, budou módní návrháři a kadeřníci letos vlasy barvit a odbarvovat podle libosti. Odvážné ženy mají zcela jistě mnoho příležitostí experimentovat s novými styly.

  ...
 • Mokré barvení: Vlasy v barvě želvoviny

  Exotické vlasové barvy

  Mokré barvení: Vlasy v barvě želvoviny
  ...

  Ombré má svou novou verzi: Aktuálním trendem jsou vlasy v barvě želvoviny. Ukážeme vám současný oblíbený styl celebrit a vysvětlíme, jakou technikou ho dosáhnete.

  ...
 • Zrzavé vlasy s dotekem mědi

  Zrzavé vlasové barvy

  Zrzavé vlasy s dotekem mědi
  ...

  Zrzavé vlasy mohou vypadat tajemně, něžně, romanticky, mladě i svůdně. Špetka měděného nádechu dodá zrzavým vlasům královskou záři.

  ...