Skip to Content

Stylová letní barva na vlasy: Růžové zlato

Odstín růžové zlato je barva mezi růžovou a broskvovou s lehkým dotekem zlaté. Tento jemný detail barvu vlasů osvěží a rozzáří Vaši pleť. A je to hlavně skvělá barva na léto! V tomto článku se dozvíte, v čem tento barevný trend spočívá a jak jej ve vlasech vytvořit.

Nové vlasové trendy přicházejí pravidelně, naštěstí pro nás, protože nikdo nechce nudné vlasy! Trendy barva, kterou jsme si obzvláště oblíbili a která trendy pravděpodobně ještě nějakou dobu zůstane, je odstín růžové zlato. Čtěte dál a dozvíte se o tomto novém trendu více. A nejde jen o barvu na vlasy! Růžové zlato je teď žhavou novinkou, které si můžete všimnout všude: od šperků a hodinek až po bytové dekorace – svícny, nádobí i rámečky, na co si jen vzpomenete.

A proč je odstín růžové zlato tak jedinečný?

#rosegoldhair: Růžově zlatá se na sociálních sítích už měsíce zdatně probojovává kupředu. Tento odstín je v jedné věci opravdu neobvyklý: v barevném spektru se nachází mezi růžovou a oranžovou a trochu nám připomíná naše oblíbené růžové šampaňské. Tento trend je navíc doplněn o zlatavý třpyt.

Na rozdíl od předchozích trendů v barvách na vlasy s růžovými tóny, odstín růžové zlato je jemnější, metaličtější a měkčí. Toho lze dosáhnout pomocí nových barvicích technik – vlasy se neobarví celé jen jednou barvou. Místo toho se různé části nabarví různými tóny. Vlasy se tak rozzáří a vyniknou v nich načervenalé nebo zlaté tóny, podle světla, které na ně svítí.

Bude mi tato trendy barva slušet?

Ve skutečnosti tento odstín může nosit každý, brunetky, blondýnky i zrzky. Podle Vaší původní barvy vlasů byste ale měly věnovat pozornost následujícím detailům:

 • Brunetky by si neměly zesvětlovat vlasy o moc odstínů od jejich původní barvy. Ptáte se proč? Pokud totiž máte tmavé obočí i oči, budete vypadat lépe, pokud budete mít tmavší barvu i u kořínků vlasů. Pokud si vlasy úplně odbarvíte, Váš celkový vzhled nebude tak harmonický.
 • Pokud máte zrzavé vlasy, měli byste tento trend zvolit v tónech, které ladí k vašemu obočí, očím a pihám. Určité druhy růžové a červené se k sobě totiž nehodí.
 • Pokud máte plavé vlasy, nebudete mít s tímto trendem žádný problém. Odbarvení nemusí být nutné, stačí jen přidat jemnou růžovou a kapku zlaté.

Jak si nabarvit vlasy v odstínu růžové zlato?

Staré barvicí pořekadlo praví, že pokud si chcete být jistí dobrým výsledkem, nechte to na profesionálovi. Profesionální kadeřník bude přesně vědět, jak Vaše vlasy rozzářit v růžově zlatém odstínu.

Těm, kdo mají přirozeně tmavší barvu vlasů (například zrzavou nebo hnědou), bude třeba vlasy nejprve zesvětlit. Ano, je to tak, bude potřeba je odbarvit. Pak teprve bude možné vlasy nabarvit na odstín růžové zlato. Jakmile profesionální kadeřník do vlasů nanese jemné růžové tóny a doplní je doteky zlaté, rozzáříte celé léto.

Barvu už máte. A co teď?

Pravidlo péče o barvené vlasy: pokud se o ně budete starat, vydrží Vám. Pro maximální lesk používejte dvakrát až třikrát týdně vlasovou masku. Tip: Čas od času ji můžete ve vlasech nechat i přes noc. To půjde nejlépe, když si z ručníku vytvoříte turban, pomocí kterého ochráníte své polštáře. Přes noc budou mít regenerační složky masky možnost opravdu proniknout do vnitřní struktury vlasu a důkladně ji obnovit. Výsledkem pak budou lesklé a hedvábné vlasy!

Související články
 • Odbarvení a tak dále: jak se stát chytře blond

  Barvení na blond

  Odbarvení a tak dále: jak se stát chytře blond
  ...
 • Barva nebo přeliv?

  Jakou vybrat barvu

  Barva nebo přeliv?
  ...
 • Snadné a pěkné: domácí barvení vlasů

  Barvení

  Snadné a pěkné: domácí barvení vlasů
  ...
 • Vyzkoušejte barvy na vlasy. Máte z čeho vybírat!

  Obarvěte si vlasy

  Vyzkoušejte barvy na vlasy. Máte z čeho vybírat!
  ...

  Chcete vyzkoušet nový odstín vlasů, ale nejste si jistá, zda vám bude slušet? Tak nejdřív novou barvu vlasů vyzkoušejte. Ukážeme vám, jak na to!

  ...
 • Co je to Balayage?

  Stylingové a barevné trendy

  Co je to Balayage?
  ...
 • Sombré: jemná verze ombré účesu

  Stylingové a barevné trendy

  Sombré: jemná verze ombré účesu
  ...
 • Stylová letní barva na vlasy: Růžové zlato

  Stylingové a barevné trendy

  Stylová letní barva na vlasy: Růžové zlato
  ...

  Odstín růžové zlato je barva mezi růžovou a broskvovou s lehkým dotekem zlaté. Tento jemný detail barvu vlasů osvěží a rozzáří Vaši pleť. A je to hlavně skvělá barva na léto! V tomto článku se dozvíte, v čem tento barevný trend spočívá a jak jej ve vlasech vytvořit.

  ...
 • Zářivá podzimní barva: Měděná blond

  Stylingové a barevné trendy

  Zářivá podzimní barva: Měděná blond
  ...

  Chcete své vlasy rozzářit? Pak sáhněte po měděné blond. V tomto článku zjistíte, jak tohoto trendy odstínu dosáhnout a jak jej udržet krásně zářivý.

  ...
 • Pěnová barva na vlasy

  Konzultace barvy

  Pěnová barva na vlasy
  ...

  Permanentní barva na vlasy ve formě pěny? Skvělý nápad! Aplikace je jednoduchá a výsledek krásný. S pomocí několika tipů budete vy i vaše nová barva vlasů vypadat oslnivě a dokonale.

  ...
 • Dobrá – lepší – blond

  Barvení na blond

  Dobrá – lepší – blond
  ...

  Dokud je to neomrzí, budou módní návrháři a kadeřníci letos vlasy barvit a odbarvovat podle libosti. Odvážné ženy mají zcela jistě mnoho příležitostí experimentovat s novými styly.

  ...
 • Mokré barvení: Vlasy v barvě želvoviny

  Exotické vlasové barvy

  Mokré barvení: Vlasy v barvě želvoviny
  ...

  Ombré má svou novou verzi: Aktuálním trendem jsou vlasy v barvě želvoviny. Ukážeme vám současný oblíbený styl celebrit a vysvětlíme, jakou technikou ho dosáhnete.

  ...
 • Zrzavé vlasy s dotekem mědi

  Zrzavé vlasové barvy

  Zrzavé vlasy s dotekem mědi
  ...

  Zrzavé vlasy mohou vypadat tajemně, něžně, romanticky, mladě i svůdně. Špetka měděného nádechu dodá zrzavým vlasům královskou záři.

  ...