Skip to Content

Sombré: jemná verze ombré účesu

Světlé konce vlasů se staly jedním z barevných trendů. Jedním z nich je i sombré: zkratka pro slova soft (jemné) ombré, což znamená “jemně natónované” a odlišuje se tak od výrazného několikabarevného účesu s přechody barev, své velké sestry “ombré”. To nejlepší na sombré je, že si pohrává s tmavšími a světlejšími stíny, což dělá vlasy atraktivními ve všech barvách i délkách.

Je ombré už pasé? Ne, zůstává dlouhotrvajícím oblíbencem – nadále kouzlí s vlasy jakoby políbenými sluncem. Ale jelikož se dvou-tónový styl s tmavými délkami a světlými konečky už nějakou dobu prosazuje na hlavách trendsetterek, byl čas na update. Skvělé načasování pro „sombré“. S jemným ombré účesem vypadají přechody mezi odstíny – obvykle od tmavého ke světlému – o mnoho jemněji a nenápadněji. U ombré vlasů může barevný rozdíl mezi vlasovou linií a konečky vlasů znamenat až šest odstínů, u sombré vlasů ne víc než tři. U sombré jsou také přechody mezi odstíny o mnoho jemnější. Proto vlasy nabarvené ve stylu sombré a jejich barevné přechody vypadají obzvlášť přirozeně.

Ve prospěch jemného barvícího trendu mluví následující výhody:

 • Přirozenost je nyní v oblibě: díky jemnějším barevným přechodům a jemnějším rozdílům v barvách takový účes vypadá velmi přirozeně, a ne jako nabarvené vlasy.
 • Sombré pro každého: jemně zesvětlené konečky vypadají dobře na každých vlasech jakékoliv délky.
 • Hodí se skvěle pro krátké střihy: jemné barevné přechody mohou dodat objem, hloubku a strukturu.
 • Barevný náboj: sombré může dodat vašim přírodním vlasům skvělý efekt během pár minut.
 • Vyzkoušejte to bez riskování: barvu můžete jednoduše nechat odrůst, protože neexistují žádné tvrdé barevné přechody.

Sombré: Boundless Goodness

Vše v jednom: sombré vykouzlí harmonický účes v přirozených barvách

Barvící metoda u ombré a sombré účesu je v podstatě stejná: spíše než štětec, který se používá na ostatní barvící techniky, se světlejší barva nanáší s pomocí hřebene. Díky tomu jsou barevné přechody ve vlasech opravdu plynulé. K získání přirozenější sombré  barvy lze také používat speciální zaplétací a proplétací metody, díky kterým vytvoříte cíleně jemné melírky. Tyto mini pramínky můžete kombinovat v tmavých a světlých odstínech a získat tak ještě jemnější účes na míru.

Proč tento barevný trend funguje ve vlasech s každým odstínem? Zatímco klasické ombré kombinuje blond a hnědou, sombré je ideální dokonce i pro červené a černé vlasy. Mimochodem dlouhé vlasy nejsou pro tento zesvětlovací trend vůbec nutností, stylově oživíte stejně tak i mikádo nebo pixie.

Související články
 • Odbarvení a tak dále: jak se stát chytře blond

  Barvení na blond

  Odbarvení a tak dále: jak se stát chytře blond
  ...
 • Barva nebo přeliv?

  Jakou vybrat barvu

  Barva nebo přeliv?
  ...
 • Snadné a pěkné: domácí barvení vlasů

  Barvení

  Snadné a pěkné: domácí barvení vlasů
  ...
 • Vyzkoušejte barvy na vlasy. Máte z čeho vybírat!

  Obarvěte si vlasy

  Vyzkoušejte barvy na vlasy. Máte z čeho vybírat!
  ...

  Chcete vyzkoušet nový odstín vlasů, ale nejste si jistá, zda vám bude slušet? Tak nejdřív novou barvu vlasů vyzkoušejte. Ukážeme vám, jak na to!

  ...
 • Co je to Balayage?

  Stylingové a barevné trendy

  Co je to Balayage?
  ...
 • Sombré: jemná verze ombré účesu

  Stylingové a barevné trendy

  Sombré: jemná verze ombré účesu
  ...
 • Stylová letní barva na vlasy: Růžové zlato

  Stylingové a barevné trendy

  Stylová letní barva na vlasy: Růžové zlato
  ...

  Odstín růžové zlato je barva mezi růžovou a broskvovou s lehkým dotekem zlaté. Tento jemný detail barvu vlasů osvěží a rozzáří Vaši pleť. A je to hlavně skvělá barva na léto! V tomto článku se dozvíte, v čem tento barevný trend spočívá a jak jej ve vlasech vytvořit.

  ...
 • Zářivá podzimní barva: Měděná blond

  Stylingové a barevné trendy

  Zářivá podzimní barva: Měděná blond
  ...

  Chcete své vlasy rozzářit? Pak sáhněte po měděné blond. V tomto článku zjistíte, jak tohoto trendy odstínu dosáhnout a jak jej udržet krásně zářivý.

  ...
 • Pěnová barva na vlasy

  Konzultace barvy

  Pěnová barva na vlasy
  ...

  Permanentní barva na vlasy ve formě pěny? Skvělý nápad! Aplikace je jednoduchá a výsledek krásný. S pomocí několika tipů budete vy i vaše nová barva vlasů vypadat oslnivě a dokonale.

  ...
 • Dobrá – lepší – blond

  Barvení na blond

  Dobrá – lepší – blond
  ...

  Dokud je to neomrzí, budou módní návrháři a kadeřníci letos vlasy barvit a odbarvovat podle libosti. Odvážné ženy mají zcela jistě mnoho příležitostí experimentovat s novými styly.

  ...
 • Mokré barvení: Vlasy v barvě želvoviny

  Exotické vlasové barvy

  Mokré barvení: Vlasy v barvě želvoviny
  ...

  Ombré má svou novou verzi: Aktuálním trendem jsou vlasy v barvě želvoviny. Ukážeme vám současný oblíbený styl celebrit a vysvětlíme, jakou technikou ho dosáhnete.

  ...
 • Zrzavé vlasy s dotekem mědi

  Zrzavé vlasové barvy

  Zrzavé vlasy s dotekem mědi
  ...

  Zrzavé vlasy mohou vypadat tajemně, něžně, romanticky, mladě i svůdně. Špetka měděného nádechu dodá zrzavým vlasům královskou záři.

  ...