Skip to Content

Pěnová barva na vlasy: Odlehčená verze barev na vlasy

Máte chuť změnit barvu svých vlasů? S dlouhotrvajícími barvami je to možné. Můžete to provést v pohodlí svého domova – v tom případě by ale barvení mělo být co možná nejjednodušší. Při aplikaci barvy by neměl vznikat žádný nepořádek a ani během působení by barva neměla odkapávat. A v neposlední řadě by i výsledek barvení měl být přirozený, krásný a rovnoměrný. Toho všeho můžete dosáhnout s lehkou pěnovou barvou, aniž byste k tomu potřebovali extra dovednosti.

Barvicí pěna na vlasy
Schwarzkopf
Barvení vlasů pěnovou barvou je snadné. Přesto je dobré si přes ramena přehodit ručník.

Barvení svých vlastních vlasů může být náročné. Musíte být velmi zruční, abyste si barvu rovnoměrně nanesli i na drobné vlásky na krku, nemluvě o barevných skvrnách na dlaždičkách v koupelně…
Díky pěnové barvě se samotný proces barvení promění na čistou radost. Pěnu můžete aplikovat stejně jako šampon. Na pokožce hlavy působí velmi lehce, příjemně voní (protože neobsahuje amoniak), neodkapává a zůstává tam, kde je třeba. Kromě toho pěnová barva rovnoměrně a dokonale překryje šedé vlasy.
Používání pěnové barvy byste si však neměli plést s používáním tónovací pěny. Pigmenty obsažené v tónovací pěně se zachytí pouze na povrchu vlasů a vlasy se pokryjí jemným barevným filmem, který však začne rychle mizet. Tónování povrchu vlasů tónovací pěnou nevydrží více než 6 mytí šamponem. S šedými vlasy nesvede tónovací pěna téměř nic. Skutečná barva na vlasy (dokonce i ta pěnová) vyžaduje, abyste smíchali dvě ingredience. I to je rozpoznávací znamení, zda se jedná o barvení či tónování. Na rozdíl od tónovací pěny proniká pěnová barva po celou dobu působení přímo do struktury vlasů a obarvuje je na dlouhou dobu. Šedé vlasy pěnová barva zcela překryje.

Další důležité informace o pěnové barvě

 • Nešetřete na nesprávném místě. Vždy spotřebujte celou lahvičku pěnové barvy. Na dlouhé vlasy použijte dvě lahvičky.
 • Neschovávejte si zbytek pěnové barvy na později. Po smíchání je nutné ji ihned celou spotřebovat.
 • Dbejte na to, abyste dodrželi předepsanou dobu působení. Proces barvení má několik kroků – a pokud byste barvu z vlasů vymyli předčasně, nemuseli byste být s výsledkem spokojeni.
 • Dbejte na to, abyste to se změnami barev nepřeháněli. Zpravidla nám nejvíce sluší taková barva, která se od té přirozené neliší o více než dva nebo tři odstíny.
 • Před barvením si vlasy nemyjte. Přirozená vrstva kožního mazu funguje jako dobrá ochrana pokožky hlavy před chemikáliemi obsaženými v barvě.
 • Barvené vlasy vydrží krásné déle, budete-li používat šampony a oplachovou péči pro barvené vlasy. Tyto produkty o vlasy skvěle pečují a udržují novou barvu vašich vlasů svěží a zářivou i po mnoha mytích šamponem.
Související články
 • Odbarvení a tak dále: jak se stát chytře blond

  Barvení na blond

  Odbarvení a tak dále: jak se stát chytře blond
  ...
 • Barva nebo přeliv?

  Jakou vybrat barvu

  Barva nebo přeliv?
  ...
 • Snadné a pěkné: domácí barvení vlasů

  Barvení

  Snadné a pěkné: domácí barvení vlasů
  ...
 • Vyzkoušejte barvy na vlasy. Máte z čeho vybírat!

  Obarvěte si vlasy

  Vyzkoušejte barvy na vlasy. Máte z čeho vybírat!
  ...

  Chcete vyzkoušet nový odstín vlasů, ale nejste si jistá, zda vám bude slušet? Tak nejdřív novou barvu vlasů vyzkoušejte. Ukážeme vám, jak na to!

  ...
 • Co je to Balayage?

  Stylingové a barevné trendy

  Co je to Balayage?
  ...
 • Sombré: jemná verze ombré účesu

  Stylingové a barevné trendy

  Sombré: jemná verze ombré účesu
  ...
 • Stylová letní barva na vlasy: Růžové zlato

  Stylingové a barevné trendy

  Stylová letní barva na vlasy: Růžové zlato
  ...

  Odstín růžové zlato je barva mezi růžovou a broskvovou s lehkým dotekem zlaté. Tento jemný detail barvu vlasů osvěží a rozzáří Vaši pleť. A je to hlavně skvělá barva na léto! V tomto článku se dozvíte, v čem tento barevný trend spočívá a jak jej ve vlasech vytvořit.

  ...
 • Zářivá podzimní barva: Měděná blond

  Stylingové a barevné trendy

  Zářivá podzimní barva: Měděná blond
  ...

  Chcete své vlasy rozzářit? Pak sáhněte po měděné blond. V tomto článku zjistíte, jak tohoto trendy odstínu dosáhnout a jak jej udržet krásně zářivý.

  ...
 • Pěnová barva na vlasy

  Konzultace barvy

  Pěnová barva na vlasy
  ...

  Permanentní barva na vlasy ve formě pěny? Skvělý nápad! Aplikace je jednoduchá a výsledek krásný. S pomocí několika tipů budete vy i vaše nová barva vlasů vypadat oslnivě a dokonale.

  ...
 • Dobrá – lepší – blond

  Barvení na blond

  Dobrá – lepší – blond
  ...

  Dokud je to neomrzí, budou módní návrháři a kadeřníci letos vlasy barvit a odbarvovat podle libosti. Odvážné ženy mají zcela jistě mnoho příležitostí experimentovat s novými styly.

  ...
 • Mokré barvení: Vlasy v barvě želvoviny

  Exotické vlasové barvy

  Mokré barvení: Vlasy v barvě želvoviny
  ...

  Ombré má svou novou verzi: Aktuálním trendem jsou vlasy v barvě želvoviny. Ukážeme vám současný oblíbený styl celebrit a vysvětlíme, jakou technikou ho dosáhnete.

  ...
 • Zrzavé vlasy s dotekem mědi

  Zrzavé vlasové barvy

  Zrzavé vlasy s dotekem mědi
  ...

  Zrzavé vlasy mohou vypadat tajemně, něžně, romanticky, mladě i svůdně. Špetka měděného nádechu dodá zrzavým vlasům královskou záři.

  ...