Skip to Content

Barva vlasů jako strategie proti stárnutí: Raději nový účes než chirurgický zákrok

Od vašich 30. narozenin už možná uplynulo mnoho vody, ale vypadat stále tak energicky a mladistvě je velmi důležité. Tím správným krokem, který vám k tomu dopomůže, může být mírné zesvětlení vlasů.

Barvy pro mladistvý vzhed vám pomohou, abyste vypadali tak mladí, jak se cítíte.

S mládím si lidé spojují blond barvu vlasů více než kteroukoli jinou barvu. Je zjevné, že v přírodě je světlá blond barva vlasů vyhrazena pro ty nejmladší. Světlé blond vlasy s léty o několik odstínů ztmavnou. Ani světlejší vlasy však nemusí nutně fungovat jako vizuální gejzír mládí a mladší vzhled nám nevrátí. Kdy se tak stane?

Nová barva vlasů musí vypadat přirozeně, aby nám lichotila a aby nás omlazovala. Stejně jako zářivě bílé zuby působí u sedmdesátnice nepřirozeně, tak i platinová blond ztrácí své kouzlo, jak roky přibývají. Vyhýbat se ostrým kontrastům – to je základní pravidlo všech strategií proti stárnutí. Vlasy černé jako uhel, zastřižené na módní mikádo s velmi rovnou ofinou nám možná skvěle sluší ve dvaceti. Existuje věková hranice, za níž již tento styl nepůsobí skvěle, ale spíše přísně. Ve skutečnosti nás barva vlasů může omladit jedině v případě, že bude ladit s naší pleti.

Barvy pro mladistvý vzhled: Jak na to

 • Rozhodujete-li se mezi dvěma barevnými odstíny, vždy zvolte ten světlejší, pokud ovšem již nemáte vlasy v barvě střední blond nebo světlejší. Světlejší barvy lichotí pleti více než tmavší barvy.
 • Všechny odstíny popelavé blond dělají při vytváření mladistvého vzhledu hotové divy: Tento barevný odstín neutralizuje červené skvrny, zjemňuje linie obličeje a dobře se snáší s prvními šedými vlasy.
 • Také sestřih musí být přiměřený. Nejvhodnější jsou účesy, které vlasům umožňují volný pohyb a jejichž jednotlivé prameny padají do obličeje. Takový styl vytváří dojem vitality a rámuje obličej jemněji než vlasy krátké nebo pevně stažené.
 • Používejte pěnová tužidla a laky na vlasy – tak nenarušíte jemný a přirozený charakter vlasů.

Barvy pro mladistvý vzhled: Pozor na nástrahy

 • Barvení vlasů načerveno z důvodu, abyste potlačili známky stárnutí, má tři nevýhody: Zaprvé, pleť odráží červenou barvu vlasů a zvýrazňuje bledost pokožky a červené skvrny. Zadruhé, na šedé vlasy se červené pigmenty příliš dobře nenapojují. Aby se vlasy obarvily stejnoměrně, musí být barva velmi intenzivní. A konečně zatřetí, přirozené rusovlásky jsou vzácné - a vy touto volbou budete neustále upozorňovat, že se snažíte vypadat mladší.
 • Černé vlasy rámují bledou pleť velmi ostře, a mají tudíž tendenci zdůrazňovat každý detail obličeje. Černé vlasy zvýrazní každou malou vrásku.
 • Křiklavé syntetické melíry v pařížské modré či jiné podobně nápadné detaily jsou výrazem hravé a odvážné osobnosti. Nikoho však opticky neomladí. Namísto toho upozorňují na to, že si přejete vypadat mladší. Takový odvážný individualismus není pro každého.
Související články
 • Odbarvení a tak dále: jak se stát chytře blond

  Barvení na blond

  Odbarvení a tak dále: jak se stát chytře blond
  ...
 • Barva nebo přeliv?

  Jakou vybrat barvu

  Barva nebo přeliv?
  ...
 • Snadné a pěkné: domácí barvení vlasů

  Barvení

  Snadné a pěkné: domácí barvení vlasů
  ...
 • Vyzkoušejte barvy na vlasy. Máte z čeho vybírat!

  Obarvěte si vlasy

  Vyzkoušejte barvy na vlasy. Máte z čeho vybírat!
  ...

  Chcete vyzkoušet nový odstín vlasů, ale nejste si jistá, zda vám bude slušet? Tak nejdřív novou barvu vlasů vyzkoušejte. Ukážeme vám, jak na to!

  ...
 • Co je to Balayage?

  Stylingové a barevné trendy

  Co je to Balayage?
  ...
 • Sombré: jemná verze ombré účesu

  Stylingové a barevné trendy

  Sombré: jemná verze ombré účesu
  ...
 • Stylová letní barva na vlasy: Růžové zlato

  Stylingové a barevné trendy

  Stylová letní barva na vlasy: Růžové zlato
  ...

  Odstín růžové zlato je barva mezi růžovou a broskvovou s lehkým dotekem zlaté. Tento jemný detail barvu vlasů osvěží a rozzáří Vaši pleť. A je to hlavně skvělá barva na léto! V tomto článku se dozvíte, v čem tento barevný trend spočívá a jak jej ve vlasech vytvořit.

  ...
 • Zářivá podzimní barva: Měděná blond

  Stylingové a barevné trendy

  Zářivá podzimní barva: Měděná blond
  ...

  Chcete své vlasy rozzářit? Pak sáhněte po měděné blond. V tomto článku zjistíte, jak tohoto trendy odstínu dosáhnout a jak jej udržet krásně zářivý.

  ...
 • Pěnová barva na vlasy

  Konzultace barvy

  Pěnová barva na vlasy
  ...

  Permanentní barva na vlasy ve formě pěny? Skvělý nápad! Aplikace je jednoduchá a výsledek krásný. S pomocí několika tipů budete vy i vaše nová barva vlasů vypadat oslnivě a dokonale.

  ...
 • Dobrá – lepší – blond

  Barvení na blond

  Dobrá – lepší – blond
  ...

  Dokud je to neomrzí, budou módní návrháři a kadeřníci letos vlasy barvit a odbarvovat podle libosti. Odvážné ženy mají zcela jistě mnoho příležitostí experimentovat s novými styly.

  ...
 • Mokré barvení: Vlasy v barvě želvoviny

  Exotické vlasové barvy

  Mokré barvení: Vlasy v barvě želvoviny
  ...

  Ombré má svou novou verzi: Aktuálním trendem jsou vlasy v barvě želvoviny. Ukážeme vám současný oblíbený styl celebrit a vysvětlíme, jakou technikou ho dosáhnete.

  ...
 • Zrzavé vlasy s dotekem mědi

  Zrzavé vlasové barvy

  Zrzavé vlasy s dotekem mědi
  ...

  Zrzavé vlasy mohou vypadat tajemně, něžně, romanticky, mladě i svůdně. Špetka měděného nádechu dodá zrzavým vlasům královskou záři.

  ...