Skip to Content

Snadné a pěkné: domácí barvení vlasů

Toužíte po změně? Oživení barvy je vždy vítané. Pokud jde o barvení, jsou aktuálně moderní nové trendy balayage, dip dye a další speciální zesvětlovací techniky. Ale není třeba hned chodit ke kadeřníkovi. Zkuste to sama! Naše tipy a triky vám pomohou dosáhnout těch nejlepších barevných efektů!

Už nemusíte chodit ke kadeřníkovi pro nové barevné akcenty, novou barvu vlasů nebo celkovou změnu účesu. Barvení vlasů v domácím prostředí se mezitím stalo běžnou záležitostí. Nové produkty, technologie a aplikační metody slibují stále lepší a lepší výsledky. Rychle, jednoduše, nekomplikovaně. Účes jako od profesionála. Můžete úplně sama vykouzlit dokonce pramínky, které vypadají složitě nebo trendy účesy jako jsou bronde, dip dye nebo ombré. Pokračujte dál a zjistíte jak.

Domácí recept na perfektně obarvené vlasy

Hrát na správnou strunu: police s barvami na vlasy ve vaší oblíbené drogerii nabízejí celou řadu výjimečných barvících produktů na vlasy. Nejdříve ze všeho si promyslete, co chcete udělat. Chtěla byste hlavně oživit svůj účes a zůstat přitom co nejvíce přirozená anebo chcete zcela změnit barvu svých vlasů o jeden nebo dva odstíny? Pokud hledáte radikální změnu, doporučujeme vám docílit finální novou barvu postupně. Je to lepší pro strukturu vlasů, můžete si postupně zvyknout na nový účes a vyhnout se tak nepříjemnému překvapení – ať platinová blond nebo černá jako uhel – kdyby vám nová barva neměla nakonec vyhovovat, zjistíte to o několik odstínů dříve.

Také je třeba vzít při výběru nové barvy vlasů v úvahu vaši pleť: teplá blond, červené a hnědé odstíny se dobře hodí k broskvově zbarvené pokožce. Modravý podtón (pozdravy od Sněhurky) při zesvětlování vlasů například ladí s popelavými odstíny. Abyste zjistili, jaký barevný typ jste a jaké odstíny by vám nejvíce lichotily, podívejte se na náš nástroj colour consultant.

You need to accept cookies to play this video

Dopřejte svým vlasům barvu: Tipy & triky

Barva, která se za několik týdnů vymyje nebo permanentní barva, jemný přeliv nebo intenzívní barva? Pro každý typ vlasů se najde ten správný produkt. Na co byste měli dávat pozor?

 • Chcete zakrýt šedé vlasy?Pak byste měli hledat informace již na balení. Smývatelné a semi-permanentní barvy na vlasy ne vždy splní vaše očekávání, pokud jde o vysněný odstín. 
 • Dodržujte toto pravidlo: ne více než dva odstíny tmavší nebo světlejší oproti výchozí barvě vašich vlasů. Peroxid vodíku k barvám určeným k zesvětlení vlasů zkrátka patří.
 • Nádobky s barvou se musí spotřebovat, jakmile se otevřou, pokud není barva určena na více použití. 
 • Skutečně jednoduchá aplikace: barvící pěna. Díky pěnové struktuře ji snadno nanesete svýma rukama (vezměte si rukavice) na vlasovou linii, do délek a vzadu na hlavu. Pak barvu do vlasů vmasírujte jako šampon – žádný štětec, žádné stékání barvy, obvykle krátká doba působení.
 • Odrosty v dohledu? V nabídce jsou speciální sety pro barvení vlasové linie, se kterými oživíte svoji barvu vlasů během deseti minut – a nemusíte ani otevřít celé balení kvůli tak malému množství barvy. Barva se snadno nanáší na vlasovou linii díky přiloženému štětci. Nechte ji pracovat, vypláchněte a hotovo!

DIY: Nové barevné efekty

Dramatické, jen ne uniformní: U nového účesu jsou to hlavně detaily, které přitahují pozornost. Místo barvení jednou barvou od vlasové linie ke konečkům se dnes kombinují různé odstíny v jednom účesu. Od diskrétních až po velmi kontrastní – takové barevné akcenty jsou právě nyní velmi populární. Dip dye, balayage a jim podobné trendy účesy můžete vytvořit i sama doma! Dokonce i s jediným produktem – pokud si nejste jistí, po kterém trendy barvícím přípravku sáhnout. Je to jen způsob, jak použít univerzální produkt, který určuje celý styl. Pokud například chcete mít účes ve stylu ombré nebo dip dye, u kterého jsou jen konce vlasů namočeny do kontrastní barvy, můžete barvu nanést volnou rukou na konce vlasů (tak, jak to dělají profesionálové v kadeřnickém salonu). Na druhé straně pro populární světlé barvy na vrcholu hlavy, kdy září jen vlasy u vlasové linie ve vysoce kontrastním odstínu, naneste barvu s pomocí přiloženého aplikátoru nazývaného štětec na akcenty. To nejlepší na produktech pro domácí použití je, že jsou rychlé, snadno se používají a mohou se použít kdykoliv. Zatímco budete čekat, až se barva vyvine, můžete se pohodlně uvelebit na pohovce s ručníkem přes ramena, posílat kamarádkám selfie z barvící akce nebo prohlížet své oblíbené webové stránky na svém tabletu.

Související články
 • Odbarvení a tak dále: jak se stát chytře blond

  Barvení na blond

  Odbarvení a tak dále: jak se stát chytře blond
  ...
 • Barva nebo přeliv?

  Jakou vybrat barvu

  Barva nebo přeliv?
  ...
 • Vyzkoušejte barvy na vlasy. Máte z čeho vybírat!

  Obarvěte si vlasy

  Vyzkoušejte barvy na vlasy. Máte z čeho vybírat!
  ...

  Chcete vyzkoušet nový odstín vlasů, ale nejste si jistá, zda vám bude slušet? Tak nejdřív novou barvu vlasů vyzkoušejte. Ukážeme vám, jak na to!

  ...
 • Co je to Balayage?

  Stylingové a barevné trendy

  Co je to Balayage?
  ...
 • Sombré: jemná verze ombré účesu

  Stylingové a barevné trendy

  Sombré: jemná verze ombré účesu
  ...
 • Stylová letní barva na vlasy: Růžové zlato

  Stylingové a barevné trendy

  Stylová letní barva na vlasy: Růžové zlato
  ...

  Odstín růžové zlato je barva mezi růžovou a broskvovou s lehkým dotekem zlaté. Tento jemný detail barvu vlasů osvěží a rozzáří Vaši pleť. A je to hlavně skvělá barva na léto! V tomto článku se dozvíte, v čem tento barevný trend spočívá a jak jej ve vlasech vytvořit.

  ...
 • Zářivá podzimní barva: Měděná blond

  Stylingové a barevné trendy

  Zářivá podzimní barva: Měděná blond
  ...

  Chcete své vlasy rozzářit? Pak sáhněte po měděné blond. V tomto článku zjistíte, jak tohoto trendy odstínu dosáhnout a jak jej udržet krásně zářivý.

  ...
 • Pěnová barva na vlasy

  Konzultace barvy

  Pěnová barva na vlasy
  ...

  Permanentní barva na vlasy ve formě pěny? Skvělý nápad! Aplikace je jednoduchá a výsledek krásný. S pomocí několika tipů budete vy i vaše nová barva vlasů vypadat oslnivě a dokonale.

  ...
 • Dobrá – lepší – blond

  Barvení na blond

  Dobrá – lepší – blond
  ...

  Dokud je to neomrzí, budou módní návrháři a kadeřníci letos vlasy barvit a odbarvovat podle libosti. Odvážné ženy mají zcela jistě mnoho příležitostí experimentovat s novými styly.

  ...
 • Mokré barvení: Vlasy v barvě želvoviny

  Exotické vlasové barvy

  Mokré barvení: Vlasy v barvě želvoviny
  ...

  Ombré má svou novou verzi: Aktuálním trendem jsou vlasy v barvě želvoviny. Ukážeme vám současný oblíbený styl celebrit a vysvětlíme, jakou technikou ho dosáhnete.

  ...
 • Zrzavé vlasy s dotekem mědi

  Zrzavé vlasové barvy

  Zrzavé vlasy s dotekem mědi
  ...

  Zrzavé vlasy mohou vypadat tajemně, něžně, romanticky, mladě i svůdně. Špetka měděného nádechu dodá zrzavým vlasům královskou záři.

  ...
 • Rusé vlasy - trend s velkým T

  Zrzavé vlasové barvy

  Rusé vlasy - trend s velkým T
  ...

  „Teď už mě nebudete přehlížet!“ Pokud vám jde právě o tohle, pravděpodobně se vám rusé vlasy líbí již delší dobu. Rusé vlasy jsou totiž nápadné a rusovlásky působí nesmírně smyslně. I letos jsou velmi módní.

  ...