Skip to Content

Rusé vlasy - trend s velkým T

Žádné jiné barvy vlasů nepřitahují tolik pozornosti jako barvy, kterým se přezdívá mrkvová, kaštanová a třešňová. A proč ne, jsou to výjimečné názvy pro výjimečné barvy. V současné době zařazují tuto signální barvu do svých přehlídek módy a účesů také návrháři.

Rusé vlasy
Schwarzkopf
Máte-li červené vlasy, nepotřebujete červený koberec!

Mediální královnu trendu rusých vlasů zosobňuje Christina Hendricks. V televizním seriálu Mad Men okouzluje muže svými křivkami i ohněm ve svých vlasech. Barbara Meier předvádí, jak moderně rusé vlasy vypadají ve spojení s jemným „nahým“ make-upem. Německý návrhář Wolfgang Joops představuje její styl na pařížských módních přehlídkách jako součást značky Wunderkind.

Boom rusých vlasů odstartoval Newyorský týden módy. Rusovlasé modelky si pro své přehlídky zarezervovali Zac Posen, Anna Sui a Rodarte. A nebylo to poprvé, již v loňském roce předváděla například topmodelka Alana Zimmer. Předváděný styl charakterizuje propracovaný účes v umělých odstínech červené barvy ve spojení s kouřovým líčením očí, ale i neupraveně vyhlížející účesy v přirozených odstínech červené. V otázkách make-upu jsou rusovlasé modelky zdrženlivé – používají většinou jen trochu řasenky a jinak pouze zdůrazňují svoji bezchybnou pleť.

Oranžová – světlá společnice rusých vlasů

Na módních přehlídkách pro sezónu jaro/léto 2011 převládala zejména oranžová barva. Marc Jacobs, Rag & Bone a Proenza Schouler – to jsou jen tři z módních vládců, kteří tento nový barevný trend preferují. Prozatím je oranžová k vidění na oblečení, doplňcích a často také v líčení. Pokud se vám však rusé vlasy líbí a chcete být mezi prvními průkopníky oranžového trendu, mějte oči na stopkách a vyhlížejte vlasy ve světle červených odstínech.

Než se však rozhodnete na této červené vlně svézt, měly byste zvážit několik skutečností. Pro mnoho lidí jsou červené vlasy zosobněním extravagance, excentrického chování a sex appealu. Vlasy v odstínech červené křičí: „Podívejte, tady jsem!“ Rusovlásky by proto měly být pečlivé, pokud jde o make-up a oblečení. Více neznámých mužů vás může zvát na skleničku a vy byste měly být připravené se s tím vypořádat. Pokud však po životním stylu rusovlásek opravdu toužíte, není nic jednoduššího, než ji vyzkoušet.

Související články
 • Odbarvení a tak dále: jak se stát chytře blond

  Barvení na blond

  Odbarvení a tak dále: jak se stát chytře blond
  ...
 • Barva nebo přeliv?

  Jakou vybrat barvu

  Barva nebo přeliv?
  ...
 • Snadné a pěkné: domácí barvení vlasů

  Barvení

  Snadné a pěkné: domácí barvení vlasů
  ...
 • Vyzkoušejte barvy na vlasy. Máte z čeho vybírat!

  Obarvěte si vlasy

  Vyzkoušejte barvy na vlasy. Máte z čeho vybírat!
  ...

  Chcete vyzkoušet nový odstín vlasů, ale nejste si jistá, zda vám bude slušet? Tak nejdřív novou barvu vlasů vyzkoušejte. Ukážeme vám, jak na to!

  ...
 • Co je to Balayage?

  Stylingové a barevné trendy

  Co je to Balayage?
  ...
 • Sombré: jemná verze ombré účesu

  Stylingové a barevné trendy

  Sombré: jemná verze ombré účesu
  ...
 • Stylová letní barva na vlasy: Růžové zlato

  Stylingové a barevné trendy

  Stylová letní barva na vlasy: Růžové zlato
  ...

  Odstín růžové zlato je barva mezi růžovou a broskvovou s lehkým dotekem zlaté. Tento jemný detail barvu vlasů osvěží a rozzáří Vaši pleť. A je to hlavně skvělá barva na léto! V tomto článku se dozvíte, v čem tento barevný trend spočívá a jak jej ve vlasech vytvořit.

  ...
 • Zářivá podzimní barva: Měděná blond

  Stylingové a barevné trendy

  Zářivá podzimní barva: Měděná blond
  ...

  Chcete své vlasy rozzářit? Pak sáhněte po měděné blond. V tomto článku zjistíte, jak tohoto trendy odstínu dosáhnout a jak jej udržet krásně zářivý.

  ...
 • Pěnová barva na vlasy

  Konzultace barvy

  Pěnová barva na vlasy
  ...

  Permanentní barva na vlasy ve formě pěny? Skvělý nápad! Aplikace je jednoduchá a výsledek krásný. S pomocí několika tipů budete vy i vaše nová barva vlasů vypadat oslnivě a dokonale.

  ...
 • Dobrá – lepší – blond

  Barvení na blond

  Dobrá – lepší – blond
  ...

  Dokud je to neomrzí, budou módní návrháři a kadeřníci letos vlasy barvit a odbarvovat podle libosti. Odvážné ženy mají zcela jistě mnoho příležitostí experimentovat s novými styly.

  ...
 • Mokré barvení: Vlasy v barvě želvoviny

  Exotické vlasové barvy

  Mokré barvení: Vlasy v barvě želvoviny
  ...

  Ombré má svou novou verzi: Aktuálním trendem jsou vlasy v barvě želvoviny. Ukážeme vám současný oblíbený styl celebrit a vysvětlíme, jakou technikou ho dosáhnete.

  ...
 • Zrzavé vlasy s dotekem mědi

  Zrzavé vlasové barvy

  Zrzavé vlasy s dotekem mědi
  ...

  Zrzavé vlasy mohou vypadat tajemně, něžně, romanticky, mladě i svůdně. Špetka měděného nádechu dodá zrzavým vlasům královskou záři.

  ...