Skip to Content

Odbarvení a tak dále: jak se stát chytře blond

Want to go blonde? Then go for it, take the plunge and lighten your hair! Colouration or bleaching, dyeing or streaking – we reveal which methods work and what effects you can achieve with the various ways to go blonde!

Pěkně po pořádku: pokud chcete mít zářivou platinovou blond hned, nebo se chcete stát z brunetky blondýnkou, odbarvení je ta jediná možná cesta. Ale pokud vaše barevná změna nebude tak radikální – třeba z tmavé blond na světlou blond – můžete si vybírat i z poněkud jemnějších zesvětlovacích metod. Také se zeptejte sama sebe, jakého efektu chcete dosáhnout: chtěla byste zářit díky permanentní změně barvy nebo jen flirtujete s dočasnými efekty? Tady máte přehled všech možností, včetně tipů a triků:

Až na doraz: Odbarvení

Geniální odbarvení může vaše vlasy zesvětlit až o osm odstínů. Nicméně, tento chemický proces je pro vaši hřívu větší zátěží než jednoduché barvení. Samozřejmě, že výsledek je o to víc impozantní: blond až na doraz!

Efekt: Existují různé odbarvovací produkty. Pudr, krém nebo gel, v každém případě proces zůstává stejný: nejdříve se otevře kutikula vlasu, pak koktejl namíchaný z peroxidu vodíku – dávkování se liší – ve větší či menší míře rozpustí přirozené přírodní pigmenty a tím vlasy zesvětlí. Procedura má dlouhotrvající efekt, to znamená, že vlasy zůstávají světlé a postupně odrůstají.

Mimochodem: Zesvětlovací proces začíná od červené přes žlutou až po finální blond odstín. Proto je nezbytné během odbarvení přesně sledovat čas. Pokud se vlasy vypláchnou příliš brzy, může ve vlasech zůstat načervenalý nebo nažloutlý nádech. Na druhé straně, pokud odbarvovací produkt zůstane ve vlasech příliš dlouho, vlasy mohou pak být porézní a snadněji se lámou. Takže nejlepší je přesně se řídit návodem k použití, pak bude všechno blond…pardon, v pořádku!

Zářivá barva: Barvení, ne odbarování

Své vlasy můžete také zesvětlit s pomocí barvy, o jeden nebo dva odstíny. Je to jemnější než odbarvení, protože koncentrace peroxidu vodíku je o mnoho nižší. Proto je to ideální, pokud chcete jen zesvětlit svoji existující blond barvu o odstín nebo jednoduše hledáte novou zajímavou barvu pro své vlasy. Například zlatý nádech, měděný odstín anebo popelavě perlový efekt. Mimochodem: barvení je perfektní k zakrytí prvních bílých vlasů.

Efekt: Při aplikaci barvy se otevírá kutikula vlasu stejně jako u odbarvování. Ale namísto pouhého odstranění přírodního pigmentu je dokáže nahradit uměle vytvořenými pigmenty. Výsledek je permanentní. Barva se z vlasů jen tak nevymyje. Protože nové barevné molekuly jsou uzavřeny uvnitř vlasu, musí nová barva odrůst.

Mimochodem: Barvu poznáte podle toho, že se před aplikací musí smíchat vždy dvě složky, barvící krém a developer. To, čemu se říká intenzívní barva, se také skládá ze dvou složek, ale ty se postupně s časem vymývají. Zesvětlovací odstíny jsou součástí většiny řad permanentních barev. Tato receptura, která dokáže vlasy zesvětlit až o čtyři odstíny, dokáže také zároveň dodat vlasům permanentní zvýraznění vlasů v pastelových odstínech.

Světlejší sekce: pramínky, ne odbarvení

Pramínky nebo melíry jsou skvělý způsob, jak jemně oživit své vlasy, protože díky nim se celá hříva rozzáří novým odstínem!

Efekt: V principu melíry fungují jako odbarvení. Zesvětlovací proces je stejný, jen se netýká celé hlavy. Aplikace na jednotlivé pramínky je o něco jemnější pro celou vaši hřívu. Pokud chcete vykouzlit melírovaný účes doma, mějte po ruce kamarádku, která vám pomůže s pramínky vzadu na hlavě. Praktičtí pomocníci v domácím prostředí v závislosti na aplikační technice: Jemné pramínky můžete snadno sami vytvořit s barvící čepicí nebo širší prameny s pomocí dodaného kartáče nebo aplikátoru.  Návody krok za krokem nebo videa vám napoví, jak na to.

Mimochodem: Kombinace blond pramínků v různých odstínech vypadá velmi přirozeně a je velmi přitažlivá pro oči – stačí jen trochu barvících zkušeností, protože cvičení dělá mistra!

Prostě a jednoduše: přeliv, ne odbarvení

Přeliv bohužel není obecně dostatečně efektivní, aby zesvětlil vaše vlasy. Ale je ideální k vytvoření zajímavých barevných efektů ve vlasech. Příkladem mohou být různé zlaté, červené nebo světle hnědé melíry od medové přes jantarovou, po karamelovou nebo moka.

Efekt: Na rozdíl od barvení nebo odbarvení, dočasná barva nevstupuje hluboko do vlasu, ale spíše ukládá barevné částice přímo pod vrstvu vlasové kutikuly. Proto je tento druh barvy velmi jemný a propůjčí vlasům obzvlášť intenzívní lesk, protože pigmenty získají odraz světla.

Mimochodem: Pokud nejste s výslednou barvou spokojeni, nemusíte čekat měsíce, až barva odroste – přeliv ve vlasech nevydrží tak dlouho jako permanentní barva nebo odbarvení. Zde je třeba sledovat sílu přelivu: Úroveň 1 znamená dočasnou barvu, která vydrží šest až osm umytí. Pro intenzívnější úroveň 2 jsou oxidační barvy smíchány s peroxidem vodíku. Taková barva vydrží až 24 umytí.

Zesvětlení krok za krokem: blond sprej

Pokud před barvením dáváte přednost něčemu jemnějšímu, blond sprej je další možností, jak vlasy zesvětlit. Stačí několikrát zmáčknout pumpičku a dostaví se blond efekt: vlasy jakoby políbené sluncem!

Efekt: Produkt používejte před vysoušením vlasů (teplo z vysoušeče zintenzívní zesvětlovací efekt). Postupně zesvětluje barvu vlasů díky velmi malým dávkám peroxidu vodíku. Blond sprej by se neměl používat každý den, a jen po krátkou dobu. Když například vaše vlasy v zimě ztmavnou a potřebují trochu prosvětlit.

Mimochodem: Pokud používáte blond sprej, doporučujeme aplikovat také jednou týdně masku na vlasy. Udržíte tak svoji zesvětlenou hřívu zdravou a zářivou.

Související články
 • Barva nebo přeliv?

  Jakou vybrat barvu

  Barva nebo přeliv?
  ...
 • Snadné a pěkné: domácí barvení vlasů

  Barvení

  Snadné a pěkné: domácí barvení vlasů
  ...
 • Vyzkoušejte barvy na vlasy. Máte z čeho vybírat!

  Obarvěte si vlasy

  Vyzkoušejte barvy na vlasy. Máte z čeho vybírat!
  ...

  Chcete vyzkoušet nový odstín vlasů, ale nejste si jistá, zda vám bude slušet? Tak nejdřív novou barvu vlasů vyzkoušejte. Ukážeme vám, jak na to!

  ...
 • Co je to Balayage?

  Stylingové a barevné trendy

  Co je to Balayage?
  ...
 • Sombré: jemná verze ombré účesu

  Stylingové a barevné trendy

  Sombré: jemná verze ombré účesu
  ...
 • Stylová letní barva na vlasy: Růžové zlato

  Stylingové a barevné trendy

  Stylová letní barva na vlasy: Růžové zlato
  ...

  Odstín růžové zlato je barva mezi růžovou a broskvovou s lehkým dotekem zlaté. Tento jemný detail barvu vlasů osvěží a rozzáří Vaši pleť. A je to hlavně skvělá barva na léto! V tomto článku se dozvíte, v čem tento barevný trend spočívá a jak jej ve vlasech vytvořit.

  ...
 • Zářivá podzimní barva: Měděná blond

  Stylingové a barevné trendy

  Zářivá podzimní barva: Měděná blond
  ...

  Chcete své vlasy rozzářit? Pak sáhněte po měděné blond. V tomto článku zjistíte, jak tohoto trendy odstínu dosáhnout a jak jej udržet krásně zářivý.

  ...
 • Pěnová barva na vlasy

  Konzultace barvy

  Pěnová barva na vlasy
  ...

  Permanentní barva na vlasy ve formě pěny? Skvělý nápad! Aplikace je jednoduchá a výsledek krásný. S pomocí několika tipů budete vy i vaše nová barva vlasů vypadat oslnivě a dokonale.

  ...
 • Dobrá – lepší – blond

  Barvení na blond

  Dobrá – lepší – blond
  ...

  Dokud je to neomrzí, budou módní návrháři a kadeřníci letos vlasy barvit a odbarvovat podle libosti. Odvážné ženy mají zcela jistě mnoho příležitostí experimentovat s novými styly.

  ...
 • Mokré barvení: Vlasy v barvě želvoviny

  Exotické vlasové barvy

  Mokré barvení: Vlasy v barvě želvoviny
  ...

  Ombré má svou novou verzi: Aktuálním trendem jsou vlasy v barvě želvoviny. Ukážeme vám současný oblíbený styl celebrit a vysvětlíme, jakou technikou ho dosáhnete.

  ...
 • Zrzavé vlasy s dotekem mědi

  Zrzavé vlasové barvy

  Zrzavé vlasy s dotekem mědi
  ...

  Zrzavé vlasy mohou vypadat tajemně, něžně, romanticky, mladě i svůdně. Špetka měděného nádechu dodá zrzavým vlasům královskou záři.

  ...
 • Rusé vlasy - trend s velkým T

  Zrzavé vlasové barvy

  Rusé vlasy - trend s velkým T
  ...

  „Teď už mě nebudete přehlížet!“ Pokud vám jde právě o tohle, pravděpodobně se vám rusé vlasy líbí již delší dobu. Rusé vlasy jsou totiž nápadné a rusovlásky působí nesmírně smyslně. I letos jsou velmi módní.

  ...