Barvy na vlasy | Zrzavé vlasové barvy

Rusé vlasy - trend s velkým T

Žádné jiné barvy vlasů nepřitahují tolik pozornosti jako barvy, kterým se přezdívá mrkvová, kaštanová a třešňová. A proč ne, jsou to výjimečné názvy pro výjimečné barvy. V současné době zařazují tuto signální barvu do svých přehlídek módy a účesů také návrháři.

Rusé vlasy
© Schwarzkopf

Máte-li červené vlasy, nepotřebujete červený koberec!

Mediální královnu trendu rusých vlasů zosobňuje Christina Hendricks. V televizním seriálu Mad Men okouzluje muže svými křivkami i ohněm ve svých vlasech. Barbara Meier předvádí, jak moderně rusé vlasy vypadají ve spojení s jemným „nahým“ make-upem. Německý návrhář Wolfgang Joops představuje její styl na pařížských módních přehlídkách jako součást značky Wunderkind.

Boom rusých vlasů odstartoval Newyorský týden módy. Rusovlasé modelky si pro své přehlídky zarezervovali Zac Posen, Anna Sui a Rodarte. A nebylo to poprvé, již v loňském roce předváděla například topmodelka Alana Zimmer. Předváděný styl charakterizuje propracovaný účes v umělých odstínech červené barvy ve spojení s kouřovým líčením očí, ale i neupraveně vyhlížející účesy v přirozených odstínech červené. V otázkách make-upu jsou rusovlasé modelky zdrženlivé – používají většinou jen trochu řasenky a jinak pouze zdůrazňují svoji bezchybnou pleť.

Galerie: Jak nosí rusé vlasy celebrity

Oranžová – světlá společnice rusých vlasů

Na módních přehlídkách pro sezónu jaro/léto 2011 převládala zejména oranžová barva. Marc Jacobs, Rag & Bone a Proenza Schouler – to jsou jen tři z módních vládců, kteří tento nový barevný trend preferují. Prozatím je oranžová k vidění na oblečení, doplňcích a často také v líčení. Pokud se vám však rusé vlasy líbí a chcete být mezi prvními průkopníky oranžového trendu, mějte oči na stopkách a vyhlížejte vlasy ve světle červených odstínech.

Než se však rozhodnete na této červené vlně svézt, měly byste zvážit několik skutečností. Pro mnoho lidí jsou červené vlasy zosobněním extravagance, excentrického chování a sex appealu. Vlasy v odstínech červené křičí: „Podívejte, tady jsem!“ Rusovlásky by proto měly být pečlivé, pokud jde o make-up a oblečení. Více neznámých mužů vás může zvát na skleničku a vy byste měly být připravené se s tím vypořádat. Pokud však po životním stylu rusovlásek opravdu toužíte, není nic jednoduššího, než ji vyzkoušet.