Barvy na vlasy | Stylingové a barevné trendy

Sombré: jemná verze ombré účesu

Světlé konce vlasů se staly jedním z barevných trendů. Jedním z nich je i sombré: zkratka pro slova soft (jemné) ombré, což znamená “jemně natónované” a odlišuje se tak od výrazného několikabarevného účesu s přechody barev, své velké sestry “ombré”. To nejlepší na sombré je, že si pohrává s tmavšími a světlejšími stíny, což dělá vlasy atraktivními ve všech barvách i délkách.

Je ombré už pasé? Ne, zůstává dlouhotrvajícím oblíbencem – nadále kouzlí s vlasy jakoby políbenými sluncem. Ale jelikož se dvou-tónový styl s tmavými délkami a světlými konečky už nějakou dobu prosazuje na hlavách trendsetterek, byl čas na update. Skvělé načasování pro „sombré“. S jemným ombré účesem vypadají přechody mezi odstíny – obvykle od tmavého ke světlému – o mnoho jemněji a nenápadněji. U ombré vlasů může barevný rozdíl mezi vlasovou linií a konečky vlasů znamenat až šest odstínů, u sombré vlasů ne víc než tři. U sombré jsou také přechody mezi odstíny o mnoho jemnější. Proto vlasy nabarvené ve stylu sombré a jejich barevné přechody vypadají obzvlášť přirozeně.

Ve prospěch jemného barvícího trendu mluví následující výhody:

  • Přirozenost je nyní v oblibě: díky jemnějším barevným přechodům a jemnějším rozdílům v barvách takový účes vypadá velmi přirozeně, a ne jako nabarvené vlasy.
  • Sombré pro každého: jemně zesvětlené konečky vypadají dobře na každých vlasech jakékoliv délky.
  • Hodí se skvěle pro krátké střihy: jemné barevné přechody mohou dodat objem, hloubku a strukturu.
  • Barevný náboj: sombré může dodat vašim přírodním vlasům skvělý efekt během pár minut.
  • Vyzkoušejte to bez riskování: barvu můžete jednoduše nechat odrůst, protože neexistují žádné tvrdé barevné přechody.

Sombré: Boundless Goodness

null

Vše v jednom: sombré vykouzlí harmonický účes v přirozených barvách

Barvící metoda u ombré a sombré účesu je v podstatě stejná: spíše než štětec, který se používá na ostatní barvící techniky, se světlejší barva nanáší s pomocí hřebene. Díky tomu jsou barevné přechody ve vlasech opravdu plynulé. K získání přirozenější sombré  barvy lze také používat speciální zaplétací a proplétací metody, díky kterým vytvoříte cíleně jemné melírky. Tyto mini pramínky můžete kombinovat v tmavých a světlých odstínech a získat tak ještě jemnější účes na míru.

Proč tento barevný trend funguje ve vlasech s každým odstínem? Zatímco klasické ombré kombinuje blond a hnědou, sombré je ideální dokonce i pro červené a černé vlasy. Mimochodem dlouhé vlasy nejsou pro tento zesvětlovací trend vůbec nutností, stylově oživíte stejně tak i mikádo nebo pixie.