Barvy na vlasy | Konzultace barvy

Pěnová barva na vlasy: Odlehčená verze barev na vlasy

Máte chuť změnit barvu svých vlasů? S dlouhotrvajícími barvami je to možné. Můžete to provést v pohodlí svého domova – v tom případě by ale barvení mělo být co možná nejjednodušší. Při aplikaci barvy by neměl vznikat žádný nepořádek a ani během působení by barva neměla odkapávat. A v neposlední řadě by i výsledek barvení měl být přirozený, krásný a rovnoměrný. Toho všeho můžete dosáhnout s lehkou pěnovou barvou, aniž byste k tomu potřebovali extra dovednosti.

Barvicí pěna na vlasy
© Schwarzkopf

Barvení vlasů pěnovou barvou je snadné. Přesto je dobré si přes ramena přehodit ručník.

Barvení svých vlastních vlasů může být náročné. Musíte být velmi zruční, abyste si barvu rovnoměrně nanesli i na drobné vlásky na krku, nemluvě o barevných skvrnách na dlaždičkách v koupelně…

Díky pěnové barvě se samotný proces barvení promění na čistou radost. Pěnu můžete aplikovat stejně jako šampon. Na pokožce hlavy působí velmi lehce, příjemně voní (protože neobsahuje amoniak), neodkapává a zůstává tam, kde je třeba. Kromě toho pěnová barva rovnoměrně a dokonale překryje šedé vlasy.

Používání pěnové barvy byste si však neměli plést s používáním tónovací pěny. Pigmenty obsažené v tónovací pěně se zachytí pouze na povrchu vlasů a vlasy se pokryjí jemným barevným filmem, který však začne rychle mizet. Tónování povrchu vlasů tónovací pěnou nevydrží více než 6 mytí šamponem. S šedými vlasy nesvede tónovací pěna téměř nic. Skutečná barva na vlasy (dokonce i ta pěnová) vyžaduje, abyste smíchali dvě ingredience. I to je rozpoznávací znamení, zda se jedná o barvení či tónování. Na rozdíl od tónovací pěny proniká pěnová barva po celou dobu působení přímo do struktury vlasů a obarvuje je na dlouhou dobu. Šedé vlasy pěnová barva zcela překryje.

Aplikace pěnové barvy je snadná:

Další důležité informace o pěnové barvě

  • Nešetřete na nesprávném místě. Vždy spotřebujte celou lahvičku pěnové barvy. Na dlouhé vlasy použijte dvě lahvičky.
  • Neschovávejte si zbytek pěnové barvy na později. Po smíchání je nutné ji ihned celou spotřebovat.
  • Dbejte na to, abyste dodrželi předepsanou dobu působení. Proces barvení má několik kroků – a pokud byste barvu z vlasů vymyli předčasně, nemuseli byste být s výsledkem spokojeni.
  • Dbejte na to, abyste to se změnami barev nepřeháněli. Zpravidla nám nejvíce sluší taková barva, která se od té přirozené neliší o více než dva nebo tři odstíny.
  • Před barvením si vlasy nemyjte. Přirozená vrstva kožního mazu funguje jako dobrá ochrana pokožky hlavy před chemikáliemi obsaženými v barvě.
  • Barvené vlasy vydrží krásné déle, budete-li používat šampony a oplachovou péči pro barvené vlasy. Tyto produkty o vlasy skvěle pečují a udržují novou barvu vašich vlasů svěží a zářivou i po mnoha mytích šamponem.
Objevte: Konzultace barvy