Barvy na vlasy | Hnědé vlasové barvy

Péče o hnědé vlasy – jak dosáhnout rafinované elegance

Blond a rusé vlasy upoutají pozornost na první pohled – na okamžik. Druhý pohled však přetrvává a pozornost se soustředí déle – a to je pádný důvod k tomu, aby se hnědé vlasy předvedly ve své nejoslnivější podobě.

Hnědé vlasy

Třpytu není nikdy dost

Hnědé vlasy nám své zvláštní kouzlo odhalí obvykle až na druhý pohled, stejně jako náš oblíbený kašmírový šál, dokonalá sportovní bunda či oblíbené džíny. Když se podíváme blíže, naše uznání s časem roste. Ze všech barev vlasů obsahují hnědé odstíny nejvíce pigmentů. Dobře ošetřované hnědé vlasy (i vlasy umně obarvené barvou či přelivem) jsou pastvou pro naše oči, stejně jako je hostina o pěti chodech pastvou pro naše smysly. Ani jednoho však nedosáhneme bez úsilí, odhodlání a těch správných ingrediencí.

Péče o hnědé vlasy – aby krásné hnědé vlasy byly ještě krásnější

  • Pro brunetky je ochrana proti UV záření téměř stejně důležitá jako pro blondýnky. Přestože přírodní hnědé pigmenty dokážou transformovat UV záření na teplo, po delším pobytu na slunci budou i brunetky působit poněkud vybledle. Hnědé vlasy je nutné před slunečními paprsky chránit, zejména pokud se jedná o vlasy barvené. Umělé pigmenty blednou v důsledku UV záření rychleji než pigmenty přírodní. Dlouhodobé působení UV paprsků vlasy navíc oslabuje a výrazně poškozuje vlasová vlákna.
  • Obarvíte-li si vlasy nahnědo, měly byste používat produkty vlasové péče pro barvené hnědé vlasy. Tyto produkty pečují o barvu vlasů a zároveň jim propůjčují lesk. Vedle speciálních šamponů a balzámů, které hnědým vlasům dodávají intenzivní třpyt, můžete používat také bezoplachové kúry či masky, které se jen nastříkají do ručníkem vysušených vlhkých vlasů. Tyto kúry hnědou barvu zintenzivňují a vytváří ve vlasech hřejivé odlesky.
  • Chlorovaná voda či voda s obsahem mědi může ve světlejších barvených hnědých vlasech vytvořit nazelenalý nádech. Domácí lék proti tomuto neduhu zná většina blondýnek – vlasy je třeba opláchnout kyselým roztokem (tj. rozředěnou citronovou šťávou nebo tabletami aspirinu rozpuštěnými ve vodě).
  • Mezi barveními může hnědá barva ztratit svoji zář. Pokud se tak stane, můžete vlasy znovu oživit pomocí krémového přelivu bez amoniaku, který se bude z vlasů vymývat a barvu vašich vlasů nijak zásadně nezmění. Krémový přeliv však ve vlasech vytvoří intenzivní barevné efekty a hřejivé odlesky.
  • Přírodní oleje (jako je olej z oliv, arganových ořechů a meruňkových pecek) o vlasy pečují a pomáhají zpevnit každý jednotlivý vlas. Používání těchto olejů představuje ideální způsob, jak mohou brunetky o své vlasy pečovat a jak na vlasech udržet dlouhotrvající přirozený lesk. Nejlepších výsledků dosáhnete, budete-li regenerační kúru s obsahem těchto přírodních látek používat pravidelně.