Barvy na vlasy | Blond vlasové barvy

5 pravidel krásy, které musí znát každá blondýnka

Péče, barva, výživa a mnoho dalšího – tipy a triky, které pomohou udržet blond vlasy (barvené nebo přírodní) krásně poddajné s hedvábným leskem: pět blond rad pro každou příležitost, které lze snadno vyzkoušet a následovat.

Perfektní kombinace krásy, čistoty a luxusu: blond vlasy, které vypadají zdravě a také udržovaně! Přirozené blondýnky mají často velmi jemné vlasy, zatímco zesvětlené hřívy mohou vypadat matně a křehce v důsledku prodělané zesvětlovací kúry. Ale i tak není třeba panikařit, pokud jde o vlasovou péči. Stačí následovat několik jednoduchých tipů, díky kterým zazáříte vy i vaše zesvětlená hříva. Pět zkrášlovacích tipů, které by každá blondýna měla mít na mysli a které je na vlastní vlasy snadné vyzkoušet: 

1. Znalost produktů: správná péče

Aby byla vaše barva vlasů atraktivní, vyberte si produkt, který vaše vlasy rozzáří, aniž by je zatěžoval. Používejte lehké kúry s vysokým podílem aktivních hydratačních složek -  díky tomu budou vaše vlasy v plném rozkvětu. Pečující produkty vytvořené speciálně pro blond vlasy obsahují také aktivní ingredience, které z vody absorbují nežádoucí magnesium a kalciové částice a proto podporují přirozený lesk vašich vlasů. Přidané zlaté a stříbrné pigmenty (tip: v produktech pro šedé vlasy) zintenzívní blond barvu a obzvlášť dobře odráží světlo.

Péče o vlasy: Blond vlasy vyžadují v létě dodatečnou ochranu, protože jsou citlivější na světlo a při nadměrném slunění náchylné k poškození. Ano, opravdu:  I vaše vlasy mohou mít úpal. Černé nebo hnědé vlasy jsou chráněné tmavými pigmenty, ale světlovlasí si musí dávat větší pozor. Důležitými průvodci pro blondýnky: hutné vlasové oleje, spreje v UV ochranou a vitamíny pro vlasy.

Mimochodem: Existují šampony, které umí zesvětlit barvu vašich vlasů o jeden odstín. Výsledek je ale tak jemný a přirozený, že se nemusíte při výběru obávat, že byste vybrali špatný odstíny a náhle z vás byla například platinová blondýnka.

2. Blond receptura: Zesvětlení blond vlasů přírodní cestou

Pokud se vám stane, že zesvětlovací šampon dojde, podívejte se do své lednice. Citron, heřmánek a med mohou s blond vlasy udělat zázraky a přirozeně je zesvětlit. Tady je přehled, jak použít domácí kúry co nejefektivněji:

Heřmánkový přeliv

Co budete potřebovat: 5 lžic heřmánkového květu (nebo tři sáčky heřmánkového čaje) a 400 ml studené vody

Jak na to: Dejte vodu a heřmánkově květy do hrnce a nechte je přes noc namočit. Pak směs přiveďte k varu a nechte zchladnout. Krátce před použitím přidejte dalších 600 ml studené vody a umyté vlasy tímto odvarem opláchněte.

Důležité: Heřmánek již z vlasů neoplachujte, nechte ho ve vlasech působit.

Citronová šťáva

Citronová šťáva obsahuje kyselinu askorbovou (také známou jako vitamin C), která se používá jako zesvětlovač.

Co budete potřebovat: nějaký šampon, větší množství citronové šťávy, vodu a potravinovou fólii.

Jak na to: Ve skleničce smíchejte šampon s citronovou šťávou a s trochou vody (směs by měla být složena ze dvou částí citronové šťávy a jedné části vody). Směs si naneste na vlasy a pak hlavu obalte potravinovou fólií. Nechte citronovou směs pracovat asi hodinu a pak ji řádně vypláchněte.

Rada: Jelikož tato kúra jemně vlasy vysouší, použijte po každé aplikaci produkt hydratační vlasové péče. 

Med

Obzvlášť tmavé druhy medu obsahují enzymy, které uvolňují peroxid vodíku a zesvětlují tak vlasy.

Co budete potřebovat: Potravinovou fólii, med a vlažnou vodu (optimální míchací poměr: čtyři díly vlažné vody a jeden díl medu).

 

Jak na to: Smíchejte med s vodou a nechte směs hodinu odpočívat. Nyní si směs aplikujte na vlasy a obalte je potravinovou fólií, kterou obalíte ručníkem. Tak bude směs v teple a znásobí se tak její efekt. Po hodině vše z vlasů důkladně vlažnou vodou opláchněte.

A navíc: I po této kúře aplikujte nakonec vyživující pečující produkt.

3. Pohled zpět: Blond odstín vašeho dětství vám bude slušet nejvíc

Pokud pro vás bylo obtížné vybrat si z mnoha různých blond odstínů ten pravý, podívejte se na staré fotografie ze svého dětství. Vaše barva vlasů byla v mládí pravděpodobně světlejší než nyní – a tady je to tajemství: to je přesně ta pravá barva! Vezměte svoji fotku do obchodu nebo ke kadeřníkovi, kterého jste si vybrala!

4. Tajná zbraň: Suchý šampon pro svěží pocit

Je to bohužel fakt: blond vlasy vypadají velmi rychle mastně, protože u vlasové linie začnou tmavnout. Ale každodenní mytí vlasů tento problém nevyřeší. Spíš naopak: vaše hříva se dostane do nechtěného napětí a vysouší se. Bez lesku! Jasný případ pro suchý šampon: stříbrná čepička sprejové plechovky už dávno není tajným tipem každé kosmetické taštičky. Stačí protřepat, nastříkat v krátkých intervalech z asi 20cm dálky na vlasovou linii a nechat pár minut působit. Pak jemně vmasírovat ručníkem (nebo konečky vašich prstů), pořádně vyčesat a užívat si blond svěžesti.

5. Pro barvu: Najít ten správný blond odstín

Teplá nebo studená blond? I když můžete při výběru správného blond odstínu udělat spoustu věcí špatně, je také spousta věcí, které se vám povedou. Jakmile najdete svůj optimální odstín, jste odměněni zářivým vzhledem, krásným leskem a zdravým sebevědomím. Ten pravý blond odstín může rozzářit vaši pleť a dokonce potlačit tmavé kruhy. Jak ale najdete tu pravou barvu? Díky jednoduchému triku: podívejte se na spodní část zápěstí. Vaše žíly vám napoví. Pokud jsou do modra, pak vám bude slušet studená blond. Pokud jsou žíly modro-zelené nebo do zelena, bude vám víc slušet teplý odstín.