Pro zářivé, poddajné vlasy: Lecitin ve vlasové péči

Lecitin je jednou z ingrediencí v produktech vlasové péče. Pomáhá suchým a lámavým vlasům, aby byly hedvábné a zářivé. Lecitin také dokáže zvrátit některé projevy stárnutí vlasů.  Popíšeme vám roli lecitinu v přípravcích vlasové péče a jeho výhody pro jednotlivé typy vlasů.

Co je to lecitin a proč je obsažen v produktech vlasové péče? Zdrojem lecitinu jsou semena rostlin a vaječné žloutky (živočišný lecitin). Většina rostlinného lecitinu se získává z olejových semen jako je sojový bob, slunečnice a kanola (kanola je druhem řepky). Lecitin je jednou z klíčových stavebních bloků vnitřní i vnější membrány každé buňky. Žlutě hnědá mastná látka se dále zpracovává k různému použití, například právě v kosmetických výrobcích.

Lecitin v přípravcích vlasové péče je vhodný především pro slabé, suché a lámavé vlasy.

Lecitin ve vlasové péči poskytuje vlasům poddajnost a lesk

Lecitin v produktech vlasové péče pomáhá dosáhnout zdravě vypadajících, zářivých vlasů, které jsou hedvábné na omak. Obzvlášť pro suché vlasy je přítomnost lecitinu prospěšná, protože zlepšuje strukturální kvalitu vlasu. Spolu s dalšími ingrediencemi obsaženými ve vlasové péči zanechává vlasy dostatečně hydratované a pomáhá obnovit přirozený ochranný obal vlasu. Tyto blahodárné účinky působí proti procesu stárnutí vlasů. Lecitin a nenasycené tuky podporují regeneraci vlasu. Všechny tyto vlastnosti mají co dělat, aby udržely příznaky stárnutí vlasů na uzdě. Šampony s lecitinem z vaječného žloutku regenerují poškození vlasu hluboko ve vnitřní struktuře. Výsledkem jsou zdravě vypadající, poddajné a zářivé vlasy. Lecitin může výrazně vylepšit vzhled u většiny poškozených vlasů. Produkty vlasové péče s lecitinem také pomáhají při narovnávání vlasů a zabraňují jejich poletování.

Související články
 • Co dělat s mastnými vlasy?

  Mastné vlasy

  Co dělat s mastnými vlasy?
  ...

  Příčinou mastných vlasů je nadměrná tvorba mazu. Je to nemoc nebo jen kosmetický problém? Nevadí, mastné vlasy jsou zhoršením. Získejte odbornou pomoc pro správnou léčbu.

  ...
 • Snadné rozčesávání po mytí vlasů

  Vlasový kondicionér

  Snadné rozčesávání po mytí vlasů
  ...

  Prozradíme vám jednoduché tipy, jak udržet své vlasy po každém umytí poddajné a nezacuchané.

  ...
 • První pomoc pro jemné vlasy

  Jemné vlasy

  První pomoc pro jemné vlasy
  ...
 • Péče o krásné lesklé vlasy

  Krásné vlasy

  Péče o krásné lesklé vlasy
  ...

  Překrásné lesklé vlasy již nejsou výsadou žen z reklam na šampony. Lesk vašim vlasům dodáme i my a naše produkty.

  ...
 • Vaše kudrnaté vlasy sklidí největší úspěch

  Krásné vlasy

  Vaše kudrnaté vlasy sklidí největší úspěch
  ...

  Lokny jsou překrásné, správně pečujete. Víte, co všechno můžete udělat, aby vaše vlny byly ještě půvabnější?

  ...
 • Naprosté potěšení: Vlasová péče s vůní

  Krásné vlasy

  Naprosté potěšení: Vlasová péče s vůní
  ...

  Kosmetická a wellness ošetření jsou si blízká. Používejte přípravky pro péči o vlasy s exotickými vůněmi k vytvoření okamžiků čirého ​​potěšení.

  ...
 • Více objemu pro vaše vlasy

  Foukání

  Více objemu pro vaše vlasy
  ...

  Téměř všichni chceme mít více vlasů a plnější účes. S trochou znalostí si však mohou krásné účesy vytvořit i ti, co mají vlasy jemné a rovné. Pokud chcete mít objemnější účes, stačí dodržovat jednoduché pravidlo. Méně (přípravku) je někdy více!

  ...
 • Mastná pokožka hlavy a suché konečky vlasů

  Mastné vlasy

  Mastná pokožka hlavy a suché konečky vlasů
  ...

  Konečky vlasů vypadají suše a volají po péči, ale pokožka hlavy potřebuje umýt. Připomíná vám to Vaše vlasy? Máme pro Vás řešení!

  ...
 • Správné mytí vlasů

  Šamponování

  Správné mytí vlasů
  ...

  Připravte se na správné mytí vlasů. Podívejte se, jak si můžete vylepšit svůj zažitý způsob mytí vlasů šamponem.

  ...
 • Slovník ingrediencí vlasové péče

  Vlasový šampon

  Slovník ingrediencí vlasové péče
  ...

  Chcete-li mít vlasy hladší, používejte jojobový olej. Lesk vašim vlasům dodají hedvábné proteiny. Ingredience obsažené v našich produktech vlasové péče a stylingových produktech mohou být vašim vlasům velmi prospěšné. Čtěte dále a dozvíte se o jednotlivých přísadách mnoho zajímavého.

  ...
 • Jak najít ten správný šampon

  Vlasový šampon

  Jak najít ten správný šampon
  ...
 • Protein

  Vlasový šampon

  Protein
  ...

  Přirozený lesk zdravých vlasů se někdy během jejich upravování a stylingu vytratí. Ztracený lesk můžete získat zpět díky kondicionérům s obsahem proteinů.

  ...