Skip to Content

Už žádné odstíny šedi: nejlepší barvy na zakrytí šedých vlasů

Co pomáhá proti šedinám? Ty nejkrásnější barvy na vlasy této sezóny. Ukážeme Vám, jak nejlépe skrýt šediny a navrátit vlasům jejich přirozený vzhled. A pro ty, kdo se na barvení vlasů necítí, přinášíme moderní sestřihy a styly, díky kterým budou Vaše šedé vlasy vypadat dokonale.

I herečka Katie Holmes má, stejně jako miliony jiných žen a mužů, šedé vlasy. Málokdo však má stříbrné vlasy opravdu rád, a tak se většina z nás ptá: Jak můžeme své šediny zakrýt? A hlavně: Jakou barvu máme použít, abychom vypadali mladší? Nebojte se, na všechny tyto otázky Vám tu přinášíme odpovědi.

Jak zakrýt šediny

Blondýnkám procházejí šedé vlasy déle. Prvních pár šedin totiž mohou zakrýt obyčejným melírem

Pokud chcete šedé vlasy zakrýt úplně, zvolte permanentní barvu s dobrým krytím šedin. Doporučujeme Vám podívat se na zadní stranu balení. Jsou zde uvedené příklady barev, které Vám prozradí, do jaké míry dokáže daná barva šediny zakrýt. Ne každá permanentní barva totiž poskytuje 100% krytí šedin.

Pokud ale nechcete používat silnou barvu na vlasy, šedých vlasů máte jen pár a ještě nikdy jste si vlasy nebarvili, můžete vyzkoušet obyčejný přeliv ve Vaší přirozené barvě.

Jestli máte jen pár šedivých pramínků, můžete také zkusit zakrýt jen tyto konkrétní oblasti. S tím by Vám ale měl pomoct Váš kadeřník, abyste vybrali správný odstín, který se hodí k Vaší přirozené barvě vlasů.

Pokud u Vás fáze přelivů ale už skončila a Vaše vlasy již úplně zešedly, ujistěte se, že barvením vlasů neděláte příliš radikální změnu. Například obarvení šedivých vlasů na černo Vás sice může omladit, zároveň to ale může působit poněkud křiklavě. Se změnou ze světlého na tmavý odstín se také může naprosto změnit Váš barevný typ, což může vyžadovat i zásadnější změny stylu.

Ideálně si zvolte barvu, která je o odstín světlejší, než Vaše přirozená barva. To Vám také zajistí, že barevný výsledek bude harmoničtější a že odrosty u kořínků nebudou tolik nápadné.

Barvení šedých vlasů: Tyto barvy Vám uberou pár let

Dopřejte své barvě kvalitní péči, aby byla i nadále dokonale zářivá!

Prvních pár šedých vlasů je nejméně vidět na plavých vlasech. Blondýnky proto mohou začít s obyčejným melírem či přelivem. Čím více šedin, tím více odstínů je však potřeba použít. Ideální je popelavá blond, protože neobsahuje žluté tóny a odrosty u kořínků nejsou tolik nápadné.

Plavé odstíny, které zesvětlí vlasy a zakryjí šediny, jsou na trhu již několik let a jsou ideálním řešením pro ty, kterým plavé vlasy již zešedly. Přirozená barva obvykle nejprve postupně ztmavne a pak se teprve objeví první šediny.

Na středně plavé vlasy se používají repigmentační přípravky, které vlasům navrátí jejich původní barvu tak, že zaplní pigmentové mezery v šedých vlasech a téměř přesně jim navrátí jejich původní barvu. Aby však tato technologie fungovala, vlasy nesmějí být před repigmentací obarvené. Obnovení pigmentu také bohužel nefunguje u přirozeně zrzavých vlasů.

K zakrytí několika málo šedivých vlasů nebo šedivých kořínků mezi návštěvami kadeřníka se dá použít řasenka na vlasy, která je ideálním a rychlým řešením. Jak již název napovídá, tento přípravek funguje stejně jako klasická řasenka. Umožňuje přesnou aplikaci a snadno se vymývá.

Na shledanou, šediny aneb jak se správně starat o barvené vlasy

Čerstvě obarvené vlasy vždy vypadají upraveně a lesknou se. Abyste předešli postupnému vyblednutí barvy, je dobré jednou týdně používat speciální péči pro barvené vlasy. Také vymývací přelivy napomáhají barvě vydržet déle. Mnoho takovýchto přípravků navíc obsahuje ochranu před UV zářením a poskytuje obarveným vlasům péči, díky které vypadají zdravě.

Šedé vlasy? Žádný problém!

Ale co když si své šedé vlasy chcete ponechat bez barvení? Pak pro Vás máme pár tipů. I hříva ve stylu sůl a pepř či stříbrné kadeře mohou vypadat stylově a elegantně. Jen si vzpomeňte třeba na Helen Mirren nebo Jamie Lee Curtis. Abyste svým vlasům dodali lesk a neutralizovali žluté tóny způsobené potem a sluncem, používejte speciální šampon na šedivé vlasy. Jeho fialovomodré pigmenty vyruší žluté tóny a dodají šedivým vlasům krásný stříbrný lesk. Podle potřeby pak můžete střídat takovýto šampon s tím, který obvykle používáte.

Dobrý sestřih šedivé vlasy pozvedne na novou úroveň. Pokud jsou šedé vlasy dobře střižené, mohou upoutat pozornost lépe, než jakákoli jiná barva. Nechte si od svého kadeřníka poradit, co by Vám nejvíce slušelo.

Zjistěte, v čem spočívá naše kampaň #createyourstyle. Naše modelka Evelyn nám hrdě dokázala, že šedé vlasy nejsou jen pro seniory, ale i pro všechny odvážné a mladé lidi a také pro ty, kteří jsou stále mladí ve svém srdci. Takže než nad jednotvárnými šedými vlasy zlomíte hůl, jednou za čas obměňte svůj styl a sestřih. A proč nepřidat trochu barvy? Ozvláštní to Váš vzhled a všem to dokáže, že se z Vás rozhodně nestal nudný senior.

Související články
 • Odbarvení a tak dále: jak se stát chytře blond

  Barvení na blond

  Odbarvení a tak dále: jak se stát chytře blond
  ...
 • Barva nebo přeliv?

  Jakou vybrat barvu

  Barva nebo přeliv?
  ...
 • Snadné a pěkné: domácí barvení vlasů

  Barvení

  Snadné a pěkné: domácí barvení vlasů
  ...
 • Vyzkoušejte barvy na vlasy. Máte z čeho vybírat!

  Obarvěte si vlasy

  Vyzkoušejte barvy na vlasy. Máte z čeho vybírat!
  ...

  Chcete vyzkoušet nový odstín vlasů, ale nejste si jistá, zda vám bude slušet? Tak nejdřív novou barvu vlasů vyzkoušejte. Ukážeme vám, jak na to!

  ...
 • Co je to Balayage?

  Stylingové a barevné trendy

  Co je to Balayage?
  ...
 • Sombré: jemná verze ombré účesu

  Stylingové a barevné trendy

  Sombré: jemná verze ombré účesu
  ...
 • Stylová letní barva na vlasy: Růžové zlato

  Stylingové a barevné trendy

  Stylová letní barva na vlasy: Růžové zlato
  ...

  Odstín růžové zlato je barva mezi růžovou a broskvovou s lehkým dotekem zlaté. Tento jemný detail barvu vlasů osvěží a rozzáří Vaši pleť. A je to hlavně skvělá barva na léto! V tomto článku se dozvíte, v čem tento barevný trend spočívá a jak jej ve vlasech vytvořit.

  ...
 • Zářivá podzimní barva: Měděná blond

  Stylingové a barevné trendy

  Zářivá podzimní barva: Měděná blond
  ...

  Chcete své vlasy rozzářit? Pak sáhněte po měděné blond. V tomto článku zjistíte, jak tohoto trendy odstínu dosáhnout a jak jej udržet krásně zářivý.

  ...
 • Pěnová barva na vlasy

  Konzultace barvy

  Pěnová barva na vlasy
  ...

  Permanentní barva na vlasy ve formě pěny? Skvělý nápad! Aplikace je jednoduchá a výsledek krásný. S pomocí několika tipů budete vy i vaše nová barva vlasů vypadat oslnivě a dokonale.

  ...
 • Dobrá – lepší – blond

  Barvení na blond

  Dobrá – lepší – blond
  ...

  Dokud je to neomrzí, budou módní návrháři a kadeřníci letos vlasy barvit a odbarvovat podle libosti. Odvážné ženy mají zcela jistě mnoho příležitostí experimentovat s novými styly.

  ...
 • Mokré barvení: Vlasy v barvě želvoviny

  Exotické vlasové barvy

  Mokré barvení: Vlasy v barvě želvoviny
  ...

  Ombré má svou novou verzi: Aktuálním trendem jsou vlasy v barvě želvoviny. Ukážeme vám současný oblíbený styl celebrit a vysvětlíme, jakou technikou ho dosáhnete.

  ...
 • Zrzavé vlasy s dotekem mědi

  Zrzavé vlasové barvy

  Zrzavé vlasy s dotekem mědi
  ...

  Zrzavé vlasy mohou vypadat tajemně, něžně, romanticky, mladě i svůdně. Špetka měděného nádechu dodá zrzavým vlasům královskou záři.

  ...