Skip to Content

Jak řešit první šedivé vlasy

Říká se, že namísto jednoho vytrženého bílého vlasu naroste sedm nových. Je tedy jasné, že vytrhávání depigmentovaných vlasů není dobrým řešením. Díky moderním technikám barvení se navíc šedých vlasů zbavíte velmi snadno.

První bílý vlas
iStock
První šedé vlasy lze skrýt mnoha způsoby: patří k nim přeliv, barvení a melír.

Věk, kdy tělo přestane produkovat vlasové pigmenty, určují genetické faktory. Někteří lidé objeví své první bílé vlasy ve dvaceti, zatímco jiní si původní barvu udrží až do vysokého věku.

Vědci se usilovně snaží zjistit, proč vlasy šediví a zda v tomto procesu hraje roli stres. Ve výjimečných případech může šedivění lidských vlasů urychlit nemoc nebo podávání léků.

Zvolíte-li správný přeliv, může být váš první bílý vlas i tím posledním

V popelavě blond vlasech může několik zbloudilých bílých vlasů vypadat hezky. Naproti tomu v tmavších vlasech mohou zbloudilé bílé vlasy vytvořit již ne tak přitažlivé zbarvení připomínající směs pepře a soli. Rostou-li v silných pramenech, jsou bílé vlasy ještě nápadnější. Naučíme vás nyní, jak se šedivějícím vlasům šetrně bránit.

Sedm tipů: Zbavte se prvních šedých vlasů

 • Blondýnky si s prvními bílými vlasy nemusí dělat příliš starostí, protože v blond vlasech téměř nejsou vidět. Dokud je bílých vlasů málo a rostou daleko od sebe, udrží šedivění pod kontrolou melír a postupně smývatelné barvy
 • Nejlepším řešením pro výraznější prameny bílé v blond vlasech je melír v několika odstínech popelavé blond. Ten potlačí potenciální nažloutlý nádech a nezpůsobí nápadné odrosty vlasů u hlavy. S touto metodou je třeba barvu opravovat jen málo
 • Obnovit přírodní barvu původně středně blond či hnědých vlasů vám pomůže repigmentační ošetření. Při těchto ošetřeních zaplní pigmentové mezery v bílých vlasech prekurzory vlasových pigmentů, které pomohou přírodní barvu vlasů obnovit. Repigmentační ošetření však bohužel nedosahují dobrých výsledků u původně světlých blond, rusých či černých vlasů
 • V případě úplně šedých vlasů doporučujeme nabarvit všechny odstínem, který je jen o trošku světlejší, než byla vaše přirozená barva vlasů v mladším věku. Tak vytvoříte harmonický dojem a u kořínků vlasů nebudou vznikat výrazné barevné rozdíly
 • Produkty pro domácí použití jsou velmi pohodlné. Pokud si nejste příliš jistí přelivy, můžete použít některé z nových pěnových barev bez amoniaku. S těmi je barvení vlasů snadné a uspokojivých výsledků s nimi mohou dosáhnout jak začátečníci, tak ženy se šedými vlasy
 • Jestliže použitý barvicí přípravek bílou část vašich vlasů nepřekryje, potřebují vaše vlasy individuální péči. Šampony a balzámy pro barvené bílé či platinové blond vlasy propůjčí vlasům studený lesk a zabrání vzniku nažloutlého nádechu
Související články
 • Odbarvení a tak dále: jak se stát chytře blond

  Barvení na blond

  Odbarvení a tak dále: jak se stát chytře blond
  ...
 • Barva nebo přeliv?

  Jakou vybrat barvu

  Barva nebo přeliv?
  ...
 • Snadné a pěkné: domácí barvení vlasů

  Barvení

  Snadné a pěkné: domácí barvení vlasů
  ...
 • Vyzkoušejte barvy na vlasy. Máte z čeho vybírat!

  Obarvěte si vlasy

  Vyzkoušejte barvy na vlasy. Máte z čeho vybírat!
  ...

  Chcete vyzkoušet nový odstín vlasů, ale nejste si jistá, zda vám bude slušet? Tak nejdřív novou barvu vlasů vyzkoušejte. Ukážeme vám, jak na to!

  ...
 • Co je to Balayage?

  Stylingové a barevné trendy

  Co je to Balayage?
  ...
 • Sombré: jemná verze ombré účesu

  Stylingové a barevné trendy

  Sombré: jemná verze ombré účesu
  ...
 • Stylová letní barva na vlasy: Růžové zlato

  Stylingové a barevné trendy

  Stylová letní barva na vlasy: Růžové zlato
  ...

  Odstín růžové zlato je barva mezi růžovou a broskvovou s lehkým dotekem zlaté. Tento jemný detail barvu vlasů osvěží a rozzáří Vaši pleť. A je to hlavně skvělá barva na léto! V tomto článku se dozvíte, v čem tento barevný trend spočívá a jak jej ve vlasech vytvořit.

  ...
 • Zářivá podzimní barva: Měděná blond

  Stylingové a barevné trendy

  Zářivá podzimní barva: Měděná blond
  ...

  Chcete své vlasy rozzářit? Pak sáhněte po měděné blond. V tomto článku zjistíte, jak tohoto trendy odstínu dosáhnout a jak jej udržet krásně zářivý.

  ...
 • Pěnová barva na vlasy

  Konzultace barvy

  Pěnová barva na vlasy
  ...

  Permanentní barva na vlasy ve formě pěny? Skvělý nápad! Aplikace je jednoduchá a výsledek krásný. S pomocí několika tipů budete vy i vaše nová barva vlasů vypadat oslnivě a dokonale.

  ...
 • Dobrá – lepší – blond

  Barvení na blond

  Dobrá – lepší – blond
  ...

  Dokud je to neomrzí, budou módní návrháři a kadeřníci letos vlasy barvit a odbarvovat podle libosti. Odvážné ženy mají zcela jistě mnoho příležitostí experimentovat s novými styly.

  ...
 • Mokré barvení: Vlasy v barvě želvoviny

  Exotické vlasové barvy

  Mokré barvení: Vlasy v barvě želvoviny
  ...

  Ombré má svou novou verzi: Aktuálním trendem jsou vlasy v barvě želvoviny. Ukážeme vám současný oblíbený styl celebrit a vysvětlíme, jakou technikou ho dosáhnete.

  ...
 • Zrzavé vlasy s dotekem mědi

  Zrzavé vlasové barvy

  Zrzavé vlasy s dotekem mědi
  ...

  Zrzavé vlasy mohou vypadat tajemně, něžně, romanticky, mladě i svůdně. Špetka měděného nádechu dodá zrzavým vlasům královskou záři.

  ...