Skip to Content

Změna barvy vlasů: Co už je příliš?

Proměnit černovlásky na blondýnky a naopak není žádný problém. Schválil by vám však někdo tak drastickou změnu? I ve výběru barev je užitečné respektovat jisté hranice – a my vám teď prozradíme více.

Angelina Jolie
Getty
Extrémním změnám barvy, jako byla před několika lety radikální proměna Angeliny Jolie kvůli roli ve filmu Život nebo něco takového, je možná lépe se vyhnout. Určitá dávka odvahy však může být ku prospěchu věci. Ostatně - jak jinak se stát osobností?

Odborníci na barvení vlasů by se do debat o trendech v oblasti barvení vlasů možná rádi a živě zapojili. Na jedné věci se však všichni odborníci od Los Angeles až po Londýn shodnou: na stupnici od jedné do deseti byste se od své přirozené barvy vlasů nikdy neměli vzdálit o více než dva odstíny. A nemůžeme než souhlasit – pokud si kriticky prohlédneme fotografie Angeliny Jolie jako platinové blondýnky (film Život nebo něco takového) nebo fotografie Gwyneth Paltrow s vlasy obarvenými na tmavohnědou. Obě celebrity vypadají samozřejmě dobře, mnohem více jim to však sluší, když se barva vlasů blíží jejich přirozené barvě.

Při uvažování nad novým vzhledem je dobré se zamyslet také nad tím, co nám říká rozum. Nezapomeňte, že dlouhotrvající barva je pravdu dlouhotrvající. Proto se ušetřete zklamání a všechny kroky dobře předem promyslete.

Nová barva vlasů: Pravidla pro všechny, kteří touží po změně

 • Pokud byste si rádi vlasy ztmavili, můžete si zvolenou novou barvu i odlišný životní styl vyzkoušet s pomocí barvicího šamponu nebo intenzivního přelivu. Nebude-li se vám výsledek líbit, můžete na vlasy ihned nanést vlasovou masku a vlasy několikrát umýt. Tyto produkty na sebe barevné pigmenty navážou a účinek barvení výrazně zmírní.
 • Pokud máte v úmyslu si vlasy odbarvit na blond, můžete si vysněný vzhled ověřit s pomocí blond paruky. Nebo si blond vlasy můžete vyzkoušet jednoduše na internetu pomocí speciálních programů, do nichž vložíte svoji fotografii.
 • Velmi krátký sestřih vlasů dává prostor s barvami experimentovat. Pokud vás první výsledek zklame, není důvod nenabarvit si vlasy ihned jinak. U krátkého chlapeckého sestřihu nebývá vlasový porost starší než půl roku – a takto krátké vlasy se s opakovaným barvením a odbarvováním snadno vyrovnají.
 • Uvažujete-li přejít z hnědé do image plavolásky, nezapomeňte, jak je tento vzhled obecně přijímán veřejností. Nevinné zlaté lokny, svůdný styl plážové blondýnky či vlny v platinové blond vysílají silné signály. Pokud však sníte o dlouhé frontě nápadníků, jste-li večírkový typ a máte stále dobrou náladu, není důvod váhat – ovšem za podmínky, že nemáte vlasy chemicky ošetřené trvalou ondulací nebo narovnáváním. Barvení chemicky ošetřených vlasů vyžaduje pomoc profesionálního kadeřníka.
 • Pro pravé blondýnky nepředstavuje barvení vlasů nahnědo žádný problém. Mají to štěstí, že mohou použít šetrné smývatelné barvy a intenzivní přelivy, aby si vyzkoušely, jak se jejich život změní, když se stanou brunetkami. Pravidlo zní, že mezi dvěma domácími aplikacemi smývatelné barvy by měl uplynout alespoň jeden týden a proběhnout několik mytí šamponem.
 • Hnědovlasým ženám, které si své vlasy odbarvily na blond a rozhodly se vrátit zpět ke své přirozené barvě, nezbyde nic jiného než navštívit kadeřníka - je totiž obtížné předpovědět, jak budou nové barevné pigmenty reagovat s již chemicky ošetřenými vlasy. S pomocí profesionála je předpověditelnost výsledku při změně barvy mnohem vyšší.
Související články
 • Odbarvení a tak dále: jak se stát chytře blond

  Barvení na blond

  Odbarvení a tak dále: jak se stát chytře blond
  ...
 • Barva nebo přeliv?

  Jakou vybrat barvu

  Barva nebo přeliv?
  ...
 • Snadné a pěkné: domácí barvení vlasů

  Barvení

  Snadné a pěkné: domácí barvení vlasů
  ...
 • Vyzkoušejte barvy na vlasy. Máte z čeho vybírat!

  Obarvěte si vlasy

  Vyzkoušejte barvy na vlasy. Máte z čeho vybírat!
  ...

  Chcete vyzkoušet nový odstín vlasů, ale nejste si jistá, zda vám bude slušet? Tak nejdřív novou barvu vlasů vyzkoušejte. Ukážeme vám, jak na to!

  ...
 • Co je to Balayage?

  Stylingové a barevné trendy

  Co je to Balayage?
  ...
 • Sombré: jemná verze ombré účesu

  Stylingové a barevné trendy

  Sombré: jemná verze ombré účesu
  ...
 • Stylová letní barva na vlasy: Růžové zlato

  Stylingové a barevné trendy

  Stylová letní barva na vlasy: Růžové zlato
  ...

  Odstín růžové zlato je barva mezi růžovou a broskvovou s lehkým dotekem zlaté. Tento jemný detail barvu vlasů osvěží a rozzáří Vaši pleť. A je to hlavně skvělá barva na léto! V tomto článku se dozvíte, v čem tento barevný trend spočívá a jak jej ve vlasech vytvořit.

  ...
 • Zářivá podzimní barva: Měděná blond

  Stylingové a barevné trendy

  Zářivá podzimní barva: Měděná blond
  ...

  Chcete své vlasy rozzářit? Pak sáhněte po měděné blond. V tomto článku zjistíte, jak tohoto trendy odstínu dosáhnout a jak jej udržet krásně zářivý.

  ...
 • Pěnová barva na vlasy

  Konzultace barvy

  Pěnová barva na vlasy
  ...

  Permanentní barva na vlasy ve formě pěny? Skvělý nápad! Aplikace je jednoduchá a výsledek krásný. S pomocí několika tipů budete vy i vaše nová barva vlasů vypadat oslnivě a dokonale.

  ...
 • Dobrá – lepší – blond

  Barvení na blond

  Dobrá – lepší – blond
  ...

  Dokud je to neomrzí, budou módní návrháři a kadeřníci letos vlasy barvit a odbarvovat podle libosti. Odvážné ženy mají zcela jistě mnoho příležitostí experimentovat s novými styly.

  ...
 • Mokré barvení: Vlasy v barvě želvoviny

  Exotické vlasové barvy

  Mokré barvení: Vlasy v barvě želvoviny
  ...

  Ombré má svou novou verzi: Aktuálním trendem jsou vlasy v barvě želvoviny. Ukážeme vám současný oblíbený styl celebrit a vysvětlíme, jakou technikou ho dosáhnete.

  ...
 • Zrzavé vlasy s dotekem mědi

  Zrzavé vlasové barvy

  Zrzavé vlasy s dotekem mědi
  ...

  Zrzavé vlasy mohou vypadat tajemně, něžně, romanticky, mladě i svůdně. Špetka měděného nádechu dodá zrzavým vlasům královskou záři.

  ...